Back to race calendar - Main results

Dalby Dash, Dalby Forest, N. Yorks

12th November 2017

   1 73   Mike Burrett         M40 (001/037) Leeds City AC             00:31:59
   2 554  Nathan Veall         MS  (001/072) York Triathlon            00:33:50
   3 507  David Smithers       M45 (001/041) York Knavesmire Harriers  00:34:31
   4 208  Gareth Green         M40 (002/037) York Knavesmire Harriers  00:34:39
   5 120  Helen Cross          FS  (001/093) York Triathlon            00:35:04
   6 426  Richard Purser       MS  (002/072) [Unattached]              00:35:20
   7 368  Simon Middleton      M40 (003/037) York Postal Harriers      00:37:16
   8 505  Michael Keedy        M45 (002/041) St. Theresa's AC          00:37:23
   9 348  Stephen Maddison     M45 (003/041) York Knavesmire Harriers  00:37:40
  10 41   Chris Bartle         MS  (003/072) Kippax & District Harrs.  00:37:54
  11 602  Richard Lowson       MS  (004/072) York Knavesmire Harriers  00:37:57
  12 189  Craig Gath           M40 (004/037) [Unattached]              00:38:00
  13 580  John Wiley           MS  (005/072) Pocklington Runners       00:38:03
  14 527  Nik Tarrega          FS  (002/093) York Knavesmire Harriers  00:38:03
  15 143  Steve Dews           MS  (006/072) [Unattached]              00:38:05
  16 51   Ben Bewley           MS  (007/072) Newcastle (Staffs) AC     00:38:09
  17 397  Luke Osborn          MS  (008/072) York Knavesmire Harriers  00:38:17
  18 247  Darren Hendley       M40 (005/037) York Knavesmire Harriers  00:38:19
  19 408  Pete Pearson         MS  (009/072) [Unattached]              00:38:23
  20 548  Heather Tuffs        FS  (003/093) [Unattached]              00:38:31
  21 594  Joe Worthington      MS  (010/072) Ackworth Road Runners &AC 00:38:39
  22 79   Chris Carrick        M40 (006/037) Kippax & District Harrs.  00:38:40
  23 238  Adam Hartley         MS  (011/072) York Triathlon            00:38:43
  24 386  Jason Newman         MS  (012/072) York Knavesmire Harriers  00:38:45
  25 350  Simon Matson         M40 (007/037) Yorkshire Wolds Runners   00:39:16
  26 86   Danny Chan           M40 (008/037) York Knavesmire Harriers  00:39:17
  27 462  Jessica Rowe         FS  (004/093) [Unattached]              00:39:33
  28 261  Chris Hodgson        MS  (013/072) [Unattached]              00:39:36
  29 576  Mark Whiteman        M50 (001/060) Easingwold Running Club   00:39:36
  30 522  Neil Strange         M50 (002/060) York Knavesmire Harriers  00:39:40
  31 65   Dean Brown           MS  (014/072) Kippax & District Harrs.  00:39:42
  32 562  Jamie Ward           MS  (015/072) [Unattached]              00:39:48
  33 604  David Lancaster      M60 (001/026) York Acorn Running Club   00:40:01
  34 303  Ewan Kirk            MS  (016/072) York Knavesmire Harriers  00:40:04
  35 28   Sarah Attwood        FS  (005/093) York Knavesmire Harriers  00:40:23
  36 228  Aaron Harrison       MS  (017/072) [Unattached]              00:40:43
  37 528  Richard Tarrega      MS  (018/072) York Knavesmire Harriers  00:40:44
  38 213  Nick Griffin         M50 (003/060) York Knavesmire Harriers  00:40:45
  39 564  Robert Ward          M40 (009/037) York Knavesmire Harriers  00:40:46
  40 320  Andy Lawty           M45 (004/041) [Unattached]              00:40:59
  41 585  Nicholas M. Wilson   M50 (004/060) [Unattached]              00:40:59
  42 530  David Taylor         M60 (002/026) Kippax & District Harrs.  00:41:10
  43 163  Nick Elliott         M50 (005/060) City of York AC           00:41:27
  44 171  Andy Fawcett         MS  (019/072) York Acorn Running Club   00:41:35
  45 254  Andy Hill            M45 (005/041) Kippax & District Harrs.  00:41:38
  46 132  Alan Davy            MS  (020/072) Kippax & District Harrs.  00:41:54
  47 222  Richard Hambly       M50 (006/060) Hartlepool Burn Road Harr 00:41:57
  48 381  James Needham        M50 (007/060) Ackworth Road Runners &AC 00:41:58
  49 70   Chad Bullivant       MS  (021/072) York Triathlon            00:42:02
  50 356  Peter Mcgrath        M40 (010/037) [Unattached]              00:42:15
  51 343  Sam Lynn             M40 (011/037) York Postal Harriers      00:42:16
  52 38   Tom Barker           MS  (022/072) [Unattached]              00:42:25
  53 502  Paul Smith           M50 (008/060) Pickering Running Club    00:42:39
  54 415  Wesley Possible      MS  (023/072) City of York AC           00:42:45
  55 324  Steve Leah           M40 (012/037) Kippax & District Harrs.  00:42:49
  56 88   Philip Chapman       MS  (024/072) York Knavesmire Harriers  00:43:05
  57 531  Damon Temple         M40 (013/037) [Unattached]              00:43:16
  58 605  Lee Bradshaw         M40 (014/037) [Unattached]              00:43:20
  59 49   Paul Bennett         MS  (025/072) [Unattached]              00:43:27
