Back to race calendar - Main results

Pendle Junior Fell Races, Barley - Under 8

6th April 2014

Under 8 results

   1 11   Billy Smith          M8  (001/001) Rossendale Harriers       00:02:45
   2 19   Clara Samson         F7  (001/013) Helm Hill Runners         00:02:53
   3 29   Finley Stubbs        M7  (001/012) Clayton le Moors Harriers 00:03:00
   4 5    Patrick Casey        M7  (002/012) Calder Valley FellRunners 00:03:02
   5 1    Laurie Powell        M7  (003/012) Wharfedale Harriers       00:03:08
   6 3    Lilly Smith          F7  (002/013) Bingley Harriers + AC     00:03:09
   7 16   Hannah R Robinson    F7  (003/013) Keighley + Craven AC      00:03:11
   8 12   Oliver Bailey        M6  (001/004) Mercia Fell Runners       00:03:12
   9 17   Hattie Bishop        F7  (004/013) [Unattached]              00:03:13
  10 26   Anna Fryers          F7  (005/013) Keighley + Craven AC      00:03:18
  11 23   Lily Mae Philbin     F7  (006/013) Bolton United Harriers    00:03:21
  12 22   Matthew Bradley      M7  (004/012) Keighley + Craven AC      00:03:23
  13 21   Emily Januszewski    F7  (007/013) Bingley Harriers + AC     00:03:26
  14 35   William Sarginser    M7  (005/012) Bowland Fell Runners      00:03:27
  15 27   George Fryers        M7  (006/012) Keighley + Craven AC      00:03:28
  16 18   Lachlan Wills        M7  (007/012) Keighley + Craven AC      00:03:29
  17 6    Theo Middleton       M7  (008/012) Horwich RMI Harriers      00:03:30
  18 9    Blake Mills          M7  (009/012) Keighley + Craven AC      00:03:32
  19 7    Joshua McKay         M6  (002/004) Clayton le Moors Harriers 00:03:36
  20 15   Rory Knowles         M7  (010/012) Ambleside AC              00:03:38
  21 4    Lily Anne Milner     F7  (008/013) Wharfedale Harriers       00:03:39
  22 13   Esme Walkinshaw      F6  (001/001) Eden Runners              00:03:41
  23 28   Matilda Baldaro      F7  (009/013) Calder Valley FellRunners 00:03:43
  24 30   Joel David Hulley    M5  (001/001) [Unattached]              00:03:44
  25 8    Max Stead            M6  (003/004) Ilkley Harriers           00:03:45
  26 34   Daniel Brown         M6  (004/004) Trawden AC                00:03:51
  27 14   Grace Pendlebury     F5  (001/001) Horwich RMI Harriers      00:03:57
  28 31   Ellie Green          F7  (010/013) Horwich RMI Harriers      00:04:00
  29 25   Jemima Bretherton    F7  (011/013) Trawden AC                00:04:01
  30 20   Jade Newell          F7  (012/013) Rossendale Harriers       00:04:07
  31 33   George Whitaker      M7  (011/012) [Unattached]              00:04:13
  32 10   Lewis Carr           M7  (012/012) Keighley + Craven AC      00:05:10
  33 24   Annabel Bretherton   F7  (013/013) Trawden AC                00:05:10

Under 10 results

   1 114  James Bowen          M9  (001/028) Ambleside AC              00:04:45
   2 113  Harry Bowen          M9  (002/028) Ambleside AC              00:04:48
   3 175  James Thornley       M9  (003/028) Ambleside AC              00:04:58
   4 130  Lewis Carr           M9  (004/028) Ilkley Harriers           00:05:00
   5 144  Ollie Sanders        M10 (001/003) Helm Hill Runners         00:05:11
   6 127  Jackson McKay        M9  (005/028) Clayton le Moors Harriers 00:05:12
   7 162  Joe Hopley           M9  (006/028) Rossendale Harriers       00:05:14
