Back to race calendar - Junior results

Orton Fell Race, Penrith, Cumbria

23rd September 2017

Results courtesy of Simon Mounsey
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Gender: Club:
PosNameCatClubTime
1Jack EyreMSEden Runners00:42:30
2Noah HurtonMSEden Runners00:44:03
3Rowan CapperMSHelm Hill00:44:41
4Harvey LordMSBlack Combe00:45:53
5Doug LoveMSBowland00:46:01
6Alex RobertsMSEllen Borough00:46:32
7Paul NeildMV40Bowland FR00:46:42
8Brian PenningtonMV40Howgill Harriers00:47:07
9Carl PawsonMV40Barlick Fell Runners00:48:38
10Jeffrey ChadwickMV40Hoad Hill Harriers00:49:26
11Tim JennerMV40Ambleside00:49:53
12Connie HurtonFSEden Runners00:50:08
13Sean RobinsonMSHowgill Harriers00:50:31
14David BainbridgeMSHowgill Harriers00:50:37
15Alan LifeMV50 Clayton Le Moors00:50:47
16Joe ToddMV40Kendal AAC00:50:53
17Craig SmithMV50Keswick00:51:27
18Steven MiddletonMV40Howgill Harriers00:52:07
19Richard PettyMV40Howgill Harriers00:52:29
20Heidi DentFSHowgill Harriers00:52:47
21Damian KimminsMV40Keswick AC00:53:28
22Tim JacksonMSEden Runners00:53:36
23James CoulthardMV40Howgill Harriers00:54:14
24Alan BarrMV40Howgill Harriers00:54:32
25David SykesMV40Lonsdale Fell00:55:19
26Brian DaveyMV60Southport Waterloo AC00:55:33
27Chris GreenMV40Ambleside AC00:56:05
28Nina WalkingshawFSHowgill Harriers00:56:23
29Tod CoatesMV40Ambleside00:56:34
30Gary LaneMV40Howgill Harriers00:57:12
31Jonathan TombsMV40Eden Runners00:57:42
32Mike SalkeldMSEden Runners00:57:42
33Gary MasonMV50Keswick00:58:10
34Nick IrlanMSEden Runners00:58:28
35Mike WalshMV60Kendal AAC00:58:48
36Spencer SamsonMV50Kendal AAC00:59:36
37Alexandra WoodwardFV40Ambleside00:59:40
38Andrew HemsleyMV50Eden Runners00:59:57
39Lucy StobbartFSTri Lakeland00:01:06
40Jonny GrisedaleMV40Helm Hill01:00:07
41Angela Brand-BarkerFV50Keswick01:00:34
42Jonathon BryantMSBournville Harriers01:01:17
43Mo KellyFSHowgill Harriers01:01:19
44Clive JamesMV50Southport Waterloo AC01:01:52
45Tony HudsonMV50Howgill Harriers01:03:40
46Debs GreavesFV40Howgill Harriers01:03:56
47Graham CapperMV50Lakeland OC01:04:39
48Sarah BiddulphFSAchille Ratti01:05:07
49Fraser LivseyMV50Howgill Harriers01:05:26
50Emily McLeishFS 01:05:48
51Jenna MoffatFSHowgill Harriers01:06:45
52Carol LifeFV50Clayton Le Moors01:07:11
53Stephen NorrisMSWargrave Runner01:08:13
54Robin HaywoodMV40Howgill Harriers01:10:29
55Carole JamesFV50Southport Waterloo AC01:11:01
56Catherine SimpsonFV40Orton01:13:50
57Wendy SmithFV40Helm Hill01:25:36
Back to race calendar - Top of page