  60 323  Mark Leadbeater      M50 (009/060) Ackworth Road Runners &AC 00:43:29
  61 553  Ekaitz Unanue        MS  (026/072) [Unattached]              00:43:31
  62 427  Simon Quartermaine   M50 (010/060) [Unattached]              00:43:33
  63 375  Mark Morris          M40 (015/037) Barton & District AC      00:43:37
  64 292  Richard Johnson      M45 (006/041) Pickering Running Club    00:43:40
  65 597  Helen Young          FS  (006/093) York Knavesmire Harriers  00:43:43
  66 480  Chris Sharp          MS  (027/072) Ackworth Road Runners &AC 00:43:49
  67 212  Catherine Griffin    F40 (001/031) [Unattached]              00:43:58
  68 248  Linda Henry          FS  (007/093) [Unattached]              00:43:58
  69 151  Sam Dredge           MS  (028/072) York Acorn Running Club   00:43:59
  70 354  Chris Mayor          M40 (016/037) [Unattached]              00:44:01
  71 56   Andrew Boughen       M40 (017/037) [Unattached]              00:44:13
  72 545  Andrew Tomlinson     MS  (029/072) York Knavesmire Harriers  00:44:15
  73 470  Rolan Schreiber      MS  (030/072) [Unattached]              00:44:20
  74 202  Richard Goodliffe    M45 (007/041) Barton & District AC      00:44:21
  75 421  Chris Price          M50 (011/060) York Acorn Running Club   00:44:23
  76 253  Lorraine Hiles       F50 (001/066) Thirsk & Sowerby Harriers 00:44:27
  77 520  Ian Storey           M50 (012/060) Kippax & District Harrs.  00:44:28
  78 608  Juliet May           FS  (008/093) York Triathlon            00:44:31
  79 84   James Chambers       MS  (031/072) York Knavesmire Harriers  00:44:34
  80 387  Kieron Niven         M40 (018/037) [Unattached]              00:44:35
  81 469  Laura Schofield      FS  (009/093) York Knavesmire Harriers  00:44:47
  82 75   Jack Butcher         MS  (032/072) [Unattached]              00:44:50
  83 227  Robert Harper        M45 (008/041) Yorkshire Wolds Runners   00:44:51
  84 315  Chris Lancaster      M40 (019/037) [Unattached]              00:44:53
  85 108  Matt Conway          MS  (033/072) [Unattached]              00:45:01
  86 148  Jeanette Downing     FS  (010/093) Swaledale Runners         00:45:02
  87 191  Mark George          M45 (009/041) Kippax & District Harrs.  00:45:03
  88 105  David Collins        M50 (013/060) [Unattached]              00:45:04
  89 156  Stefan Durkin        M45 (010/041) York Knavesmire Harriers  00:45:05
  90 270  Simon Howson         M45 (011/041) Easingwold Running Club   00:45:05
  91 59   Chris Brewer         MS  (034/072) [Unattached]              00:45:11
  92 286  Andrew Johnson       M60 (003/026) York Knavesmire Harriers  00:45:12
  93 395  Jonathan O'Neill     M50 (014/060) York Knavesmire Harriers  00:45:14
  94 455  Paul Robinson        M60 (004/026) [Unattached]              00:45:16
  95 442  Alex Richards        M40 (020/037) [Unattached]              00:45:23
  96 392  Colm O'Hara          M45 (012/041) Kippax & District Harrs.  00:45:24
  97 17   Jonathan Allsup      MS  (035/072) [Unattached]              00:45:26
  98 1    David Abbot          MS  (036/072) [Unattached]              00:45:28
  99 318  James Lawrence       M40 (021/037) [Unattached]              00:45:29
 100 611  Helen Gavin          FS  (011/093) [Unattached]              00:45:30
 101 15   Paul Alexander       M45 (013/041) [Unattached]              00:45:31
 102 335  David Long           M40 (022/037) [Unattached]              00:45:44
 103 217  Kevin Guttridge      M45 (014/041) Ackworth Road Runners &AC 00:45:47
 104 240  Andy Harvey          M50 (015/060) Pickering Running Club    00:45:48
 105 526  James Targett        M40 (023/037) [Unattached]              00:45:49
 106 127  David Darton         M50 (016/060) York Knavesmire Harriers  00:45:52
 107 342  Martin J. Luxton     M60 (005/026) North York Moors AC       00:45:59
 108 396  Kate Osborn          FS  (012/093) York Knavesmire Harriers  00:46:02
 109 216  Andrew Guest         M40 (024/037) Scunthorpe & Dist. AC     00:46:06
 110 57   Jonathan Boyle       M50 (017/060) York Knavesmire Harriers  00:46:11
 111 210  Steve Green          M45 (015/041) [Unattached]              00:46:13
 112 95   Hannah Clark         FS  (013/093) [Unattached]              00:46:15
 113 497  Toby Slevin          MS  (037/072) [Unattached]              00:46:16
 114 486  Anthony Shipley      M60 (006/026) [Unattached]              00:46:22
 115 447  James Richardson     M40 (025/037) City of York AC           00:46:30
 116 609  Neil May             M50 (018/060) City of Hull AC           00:46:31
 117 165  Mark Estienne        M45 (016/041) York Acorn Running Club   00:46:31
 118 2    Alex Abbott          M50 (019/060) [Unattached]              00:46:32