   8 115  Toby Middleton       M10 (002/003) Horwich RMI Harriers      00:05:14
   9 125  Christopher Brown    M9  (007/028) Clayton le Moors Harriers 00:05:15
  10 122  Jath Lee             M9  (008/028) Keighley + Craven AC      00:05:21
  11 171  Matthew Oldfield     M9  (009/028) Horwich RMI Harriers      00:05:22
  12 173  Joseph W Clayton     M9  (010/028) Helm Hill Runners         00:05:23
  13 139  Olesia Winder        F8  (001/014) Hoad Hill Harriers        00:05:24
  14 159  William Hall         M8  (001/011) Calder Valley FellRunners 00:05:25
  15 119  Lauren Wilshaw       F8  (002/014) Pennine Fell Runners      00:05:26
  16 169  Jude Baldaro         M9  (011/028) Calder Valley FellRunners 00:05:28
  17 128  Charlie Whitehead    M8  (002/011) Keighley + Craven AC      00:05:29
  18 178  Billy Blacker        M8  (003/011) Calder Valley FellRunners 00:05:31
  19 105  George Milner        M9  (012/028) Wharfedale Harriers       00:05:34
  20 136  Ted Bolton           M8  (004/011) [Unattached]              00:05:35
  21 129  Evan Mills           M9  (013/028) Keighley + Craven AC      00:05:36
  22 143  Sam Benson           M8  (005/011) Keighley + Craven AC      00:05:37
  23 154  Eilo Beesleg         M9  (014/028) Calder Valley FellRunners 00:05:38
  24 142  Addison Willis       M9  (015/028) Keighley + Craven AC      00:05:38
  25 140  Alice Jones          F10 (001/002) Wharfedale Harriers       00:05:39
  26 137  Ella Pendlebury      F9  (001/023) Horwich RMI Harriers      00:05:41
  27 179  Beth Blacker         F9  (002/023) Calder Valley FellRunners 00:05:41
  28 181  Evan Allan           M8  (006/011) [Unattached]              00:05:42
  29 117  Sophie Rylance       F8  (003/014) Ambleside AC              00:05:42
  30 156  Hamish Wills         M9  (016/028) Keighley + Craven AC      00:05:44
  31 180  Leon Barritt         M9  (017/028) Trawden AC                00:05:52
  32 165  Martha Richards      F9  (003/023) Eden Runners              00:05:54
  33 131  Jack Smith           M10 (003/003) Rossendale Harriers       00:05:56
  34 111  Beth Roberts         F9  (004/023) Keighley + Craven AC      00:05:58
  35 161  Joseph Mitchell      M9  (018/028) Horwich RMI Harriers      00:06:00
  36 168  Amelie Stewart       F9  (005/023) Holmfirth Harriers        00:06:03
  37 158  Edward Hall          M9  (019/028) [Unattached]              00:06:04
  38 121  D Segger-Staveley    M8  (007/011) Settle Harriers           00:06:05
  39 134  Sam Coupland         M9  (020/028) Southport Waterloo        00:06:08
  40 132  Hannah Jackson       F9  (006/023) Keighley + Craven AC      00:06:09
  41 118  Emma Lloyd           F10 (002/002) Keighley + Craven AC      00:06:10
  42 176  Curtis Hanson        M9  (021/028) Bingley Harriers + AC     00:06:12
  43 106  Harry Miller         M9  (022/028) Bingley Harriers + AC     00:06:13
  44 123  James Sabin          M9  (023/028) Keighley + Craven AC      00:06:14
  45 135  Ella Dorrington      F9  (007/023) Clayton le Moors Harriers 00:06:15
  46 172  Callum Watson        M8  (008/011) Bingley Harriers + AC     00:06:16
  47 147  Andrew J Robinson    M9  (024/028) Keighley + Craven AC      00:06:17
  48 107  Emma Catherine Peel  F9  (008/023) Keighley + Craven AC      00:06:18
