Back to race calendar - Senior results

Orton Junior Fell Races, Penrith, Cumbria

23rd September 2017

PosNameClubTime
U11 Girls
1Vicky WoofHowgill Harriers00:05:52
2Esme WalkingshawEden Runners00:06:02
3Emma DuxburyAmbleside00:06:23
4Jessica Lily SansomHowgill Harriers00:06:27
5Noa CalmanAmbleside00:06:49
6Seren GreenAmbleside00:07:20
7Cristina Jenkins-GallegoHowgill Harriers00:07:24
8Jodie Louise Graham 00:07:29
9Pheobe PickersgillOrton00:07:38
10Olivia WoodburnOrton00:07:39
11Alicia CrawfordHelm Hill00:08:11
 
U11 Boys
1Rowan AshworthAmbleside00:05:04
2Charlie DinsdaleHowgill Harriers00:05:11
3Lochlann Cotton-DewOrton00:05:17
4Jack SandersonSettle Harriers00:05:19
5Jody MiddletonHowgill Harriers00:05:23
6Josh ToddKendal AAC00:05:34
7Matti LigemaAmbleside00:05:34
8Liam BarrHowgill Harriers00:05:36
9Alfie Joe ToddKendal AAC00:05:42
10Edward DeightonHowgill Harriers00:05:43
11Charlie WoodmassOrton00:05:48
12Theo CoatesAmbleside00:06:06
13Jacob ChappellOrton00:06:07
14Paddy WoodAmbleside00:06:13
15Aaron SmithHowgill Harriers00:06:17
16Theo RobinsonHowgill Harriers00:06:37
17Nathan GilesLancaster & Morecambe00:07:06
18Callum SimpsonOrton00:07:39
19George ChappellOrton00:07:56
20Franky DunningOrton00:09:07
 
U9 Girls
1Ruby DuxburyAmbleside00:06:15
2Ellen DicksonAmbleside00:06:42
3Isla Cotton-DewOrton00:06:47
4Alaana CoatesAmbleside00:07:00
5Lily StephensonOrton00:07:21
6Holly JennerDallam00:07:40
7Nancy Taylor 00:07:41
8Isabel Hope SansomHowgill Harriers00:07:43
9Molly SmithOrton00:08:16
10Katy DearOrton00:08:21
11Emily SmithOrton00:08:29
12Kathryn Mary SansomHowgill Harriers00:08:30
13Naomi BarrHowgill Harriers00:08:32
14Ella StephensonOrton00:08:54
15Freya OwenOrton00:09:07
16Suzanne NunnOrton00:09:09
17Emily SimpsonOrton00:09:29
18Daisy RobertsonOrton00:09:48
19Lily-Grace DunningOrton00:10:10
 
U9 Boys
1Tom AshworthAmbleside00:05:08
2Harvey ShawAmbleside00:05:40
3Carl SandersonSettle Harriers00:06:26
4Zak AllinsonOrton00:06:28
5Charlie IvinsonHowgill Harriers00:06:33
6Gus CampbellHowgill Harriers00:06:34
7Harry DearOrton00:06:40
8Lucas HoyleOrton00:06:55
9Roan SaundersAmbleside00:06:56
10Gabriel Newby 00:06:58
11James VerityHowgill Harriers00:06:59
12Finn MounseyOrton00:07:23
13Evan Handley TreeceHowgill Harriers00:07:43
14Samuel GilesBowland Fell00:08:05
15Morland CarlingOrton00:08:15
16Nathan MawsonOrton00:08:28
17Max AllinsonOrton00:09:35
18Aaron Saunders 00:10:09
 
U13 Girls
1Beau WalkingshawEden Runners00:15:13
2Anna MawsonQEGS00:15:52
3Beatrice DeightonHowgill Harriers00:15:53
4Jenny MounseyQEGS00:17:44
 
U13 Boys
1Joe LigemaAmbleside00:12:39
2Oliver DixonHowgill Harriers00:13:36
3Isaac RobinsonHowgill Harriers00:14:08
4Finley GrisedaleHelm Hill00:15:02
5Alexander WilsonAmbleside00:17:23
6Josh RobinsonUnattached00:17:57
7Reuben EnglishKSGS00:19:14
8Oliver Cornthwaite 00:26:51
9Aaron EnglishKSGS00:27:04
 
U15 Girls
1Abbi WoofHowgill Harriers00:24:01
2Tyla CrookHelm Hill00:24:47
 
U15 Boys
1Matthew DixonHowgill Harriers00:20:23
Back to race calendar - Top of page