 119 232  Elliot Harrison      M40 (026/037) [Unattached]              00:46:37
 120 388  Jane Nodder          F50 (002/066) York Knavesmire Harriers  00:46:40
 121 230  Cheryl Harrison      F50 (003/066) Bramley Breezers          00:46:40
 122 288  Katie Johnson        FS  (014/093) Scunthorpe & Dist. AC     00:46:51
 123 465  Helen Rutter         F45 (001/029) Yorkshire Wolds Runners   00:47:04
 124 251  Jo Heseltine         F50 (004/066) Rothwell & District Harr. 00:47:07
 125 532  Jason Templeton      M45 (017/041) [Unattached]              00:47:09
 126 269  Carl Horth           MS  (038/072) City of Hull AC           00:47:10
 127 23   Christian Ashton     MS  (039/072) [Unattached]              00:47:13
 128 344  Sharon Lynn          F40 (002/031) York Acorn Running Club   00:47:14
 129 541  Colleen Thundercliff F50 (005/066) [Unattached]              00:47:16
 130 414  Daniel Popa          MS  (040/072) Selby Striders            00:47:38
 131 196  Rob Gillham          M50 (020/060) Quakers Running Club      00:47:41
 132 389  John Nodder          M60 (007/026) York Knavesmire Harriers  00:47:42
 133 473  Jonathan Scott       MS  (041/072) [Unattached]              00:47:47
 134 591  Sean Woodward        M50 (021/060) [Unattached]              00:47:58
 135 478  Tim Selves           M50 (022/060) [Unattached]              00:48:05
 136 256  John Hinchliffe      M40 (027/037) [Unattached]              00:48:07
 137 610  Kirsty Naylor        FS  (015/093) [Unattached]              00:48:09
 138 310  Michael Knowles      M50 (023/060) Ackworth Road Runners &AC 00:48:10
 139 110  Colin Cook           M50 (024/060) [Unattached]              00:48:20
 140 293  Anthony Jones        M50 (025/060) [Unattached]              00:48:21
 141 337  Helen Long           FS  (016/093) [Unattached]              00:48:27
 142 296  Ruth Kaftirani       FS  (017/093) [Unattached]              00:48:29
 143 474  Steven Scott         M45 (018/041) Thirsk & Sowerby Harriers 00:48:34
 144 440  Simon Rek            M45 (019/041) Quakers Running Club      00:48:35
 145 366  John Middleton       M50 (026/060) York Knavesmire Harriers  00:48:39
 146 107  Hilary Conway        FS  (018/093) [Unattached]              00:48:41
 147 312  Marie Ladlow         FS  (019/093) [Unattached]              00:48:49
 148 601  Michael Hetherton    M60 (008/026) Pickering Running Club    00:48:52
 149 377  Sue Moul             F50 (006/066) Harrogate Harriers        00:48:54
 150 289  Gemma Fearnley       FS  (020/093) [Unattached]              00:49:14
 151 187  Mark Garry           M50 (027/060) [Unattached]              00:49:15
 152 264  Sandra Holdsworth    F60 (001/021) West Hull Ladies RRC      00:49:16
 153 523  David Suddaby        MS  (042/072) [Unattached]              00:49:18
 154 135  John Dawson          MS  (043/072) Selby Striders            00:49:20
 155 263  Tim Hoe              M50 (028/060) [Unattached]              00:49:25
 156 326  Andrew Leeming       M50 (029/060) [Unattached]              00:49:31
 157 411  Brian S. Perfitt     M45 (020/041) Eccleshill Road Runners   00:49:40
 158 199  Martina Gjoni        FS  (021/093) [Unattached]              00:49:40
 159 584  Ian R. Wilson        M45 (021/041) Ackworth Road Runners &AC 00:49:41
 160 457  Tom Lishman          MS  (044/072) [Unattached]              00:49:43
 161 536  Lucy Thompson        FS  (022/093) Hornsea Harriers          00:49:43
 162 118  Rich Creaser         M45 (022/041) [Unattached]              00:49:46
 163 22   Nick Appleyard       MS  (045/072) Vegan Runners             00:49:46
 164 9    Andrew Aird          M50 (030/060) Nidd Valley Road Runners  00:49:48
 165 436  Jon Reast            M50 (031/060) [Unattached]              00:49:49
 166 346  Peter Lyth           M50 (032/060) York Knavesmire Harriers  00:49:50
 167 358  Danielle Mcleod      FS  (023/093) [Unattached]              00:49:54
 168 484  Clare Sherwood       FS  (024/093) [Unattached]              00:49:58
 169 430  Josh Rabet           MS  (046/072) [Unattached]              00:50:07
 170 266  Paul Holliday        M45 (023/041) [Unattached]              00:50:10
 171 363  John A. Messenger    M60 (009/026) Kippax & District Harrs.  00:50:12
 172 53   James Blanchard      M40 (028/037) [Unattached]              00:50:18
 173 537  Paul Thompson        M50 (033/060) Hornsea Harriers          00:50:20
 174 76   David Bygrave        M50 (034/060) York Knavesmire Harriers  00:50:22
 175 467  Kathryn Saunders     FS  (025/093) Newcastle (Staffs) AC     00:50:25
 176 33   Amy Bailiss          FS  (026/093) York Acorn Running Club   00:50:29
 177 471  Rachel Scillitoe     F50 (007/066) [Unattached]              00:50:43
 178 443  Dean Richardson      MS  (047/072) [Unattached]              00:50:44