  49 163  Rebecca Kerman       F9  (009/023) Wharfedale Harriers       00:06:19
  50 124  Freya Erin Whittle   F8  (004/014) Horwich RMI Harriers      00:06:21
  51 148  Ella Beardwood       F9  (010/023) Helm Hill Runners         00:06:26
  52 101  Henry Parkin         M8  (009/011) Wakefield Junior Tri Club 00:06:29
  53 145  S B                  F9  (011/023) Keighley + Craven AC      00:06:32
  54 104  Maddie Walsh         F9  (012/023) Helm Hill Runners         00:06:34
  55 116  Amelia Rose Dugdale  F9  (013/023) Clayton le Moors Harriers 00:06:36
  56 108  Mia J Patracci       F9  (014/023) Keighley + Craven AC      00:06:37
  57 120  Megan Rees           F8  (005/014) Holmfirth Harriers        00:06:42
  58 150  Katie Handley        F9  (015/023) Wharfedale Harriers       00:06:43
  59 138  Samuel Mantle        M9  (025/028) Bingley Harriers + AC     00:06:44
  60 126  Harry Stead          M9  (026/028) Ilkley Harriers           00:06:44
  61 146  Robyn Anderson       F8  (006/014) Ilkley Harriers           00:06:44
  62 102  Beau Walkingshaw     F8  (007/014) Eden Runners              00:06:45
  63 149  Grace Root           F8  (008/014) Clayton le Moors Harriers 00:06:46
  64 167  Eloise Clegg         F9  (016/023) Clayton le Moors Harriers 00:06:47
  65 157  Helena Janvszewski   F9  (017/023) Bingley Harriers + AC     00:06:47
  66 110  Tristain Nelson      M8  (010/011) Wharfedale Harriers       00:07:11
  67 153  Luke Greenwood       M9  (027/028) Calder Valley FellRunners 00:07:12
  68 103  Rowan Baker          F9  (018/023) Helm Hill Runners         00:07:17
  69 155  Lucy Seddon          F8  (009/014) [Unattached]              00:07:18
  70 177  Maya Brunt           F9  (019/023) Calder Valley FellRunners 00:07:30
  71 141  Cassie Brotherton    F8  (010/014) Keighley + Craven AC      00:07:35
  72 112  Tilly Vasic          F9  (020/023) Rossendale Harriers       00:07:37
  73 109  Harvey Wilcock       M8  (011/011) Bowland Fell Runners      00:07:45
  74 170  Olivia Tiffany       F8  (011/014) Bingley Harriers + AC     00:07:49
  75 164  Alicia Kerman        F8  (012/014) Wharfedale Harriers       00:07:50
  76 133  Alayna Irvine        F8  (013/014) Blackburn Harriers        00:07:51
  77 160  Shelley Newell       F9  (021/023) Rossendale Harriers       00:08:02
  78 152  Benjamin Grundy      M9  (028/028) Keighley + Craven AC      00:08:14
  79 174  Laura Garside        F8  (014/014) Trawden AC                00:08:27
  80 151  Imogen Overend       F9  (022/023) Keighley + Craven AC      00:09:30
  81 166  Lydia Wood           F9  (023/023) Clayton le Moors Harriers 00:09:34

Under 12 results

   1 245  Samuel E Almond      M11 (001/018) Eden Runners              00:13:35
   2 239  Fraser G Sproul      M10 (001/024) Kendal AAC                00:13:39
   3 203  Finn Moffatt         M11 (002/018) Rushcliffe AC             00:14:57
   4 228  Charlie Harding      M10 (002/024) Eden Runners              00:15:24
   5 236  Alfie Thorpe         M10 (003/024) Broughton Runners         00:15:35
   6 247  Jack Muir            M11 (003/018) Wharfedale Harriers       00:15:42
   7 258  Adam Thorpe          M11 (004/018) Halifax Harriers & AC     00:15:44
   8 221  Alexander Thompson   M10 (004/024) Wharfedale Harriers       00:15:49