 179 170  Heather Farrow       F60 (002/021) York Acorn Running Club   00:50:52
 180 556  Ian Vogan            M60 (010/026) Ackworth Road Runners &AC 00:50:53
 181 192  Chris Acton          M50 (035/060) [Unattached]              00:50:54
 182 370  Lee Mitchell         MS  (048/072) [Unattached]              00:50:57
 183 115  Jane Cowley          F50 (008/066) Easingwold Running Club   00:50:58
 184 104  Dianne Coleman       F50 (009/066) Beverley AC               00:50:58
 185 89   Wendy Chapman        F50 (010/066) Kippax & District Harrs.  00:51:00
 186 463  Suzie Rowe           F40 (003/031) [Unattached]              00:51:04
 187 418  Jane Power           F50 (011/066) City of York AC           00:51:11
 188 94   Anne Cheeseman       F50 (012/066) Ripon Runners             00:51:16
 189 207  David Greaves        M50 (036/060) [Unattached]              00:51:20
 190 233  Haydn Harrison       MS  (049/072) Bramley Breezers          00:51:21
 191 201  Karen Glynn          F45 (002/029) Kippax & District Harrs.  00:51:23
 192 225  Simon Hardy          M45 (024/041) [Unattached]              00:51:25
 193 409  Jodie Peary          FS  (027/093) Harrogate Harriers        00:51:26
 194 267  Sue Holmes           F50 (013/066) Kippax & District Harrs.  00:51:28
 195 417  David Power          MS  (050/072) [Unattached]              00:51:32
 196 209  Shelley Green        F40 (004/031) [Unattached]              00:51:39
 197 517  Bridget Stewart      F45 (003/029) Quakers Running Club      00:51:41
 198 549  Clare Tune           F45 (004/029) [Unattached]              00:51:44
 199 518  Tom Stewart          MS  (051/072) [Unattached]              00:51:49
 200 245  Joanne Hawden        F50 (014/066) Rothwell & District Harr. 00:51:52
 201 149  Jason Drake          M45 (025/041) [Unattached]              00:51:56
 202 529  Paul Tate-Smith      M50 (037/060) Pickering Running Club    00:51:58
 203 97   Nicola Clements      FS  (028/093) [Unattached]              00:51:59
 204 481  Georgie Sharp        FS  (029/093) Ackworth Road Runners &AC 00:52:03
 205 82   Tony Cass            M40 (029/037) [Unattached]              00:52:14
 206 374  Jane Morby           F50 (015/066) York Knavesmire Harriers  00:52:19
 207 538  Steve Thompson       M50 (038/060) Hornsea Harriers          00:52:24
 208 272  Alison Hunter        F50 (016/066) Kippax & District Harrs.  00:52:24
 209 575  Cheryl Whitehouse    FS  (030/093) [Unattached]              00:52:34
 210 250  Chris Herrington     M45 (026/041) [Unattached]              00:52:34
 211 352  Liz Matthews         F50 (017/066) York Knavesmire Harriers  00:52:39
 212 226  Karyn Harper         F50 (018/066) Yorkshire Wolds Runners   00:52:45
 213 13   Chris Aldred         M50 (039/060) [Unattached]              00:52:46
 214 302  Alastair Kirk        MS  (052/072) [Unattached]              00:52:48
 215 119  Tim Critchley        M40 (030/037) [Unattached]              00:52:55
 216 309  Jason Knight         MS  (053/072) [Unattached]              00:52:57
 217 158  Claire Easton        F45 (005/029) Rothwell & District Harr. 00:53:01
 218 573  Amanda Welburn-Smith F40 (005/031) Pickering Running Club    00:53:03
 219 236  Philip Hart          M40 (031/037) [Unattached]              00:53:08
 220 32   Scott Bailey         M45 (027/041) [Unattached]              00:53:13
 221 30   Christopher Bailey   MS  (054/072) [Unattached]              00:53:13
 222 31   Matthew Bailey       MS  (055/072) [Unattached]              00:53:13
 223 405  Martin Parvin        M60 (011/026) York Knavesmire Harriers  00:53:17
 224 321  Colin Lea            M50 (040/060) York Knavesmire Harriers  00:53:19
 225 416  Vivianne Pow         F50 (019/066) Aycliffe Running Club     00:53:19
 226 565  Harriet Warnock      FS  (031/093) [Unattached]              00:53:20
 227 93   Lionel A Chatard     M45 (028/041) [Unattached]              00:53:23
 228 54   Daniel Boff          MS  (056/072) [Unattached]              00:53:25
 229 483  Lucy Shaw            FS  (032/093) [Unattached]              00:53:26
 230 468  Bryan Sawyer         MS  (057/072) [Unattached]              00:53:28
 231 595  Dan Wyrill           M40 (032/037) York Acorn Running Club   00:53:33
 232 234  Lucy Harrison        F40 (006/031) [Unattached]              00:53:42
 233 63   Terry Bromfield      M60 (012/026) York Knavesmire Harriers  00:53:42
 234 223  Jayne Hardisty       F50 (020/066) City of York AC           00:53:44
 235 301  Rebecca King         FS  (033/093) West Hull Ladies RRC      00:53:44
 236 155  Paul Durkin          M50 (041/060) Kippax & District Harrs.  00:53:46
 237 183  Jennie Gardiner      F45 (006/029) [Unattached]              00:53:47
 238 371  Clare Moffatt        F40 (007/031) York Knavesmire Harriers  00:53:51
 239 494  Roy Simpson          M60 (013/026) Ackworth Road Runners &AC 00:54:05
 240 103  David Brown          M60 (014/026) [Unattached]              00:54:05
 241 83   Paul Catlow          M45 (029/041) [Unattached]              00:54:07
 242 113  Clare Copley         FS  (034/093) Kippax & District Harrs.  00:54:11
 243 144  Stuart Dixon         MS  (058/072) [Unattached]              00:54:14
 244 98   Carole Clifford      F50 (021/066) Rothwell & District Harr. 00:54:18
 245 338  Jennifer Long        FS  (035/093) [Unattached]              00:54:18
 246 5    Christopher Adams    M45 (030/041) Pickering Running Club    00:54:23
 247 220  Rachel Hall          F40 (008/031) [Unattached]              00:54:26
 248 451  Pamela Ritucci       FS  (036/093) Ackworth Road Runners &AC 00:54:27
 249 589  Jennifer Wise        FS  (037/093) Pickering Running Club    00:54:35
 250 12   Fiona Alder          F60 (003/021) Ripon Runners             00:54:35
 251 399  Gemma Oughtred       FS  (038/093) Goole Viking Striders     00:54:35
 252 257  Lisa J. Hinchliffe   F45 (007/029) [Unattached]              00:54:36
 253 569  Ann Watson           F45 (008/029) [Unattached]              00:54:37
 254 546  Rob Townsend         M45 (031/041) [Unattached]              00:54:37
 255 48   Laura Bennett        FS  (039/093) York Acorn Running Club   00:54:39
 256 178  Vivianne Fraser      F50 (022/066) York Knavesmire Harriers  00:54:41
 257 340  Matthew Longden      M40 (033/037) [Unattached]              00:54:44
 258 299  Paula Kelly          FS  (040/093) York Knavesmire Harriers  00:54:50
 259 477  Amanda Selvaratnam   F50 (023/066) City of York AC           00:54:53
 260 444  Emma-Jane Richardson FS  (041/093) Kippax & District Harrs.  00:54:54
 261 495  Yvonne Skelton       F60 (004/021) Harrogate Harriers        00:55:05
 262 558  Catherine Wallace    F40 (009/031) [Unattached]              00:55:07
 263 147  Linda Dodsworth      F60 (005/021) West Hull Ladies RRC      00:55:12
 264 124  Joanne Dagwell       F40 (010/031) [Unattached]              00:55:12
 265 380  Jayne Murphy         F50 (024/066) [Unattached]              00:55:16
 266 224  Lena Hardman         F40 (011/031) [Unattached]              00:55:23
 267 382  Lesley Needham       F50 (025/066) Ackworth Road Runners &AC 00:55:24
 268 229  Cally Harrison       FS  (042/093) East Hull Harriers        00:55:30
 269 316  Sally-Anne Lardner   F60 (006/021) Easingwold Running Club   00:55:43
 270 304  Stewart Kirk         M50 (042/060) [Unattached]              00:55:48
 271 596  Chris Yeoman         M60 (015/026) [Unattached]              00:55:51
 272 244  Graham Hawden        M50 (043/060) Rothwell & District Harr. 00:55:56
 273 252  Daniel Hickingbotham M40 (034/037) [Unattached]              00:55:57
 274 510  Nigel Sparks         M40 (035/037) [Unattached]              00:55:58
 275 492  Hayley Simpson       FS  (043/093) [Unattached]              00:56:02
 276 281  Chris Jackson        M45 (032/041) [Unattached]              00:56:10
 277 194  Nicky Gamble         F45 (009/029) [Unattached]              00:56:11
 278 295  Beverley Jowett      F50 (026/066) [Unattached]              00:56:14
 279 410  Katherine Penrose    F60 (007/021) Kippax & District Harrs.  00:56:16
 280 571  Michelle Wattam      FS  (044/093) [Unattached]              00:56:18
 281 524  Scott Swinton        M50 (044/060) [Unattached]              00:56:18
 282 298  Daniel Kelleher      MS  (059/072) [Unattached]              00:56:19
 283 590  Nicola Wise          F50 (027/066) Pickering Running Club    00:56:25
 284 128  Jenny Davies         F40 (012/031) [Unattached]              00:56:31
 285 200  Gillian Glegg        F50 (028/066) Scarborough AC            00:56:31
 286 353  Clare Mawrey         FS  (045/093) Pickering Running Club    00:56:32
 287 179  Michael Fryer        MS  (060/072) [Unattached]              00:56:32
 288 150  Charlotte Dredge     FS  (046/093) Beaumont RC               00:56:33
 289 429  Jo Quinn             F45 (010/029) [Unattached]              00:56:35
 290 567  Victoria Wathey      FS  (047/093) Ackworth Road Runners &AC 00:56:35
 291 276  Angie Irvine         F45 (011/029) York Acorn Running Club   00:56:37
 292 579  Amy Wiles            FS  (048/093) Yorkshire Wolds Runners   00:56:37
 293 43   Jayne Batt           F50 (029/066) [Unattached]              00:56:38
 294 435  Andrea Readman       F45 (012/029) [Unattached]              00:56:38
 295 307  Jay Kitchen          M50 (045/060) Kippax & District Harrs.  00:56:43
 296 40   Ed Barker-Wyatt      M40 (036/037) [Unattached]              00:56:52
 297 58   Stacey Boynton       FS  (049/093) [Unattached]              00:56:59
 298 540  Nichola Thornborough FS  (050/093) Tyne Bridge Harriers      00:56:59