   9 272  Eric Beaumont        M10 (005/024) Keighley + Craven AC      00:15:54
  10 217  William Thompson     M11 (005/018) Wharfedale Harriers       00:16:03
  11 206  Eddie Martin         M10 (006/024) Halifax Harriers & AC     00:16:13
  12 212  Thomas Massey        M10 (007/024) Horwich RMI Harriers      00:16:15
  13 266  Daniel Sanderson     M10 (008/024) Ambleside AC              00:16:21
  14 208  Lorna Spiers         F11 (001/016) Northern AC Isle of Man   00:16:22
  15 222  Chloe Rylance        F10 (001/016) Ambleside AC              00:16:23
  16 226  Briony Holt          F11 (002/016) Clayton le Moors Harriers 00:16:25
  17 229  Finlay Whitehead     M10 (009/024) Keighley + Craven AC      00:16:26
  18 231  Harvey Lewis         M10 (010/024) Keighley + Craven AC      00:16:31
  19 233  Lilli Carr           F10 (002/016) Keighley + Craven AC      00:16:37
  20 215  Johnny Thompson      M12 (001/001) Keighley + Craven AC      00:16:48
  21 211  Maisy Vasic          F11 (003/016) Rossendale Harriers       00:16:48
  22 248  Rhys Watmough        M11 (006/018) Keighley + Craven AC      00:16:55
  23 260  Joel Taylor          M10 (011/024) Rossendale Harriers       00:16:59
  24 238  Will Atkinson        M10 (012/024) Keighley + Craven AC      00:17:00
  25 204  Barnaby Walkingshaw  M10 (013/024) Eden Runners              00:17:03
  26 234  Nathan Lancaster     M10 (014/024) Horwich RMI Harriers      00:17:06
  27 225  S Segger-Staveley    M11 (007/018) Settle Harriers           00:17:07
  28 255  Robert Seddon        M11 (008/018) Horwich RMI Harriers      00:17:09
  29 263  Lucy Fryers          F10 (003/016) Keighley + Craven AC      00:17:17
  30 220  Lauryn Gregg         F10 (004/016) Rossendale Harriers       00:17:21
  31 202  Josh Roelants        M11 (009/018) Helm Hill Runners         00:17:27
  32 265  Jonathan Sutcliffe   M11 (010/018) Bingley Harriers + AC     00:17:28
  33 201  Elliot Wren          M10 (015/024) Helm Hill Runners         00:17:32
  34 244  Poppy Anderson       F10 (005/016) Ilkley Harriers           00:17:33
  35 242  Emily Jones          F11 (004/016) Wharfedale Harriers       00:17:36
  36 209  Lydia Morris         F10 (006/016) Northern AC Isle of Man   00:17:43
  37 249  Lucas Milliken       M10 (016/024) Horwich RMI Harriers      00:17:47
  38 237  Charlotte Barrett    F10 (007/016) Wharfedale Harriers       00:17:47
  39 252  Leah Wilkinson       F10 (008/016) Sale Harriers Manchester  00:17:51
  40 227  Emily Elmes          F11 (005/016) Ilkley Harriers           00:18:07
  41 241  Alfie Holmes         M10 (017/024) Horwich RMI Harriers      00:18:33
  42 254  Laura Hale           F11 (006/016) Sale Harriers Manchester  00:18:37
  43 264  Millie Stubbs        F11 (007/016) Clayton le Moors Harriers 00:18:39
  44 273  Dylan Thornton       M10 (018/024) Bingley Harriers + AC     00:18:46
  45 275  Charlie Parkinson    M11 (011/018) Rossendale Harriers       00:18:54
  46 214  Megan Lewis          F11 (008/016) EastCheshHarrier+Tameside 00:18:56
  47 243  Angelina Bairstow    F11 (009/016) Keighley + Craven AC      00:19:03
  48 274  Joseph Childs        M10 (019/024) Bingley Harriers + AC     00:19:10
  49 262  Harry Mason          M11 (012/018) Clayton le Moors Harriers 00:19:14
  50 276  Holly Low            F11 (010/016) Mercia Fell Runners       00:19:20
  51 257  Oliver Saxon         M10 (020/024) Rossendale Harriers       00:19:26
  52 205  Gregor Miller        M10 (021/024) Broughton Runners         00:19:26
  53 267  Harry Sanderson      M11 (013/018) Ambleside AC              00:19:29
  54 250  Jed Denneny          M10 (022/024) Calder Valley FellRunners 00:19:31
  55 230  Adam Quinn           M11 (014/018) Clayton le Moors Harriers 00:19:35
  56 277  Mollie Bratt         F10 (009/016) Helm Hill Runners         00:19:51
  57 268  Esther Hulley        F10 (010/016) Stockport Harriers        00:19:54
  58 224  Heather Wilshaw      F10 (011/016) Pennine Fell Runners      00:20:12
  59 235  Clara Davies         F10 (012/016) Eden Runners              00:20:18
  60 253  Vaughan Samson       M10 (023/024) Helm Hill Runners         00:20:27
  61 210  Robin Casey          F10 (013/016) Calder Valley FellRunners 00:20:33
  62 218  Felix Kemp           M11 (015/018) [Unattached]              00:20:39
  63 207  Laurie Petrucci      M11 (016/018) Keighley + Craven AC      00:20:45
  64 219  Imogen Anne Taylor   F10 (014/016) [Unattached]              00:21:00
  65 246  Lottie Beardwood     F11 (011/016) Helm Hill Runners         00:21:02
  66 261  Molly Philbin        F11 (012/016) Bolton United Harriers    00:21:09
  67 223  Alice Shelbourne     F11 (013/016) Holmfirth Harriers        00:21:10
  68 232  Louis Greenhalgh     M10 (024/024) Bolton United Harriers    00:21:25
  69 213  Holly Glaister       F11 (014/016) Ambleside AC              00:21:30
  70 269  Charlie Proctor      M11 (017/018) Pudsey + Bramley AC       00:22:15
  71 256  Dan Bradley          M11 (018/018) Clayton le Moors Harriers 00:22:54
  72 240  Eve Crossley         F10 (015/016) Keighley + Craven AC      00:23:49
  73 270  Lucy Proctor         F11 (015/016) [Unattached]              00:24:54
  74 271  Romany Stevenson     F10 (016/016) Pudsey + Bramley AC       00:28:01
  75 259  Katriona Newell      F11 (016/016) Rossendale Harriers       00:29:17

Under 14 results

   1 323  Nathan Smith         M13 (001/020) City of York              00:18:20
   2 370  Joshua Boyle         M13 (002/020) Hyndburn AC               00:19:01
   3 320  Thomas Nelson        M13 (003/020) Wharfedale Harriers       00:19:20
   4 330  Oliver Rees          M13 (004/020) Holmfirth Harriers        00:19:35
   5 329  Harry Shelbourne     M13 (005/020) Holmfirth Harriers        00:19:38
   6 301  Jacob Aubrey         M13 (006/020) Helm Hill Runners         00:20:07
   7 372  David Mullarkey      M13 (007/020) Northern AC Isle of Man   00:20:09
   8 346  Alex Ediker          M12 (001/020) Buxton + District AC      00:20:26
   9 374  Luke White           M12 (002/020) Longwood Harriers AC      00:20:42
  10 345  Ben Green            M12 (003/020) Rossendale Harriers       00:20:50
  11 373  Alex Stewart         M13 (008/020) Bingley Harriers + AC     00:21:08
  12 327  Elliott Brett        M13 (009/020) Keighley + Craven AC      00:21:11
  13 348  Elliott Meylan       M13 (010/020) Buxton + District AC      00:21:15
  14 335  Kristian Wade        M13 (011/020) Leigh Harriers + AC       00:21:23
  15 343  Reuben Mantle        M12 (004/020) Bingley Harriers + AC     00:21:28