 299 391  Andrew Nuut          MS  (061/072) Ackworth Road Runners &AC 00:57:05
 300 328  Melissa Lepic        FS  (051/093) [Unattached]              00:57:05
 301 542  Graeme Thynne        M50 (046/060) [Unattached]              00:57:06
 302 44   Helen Beal           F50 (030/066) [Unattached]              00:57:08
 303 341  Julie Lummas         F40 (013/031) [Unattached]              00:57:14
 304 603  Colette Ellis        F50 (031/066) York Acorn Running Club   00:57:15
 305 450  Nicola Riley         F50 (032/066) Beverley AC               00:57:15
 306 555  Lauren Henshall      FS  (052/093) [Unattached]              00:57:26
 307 249  Mark Henshall        M50 (047/060) [Unattached]              00:57:26
 308 68   Lindsay Bruce        F50 (033/066) [Unattached]              00:57:29
 309 141  Catherine Dennis     FS  (053/093) [Unattached]              00:57:29
 310 437  Sue Reast            F50 (034/066) City of Hull AC           00:57:34
 311 134  Danielle Dawson      FS  (054/093) [Unattached]              00:57:35
 312 133  Christopher Dawson   M40 (037/037) [Unattached]              00:57:35
 313 265  Georgia Hole         F50 (035/066) [Unattached]              00:57:38
 314 284  Kate Jackson         F50 (036/066) [Unattached]              00:57:38
 315 60   Shelley Briggs       FS  (055/093) [Unattached]              00:57:38
 316 81   Amanda Casken        F50 (037/066) [Unattached]              00:57:38
 317 514  Cheryl Stanton       FS  (056/093) Kippax & District Harrs.  00:57:39
 318 583  Ian Wilson           M50 (048/060) [Unattached]              00:57:46
 319 206  Camilla Grayley      F40 (014/031) York Knavesmire Harriers  00:57:48
 320 333  Lindsey Lister       F40 (015/031) [Unattached]              00:57:53
 321 55   Sophie Booth         FS  (057/093) Goole Viking Striders     00:57:54
 322 77   Mark Campbell        M50 (049/060) [Unattached]              00:58:01
 323 169  Helen Farrell        F45 (013/029) City of York AC           00:58:01
 324 106  Freya Collins        FS  (058/093) [Unattached]              00:58:02
 325 291  Pamela Johnson       F40 (016/031) Easingwold Running Club   00:58:13
 326 419  Chris Powney         M45 (033/041) [Unattached]              00:58:15
 327 80   Hester Cashdan       F40 (017/031) [Unattached]              00:58:21
 328 441  Pete Restall         MS  (062/072) [Unattached]              00:58:27
 329 231  Christopher Harrison MS  (063/072) York Knavesmire Harriers  00:58:30
 330 24   Ocean Aspell         FS  (059/093) [Unattached]              00:58:31
 331 114  James Copley         MS  (064/072) Kippax & District Harrs.  00:58:34
 332 186  Angela Garrity       F40 (018/031) [Unattached]              00:58:39
 333 10   Kate Airey           FS  (060/093) [Unattached]              00:58:44
 334 496  Michaela Slay        FS  (061/093) [Unattached]              00:58:44
 335 297  Joshua Keighley      MS  (065/072) [Unattached]              00:58:44
 336 339  John Long            M50 (050/060) East Hull Harriers        00:58:48
 337 334  Ann Long             F60 (008/021) East Hull Harriers        00:58:49
 338 36   Karen Ball           FS  (062/093) York Knavesmire Harriers  00:58:51
 339 121  Stephen P. Cundill   M60 (016/026) [Unattached]              00:58:52
 340 322  Matthew Leach        MS  (066/072) [Unattached]              00:58:57
 341 479  Karen Settle         F50 (038/066) Scarborough AC            00:59:00
 342 268  Alison Hornsby       F50 (039/066) Scarborough AC            00:59:00
 343 351  Abbi Matthews        FS  (063/093) [Unattached]              00:59:06
 344 71   Andrea Bulmer        F50 (040/066) Loftus & Whitby AC        00:59:10
 345 574  Philip Whitehead     M60 (017/026) [Unattached]              00:59:12
 346 67   Nigel Brown          M60 (018/026) [Unattached]              00:59:26
 347 219  Gillian Hall         F60 (009/021) Crossgates Harriers       00:59:27
 348 402  Simon Page           M50 (051/060) York Knavesmire Harriers  00:59:35
 349 313  Samira Lambert       F60 (010/021) Kippax & District Harrs.  00:59:47
 350 16   David Allsup         M45 (034/041) [Unattached]              00:59:53
 351 557  Janice Walker        F50 (041/066) Yorkshire Wolds Runners   00:59:59
 352 448  Chloe Riley          FS  (064/093) Pickering Running Club    01:00:00
 353 460  Sarah-Jane Ross      F45 (014/029) [Unattached]              01:00:05
 354 19   Pam Anderson         F50 (042/066) York Knavesmire Harriers  01:00:10
 355 431  David Ramsay         M45 (035/041) [Unattached]              01:00:28
 356 221  Gillian Halliwell    F60 (011/021) Yorkshire Wolds Runners   01:00:46
 357 373  Ruth Moore           F40 (019/031) Kappas Harriers           01:00:51