  16 313  L Hargreaves-Madhas  M12 (005/020) Wharfedale Harriers       00:21:32
  17 332  Jack Walton          M12 (006/020) Keighley + Craven AC      00:21:40
  18 350  Ryan Watmough        M13 (012/020) Keighley + Craven AC      00:21:41
  19 365  Robbie Johnstone     M13 (013/020) Wharfedale Harriers       00:21:47
  20 307  Poppy Cooke          F12 (001/021) Leeds City AC             00:21:48
  21 353  Tom Bradley          M13 (014/020) Clayton le Moors Harriers 00:22:04
  22 340  Katie Atkinson       F12 (002/021) Keighley + Craven AC      00:22:07
  23 351  Sunnivah Waterman    F12 (003/021) Holmfirth Harriers        00:22:12
  24 315  Jake Shuttleworth    M13 (015/020) Ambleside AC              00:22:14
  25 303  Imogen Burrow        F13 (001/009) Helm Hill Runners         00:22:24
  26 352  Robert Askew         M12 (007/020) Helm Hill Runners         00:22:34
  27 306  Esme Davies          F12 (004/021) Eden Runners              00:22:37
  28 361  Ralph Boggis         M13 (016/020) Calder Valley FellRunners 00:22:38
  29 314  Oliver Gaydouski     M13 (017/020) Ambleside AC              00:22:41
  30 317  Kieran Loombe        M13 (018/020) Bradfield                 00:22:42
  31 321  Florence Reed        F12 (005/021) Notts AC                  00:22:48
  32 339  Robbie Matthews      M12 (008/020) Ilkley Harriers           00:22:55
  33 349  Will Tighe           M12 (009/020) Buxton + District AC      00:22:58
  34 356  Matthew Mackay       M12 (010/020) Rossendale Harriers       00:23:02
  35 336  Eve Williams         F13 (002/009) Leigh Harriers + AC       00:23:16
  36 360  Tom Hopley           M12 (011/020) Rossendale Harriers       00:23:28
  37 375  James Nuttall        M13 (019/020) Rossendale Harriers       00:24:06
  38 309  Mia Walsh            F12 (006/021) Helm Hill Runners         00:24:06
  39 331  Olivia Roper         F13 (003/009) Bingley Harriers + AC     00:24:11
  40 334  Ruby Schofield       F12 (007/021) Pendle AC                 00:24:26
  41 316  Eve Crownshaw        F12 (008/021) Bradfield                 00:24:32
  42 362  Ella Tinman          F12 (009/021) Rossendale Harriers       00:24:48
  43 322  Bella Reed           F12 (010/021) Notts AC                  00:24:51
  44 341  Natalya Irvine       F13 (004/009) Blackburn Harriers        00:24:52
  45 326  Laura Knowles        F12 (011/021) Keighley + Craven AC      00:24:54
  46 312  Lucy Miller          F12 (012/021) Bingley Harriers + AC     00:25:02
  47 363  Joe Kirkley          M12 (012/020) Lancaster + Morecambe AC  00:25:06
  48 359  Amy Slattery         F12 (013/021) Helm Hill Runners         00:25:09
  49 311  Katie Smith          F12 (014/021) Bingley Harriers + AC     00:25:13
  50 342  Alice Pier           F13 (005/009) Clayton le Moors Harriers 00:25:14
  51 371  Dylan Ross           M12 (013/020) Hyndburn AC               00:25:21
  52 355  Harley J Place       M12 (014/020) Rossendale Harriers       00:25:30
  53 333  Amelia Chadfield     F13 (006/009) Rossendale Harriers       00:25:32
  54 357  Minnie S Targett     F12 (015/021) Rossendale Harriers       00:25:32
  55 347  Eleanor Root         F12 (016/021) Clayton le Moors Harriers 00:25:38
  56 308  Eilidh Miller        F13 (007/009) Broughton Runners         00:26:04
  57 344  Sarah L Warhurst     F12 (017/021) Pennine Fell Runners      00:26:10