 358 506  Zoe Smith            F40 (020/031) Kippax & District Harrs.  01:00:54
 359 260  Paul Hodgin          MS  (067/072) York Knavesmire Harriers  01:00:59
 360 449  Heather Riley        FS  (065/093) Pickering Running Club    01:01:03
 361 581  Caroline Wilson      F45 (015/029) [Unattached]              01:01:04
 362 11   Mark Airey           M45 (036/041) [Unattached]              01:01:13
 363 393  Abbi Ollive          FS  (066/093) [Unattached]              01:01:15
 364 588  Dean Wise            M60 (019/026) Pickering Running Club    01:01:28
 365 274  Noelle Hynes         FS  (067/093) [Unattached]              01:01:30
 366 394  Denise Ombler        F60 (012/021) East Hull Harriers        01:01:38
 367 345  Tina Lyons           F45 (016/029) [Unattached]              01:01:41
 368 262  Angela Hoe           F50 (043/066) [Unattached]              01:01:42
 369 476  Evangeline Sellars   FS  (068/093) [Unattached]              01:01:45
 370 493  Jackie Simpson       F50 (044/066) [Unattached]              01:01:51
 371 606  Lindsey Taylor       F40 (021/031) [Unattached]              01:01:51
 372 66   Margaret Brown       F60 (013/021) York Knavesmire Harriers  01:01:56
 373 491  David Simpson        M60 (020/026) [Unattached]              01:01:56
 374 355  Cheryl Mcbroom       F50 (045/066) Easingwold Running Club   01:02:02
 375 215  Jill Grinstead       F50 (046/066) Scarborough AC            01:02:06
 376 570  Lynn Watson          F50 (047/066) Scarborough AC            01:02:06
 377 91   Phil Charters        MS  (068/072) [Unattached]              01:02:16
 378 90   Kate Charters        FS  (069/093) [Unattached]              01:02:18
 379 317  Rose Law             FS  (070/093) [Unattached]              01:02:19
 380 305  Tracy Kirk           F45 (017/029) [Unattached]              01:02:20
 381 243  Jasmine Hatherly     FS  (071/093) [Unattached]              01:02:30
 382 239  Adam Harvey          MS  (069/072) [Unattached]              01:02:30
 383 534  Janet Terry          F60 (014/021) [Unattached]              01:02:34
 384 593  Debbie Worthington   FS  (072/093) Ackworth Road Runners &AC 01:02:35
 385 195  Shona Gilleghan      F50 (048/066) [Unattached]              01:02:35
 386 359  Michael Mcneill      M50 (052/060) [Unattached]              01:02:39
 387 347  Samantha Lyth        F50 (049/066) York Knavesmire Harriers  01:02:43
 388 204  Claire Gough         F40 (022/031) Kippax & District Harrs.  01:02:44
 389 145  Marina Dobbs         F50 (050/066) Kippax & District Harrs.  01:02:45
 390 434  Liz Raper            F60 (015/021) Scarborough AC            01:02:47
 391 607  Paul Ashford         M45 (037/041) [Unattached]              01:02:48
 392 535  Heather Thirkell     FS  (073/093) [Unattached]              01:02:49
 393 586  Paul Winks           M50 (053/060) [Unattached]              01:03:02
 394 452  Stevie Roberts       F40 (023/031) Kippax & District Harrs.  01:03:06
 395 511  Suzanne Spink        F45 (018/029) Kippax & District Harrs.  01:03:20
 396 319  Jeanette Lawrence    F40 (024/031) [Unattached]              01:03:20
 397 125  Paul Daley           M50 (054/060) Yorkshire Wolds Runners   01:03:21
 398 458  Susan Rogers         F50 (051/066) [Unattached]              01:03:22
 399 74   Susan Burrows        F60 (016/021) [Unattached]              01:03:52
 400 533  Christopher Terry    M60 (021/026) [Unattached]              01:03:57
 401 364  Avril Metcalfe       F50 (052/066) Scarborough AC            01:03:58
 402 117  Peter Cox            M60 (022/026) [Unattached]              01:03:59
 403 327  Jude Leonard         F40 (025/031) [Unattached]              01:04:13
 404 456  Ruth Robson          FS  (074/093) York Knavesmire Harriers  01:04:19
 405 454  Kerry Robinson       F40 (026/031) Ferndale Flyers           01:04:20
 406 400  Richard Owen         M45 (038/041) [Unattached]              01:04:21
 407 559  Kathrine Walton      F60 (017/021) [Unattached]              01:04:37
 408 525  Jon Tabiner          MS  (070/072) [Unattached]              01:04:39
 409 306  Carol Kitchen        F50 (053/066) Kippax & District Harrs.  01:04:40
 410 551  Lucy Turner          FS  (075/093) [Unattached]              01:04:44
 411 61   Phil Broadley        M50 (055/060) [Unattached]              01:05:01
 412 29   Rose Backhouse       FS  (076/093) [Unattached]              01:05:09
 413 433  Kimberley Raper      FS  (077/093) Pocklington Runners       01:05:11
 414 176  Mark Foulger         M45 (039/041) [Unattached]              01:05:20
 415 218  Christine Hall       F60 (018/021) Ackworth Road Runners &AC 01:05:23
 416 438  Sandra Rees          F50 (054/066) [Unattached]              01:05:25
 417 173  Jayne Fligg          F45 (019/029) York Knavesmire Harriers  01:05:34
 418 423  Steve Proctor        M50 (056/060) [Unattached]              01:05:34
 419 378  Robert Mountifield   MS  (071/072) [Unattached]              01:05:41
 420 566  Jill Wass            F45 (020/029) [Unattached]              01:05:48
 421 153  Paul Dunn            M50 (057/060) [Unattached]              01:05:49
 422 72   Garry Burnett        M50 (058/060) [Unattached]              01:05:52
 423 280  Beth Jackson         FS  (078/093) [Unattached]              01:06:04
 424 420  Claire Pratt         FS  (079/093) [Unattached]              01:06:17
 425 461  Lynn Rowan           FS  (080/093) [Unattached]              01:06:18
 426 314  Philip Lamprey       M60 (023/026) [Unattached]              01:06:24
 427 308  Les Kitching         M60 (024/026) Kippax & District Harrs.  01:06:43
 428 401  Catherine Page       F50 (055/066) St. Theresa's AC          01:06:53
 429 453  Helen Robinson       F60 (019/021) [Unattached]              01:07:49
 430 544  Sarah Tock           F45 (021/029) Beverley AC               01:08:01
 431 413  John Philpott        M45 (040/041) [Unattached]              01:08:02
 432 20   Jocelyn AndersonWood FS  (081/093) [Unattached]              01:08:29
 433 237  Sarah Hart           FS  (082/093) [Unattached]              01:08:31
 434 142  Helen Dews           F40 (027/031) [Unattached]              01:08:38
 435 235  Lucy Hart            F50 (056/066) [Unattached]              01:08:38
 436 412  Lizzie Phillips      FS  (083/093) [Unattached]              01:08:39
 437 161  Nicki Edmind         F50 (057/066) [Unattached]              01:09:02
 438 325  Allison Lee          F40 (028/031) [Unattached]              01:09:08
 439 138  Emily Dean           FS  (084/093) [Unattached]              01:09:21
 440 582  Gary Wilson          M50 (059/060) Ackworth Road Runners &AC 01:09:26
 441 180  Gordon Furness       M45 (041/041) [Unattached]              01:10:15
 442 181  Lisa Furness         F45 (022/029) [Unattached]              01:10:15
 443 598  Josie Youngerson     FS  (085/093) [Unattached]              01:10:23
 444 100  Ian Codling          M60 (025/026) Thirsk & Sowerby Harriers 01:10:26
 445 367  Kim Middleton        F50 (058/066) York Knavesmire Harriers  01:10:32
 446 283  Elizabeth Jackson    F45 (023/029) [Unattached]              01:10:32
 447 102  Kate Colcutt         F50 (059/066) [Unattached]              01:10:53
 448 14   Clare Alexander      F45 (024/029) [Unattached]              01:10:53
 449 160  Dearbhia Harhen      FS  (086/093) [Unattached]              01:12:05
 450 482  Robyn Sharpe         FS  (087/093) Kippax & District Harrs.  01:12:15
 451 7    Paul Adams           M60 (026/026) York Knavesmire Harriers  01:12:22
 452 111  Christine Cooper     F50 (060/066) Ripon Runners             01:12:32
 453 500  Helen Smith          FS  (088/093) Kippax & District Harrs.  01:12:36
 454 539  Amy Thomson          F40 (029/031) [Unattached]              01:12:47
 455 384  Jenny Nettleton      F50 (061/066) [Unattached]              01:13:08
 456 385  Keith Nettleton      M50 (060/060) [Unattached]              01:13:09
 457 336  Hannah Long          F40 (030/031) [Unattached]              01:13:13
 458 279  Penny Ivison         F50 (062/066) Darlington Harriers & AC  01:13:50
 459 259  Leigh Hindle         F40 (031/031) Darlington Harriers & AC  01:13:53
 460 188  Amanda Garvey Kovac  F45 (025/029) Darlington Harriers & AC  01:14:23
 461 214  Craig Griffiths      MS  (072/072) [Unattached]              01:14:29
 462 446  Hayley Richardson    FS  (089/093) [Unattached]              01:14:29
 463 8    Susan Adams          F60 (020/021) York Knavesmire Harriers  01:14:34
 464 516  Liz Stephenson       FS  (090/093) Thirsk & Sowerby Harriers 01:14:45
 465 101  Marian Codling       F60 (021/021) Thirsk & Sowerby Harriers 01:15:30
 466 379  Jess Moxon           FS  (091/093) [Unattached]              01:15:33
 467 568  Rosalind Watkinson   F50 (063/066) [Unattached]              01:15:58
 468 136  Melanie Day          F45 (026/029) Scarborough AC            01:16:40
 469 599  Susan Youngerson     F50 (064/066) [Unattached]              01:16:51
 470 398  Maxine Osgerby       F45 (027/029) Fitmums & Friends         01:16:54
 471 34   Julie Baker          F50 (065/066) Ackworth Road Runners &AC 01:17:15
 472 459  Michelle Rookes      F45 (028/029) Scarborough AC            01:17:16
 473 406  Wendy Pattison       F45 (029/029) Scarborough AC            01:17:20
 474 294  Christine Jones      F50 (066/066) [Unattached]              01:18:50
 475 159  Ashlie Eddon         FS  (092/093) [Unattached]              01:23:15
 476 445  Gemma Richardson     FS  (093/093) [Unattached]              01:23:15
Copyright © 2017 John Schofield. Unauthorised copying prohibited