  58 318  Oliver Paul Sutton   M12 (015/020) Bradfield                 00:26:23
  59 358  Annie M Stone        F12 (018/021) Holmfirth Harriers        00:26:33
  60 338  Robert Albion        M13 (020/020) Broughton Runners         00:26:41
  61 337  Georgia A Greenhalgh F13 (008/009) Bolton United Harriers    00:26:56
  62 324  Harriet Foley        F13 (009/009) Horwich RMI Harriers      00:27:10
  63 325  Sam Thom             M12 (016/020) Keighley + Craven AC      00:27:33
  64 354  Harry Hobbs          M12 (017/020) Holmfirth Harriers        00:27:52
  65 328  Susan Lloyd          F12 (019/021) Keighley + Craven AC      00:27:57
  66 369  Lucy Whitworth       F12 (020/021) Holmfirth Harriers        00:29:10
  67 368  Jack Beaumont        M12 (018/020) Keighley + Craven AC      00:29:30
  68 367  Daniel J Wills       M12 (019/020) Calder Valley FellRunners 00:29:55
  69 319  Keera Nelson         F12 (021/021) Wharfedale Harriers       00:30:18
  70 364  Ruben Fin Chalmers   M12 (020/020) Calder Valley FellRunners 00:30:27

Under 16 results

   1 436  C J Richards         M15 (001/012) Helm Hill Runners         00:21:02
   2 429  Chris Law            M15 (002/012) Holmfirth Harriers        00:21:34
   3 446  Matthew Senior       M15 (003/012) Helm Hill Runners         00:21:55
   4 414  James Lund           M14 (001/010) Keighley + Craven AC      00:21:56
   5 408  Elliott Matier       M14 (002/010) Carlisle Aspatria         00:22:07
   6 405  Jamie Ward           M15 (004/012) Mercia Fell Runners       00:22:20
   7 426  Thomas Marchant      M15 (005/012) Pendle AC                 00:23:18
   8 439  Elizabeth Greenwood  F15 (001/010) Blackburn Harriers        00:23:19
   9 404  Matthew Merrick      M14 (003/010) Bingley Harriers + AC     00:23:29
  10 432  Seth Waterman        M15 (006/012) Holmfirth Harriers        00:23:40
  11 442  Lucy Haines          F14 (001/020) Ilkley Harriers           00:23:52
  12 428  Lavell Pierre        M15 (007/012) Holmfirth Harriers        00:24:09
  13 420  Jordan McDonald      M15 (008/012) Clayton le Moors Harriers 00:24:19
  14 427  Martin Howard        M14 (004/010) Calder Valley FellRunners 00:24:25
  15 443  Jemima Elgood        F14 (002/020) Ilkley Harriers           00:24:43
  16 406  Jack Crownshaw       M14 (005/010) Bradfield                 00:24:44
  17 437  Jacob Steele         M14 (006/010) Dallam Running Club       00:24:55
  18 415  Lucy Jacques         F14 (003/020) Ilkley Harriers           00:25:10
  19 447  Grace E Handley      F14 (004/020) Blackburn Harriers        00:25:17
  20 411  George Lewis         M15 (009/012) EastCheshHarrier+Tameside 00:25:23
  21 416  Connie Hurton        F14 (005/020) Eden Runners              00:25:23
  22 417  Heidi Murray         F15 (002/010) Lancaster + Morecambe AC  00:25:32
  23 413  Ellie Lambert        F15 (003/010) Wharfedale Harriers       00:25:39
  24 444  Jordan Rawlins       M14 (007/010) Crook + District AC       00:25:55
  25 455  Tilly Melechi        F14 (006/020) Ilkley Harriers           00:26:04
  26 410  Lucy Byram           F14 (007/020) Holmfirth Harriers        00:26:18
  27 430  Andrew Farauhar      M15 (010/012) Holmfirth Harriers        00:26:20
  28 403  Victoria Merrick     F14 (008/020) Bingley Harriers + AC     00:26:29
  29 454  Elliot Thompson      M15 (011/012) Longwood Harriers AC      00:26:39
  30 451  Megan Clarkson       F14 (009/020) Blackburn Harriers        00:27:00
  31 450  Michael Dugdale      M14 (008/010) Helm Hill Runners         00:28:04
  32 418  Curtis R Holt        M14 (009/010) Clayton le Moors Harriers 00:28:10
  33 431  Katie Oakley         F15 (004/010) Bolton United Harriers    00:28:12
  34 434  Kelsey Rutherford    F15 (005/010) Blackburn Harriers        00:28:40
  35 433  Shauna Williamson    F14 (010/020) Rossendale Harriers       00:29:12
  36 445  Mia Senior           F14 (011/020) Helm Hill Runners         00:29:29
  37 448  Amy Francis          F14 (012/020) Skyrac AC                 00:29:32
  38 422  Genevieve Durrans    F14 (013/020) Holmfirth Harriers        00:29:58
  39 409  Hannah Thom          F15 (006/010) Keighley + Craven AC      00:30:17
  40 424  Sophie Murphy        F14 (014/020) Rossendale Harriers       00:30:21
  41 419  Rachel Bailey        F14 (015/020) Bolton United Harriers    00:30:29
  42 435  Madeleine Hale       F15 (007/010) Sale Harriers Manchester  00:30:36
  43 440  Matthew Murray       M15 (012/012) Calder Valley FellRunners 00:30:42
  44 449  Abigail White        F14 (016/020) Bingley Harriers + AC     00:30:50
  45 421  Ellie Sunman         F14 (017/020) Holmfirth Harriers        00:31:23
  46 453  Bryan Bradley        M14 (010/010) Bingley Harriers + AC     00:32:03
  47 438  Shona Monks          F15 (008/010) Rossendale Harriers       00:32:17
  48 412  Hannah Newbold       F15 (009/010) Wharfedale Harriers       00:32:56
  49 441  Alice Slattery       F14 (018/020) Helm Hill Runners         00:33:19
  50 407  Megan Loombe         F14 (019/020) Bradfield                 00:33:51
  51 425  Daisy Mae Smith      F14 (020/020) Holmfirth Harriers        00:35:30
  52 423  Bethany Quinn        F15 (010/010) Clayton le Moors Harriers 00:36:42

Under 18 results

   1 518  Jack Willis          M16 (001/012) Middlesbrough & Cleveland 00:27:15
   2 525  Liam Burthem         M17 (001/005) Warrington AC             00:28:49
   3 524  Callum Davidson      M16 (002/012) Rossendale Harriers       00:29:30
   4 509  Jack Hindle          M17 (002/005) Blackburn Harriers        00:29:42
   5 505  Tom Peel             M16 (003/012) Helm Hill Runners         00:29:43
   6 526  Jacob Boyle          M17 (003/005) Clayton le Moors Harriers 00:30:07
   7 515  James Marchant       M16 (004/012) Pendle AC                 00:30:13
   8 521  Oscar Meanwell       M16 (005/012) Borrowdale Fell Runners   00:31:00
   9 523  George Green         M16 (006/012) Holmfirth Harriers        00:32:03
  10 512  Kai Sunman           M16 (007/012) Holmfirth Harriers        00:32:13
  11 510  Noah hurton          M16 (008/012) Eden Runners              00:33:40
  12 527  Joseph Campbell      M17 (004/005) Blackburn Harriers        00:34:05
  13 522  Joseph A Law         M16 (009/012) Holmfirth Harriers        00:34:17
  14 519  Joseph Smith         M16 (010/012) Cumberland Fell Runners   00:34:44
  15 511  Rosie Dale           F16 (001/005) Lancaster + Morecambe AC  00:34:45
  16 502  Jennifer Willison    F16 (002/005) Derby AC                  00:35:43
  17 513  Tom Davies           M17 (005/005) Mercia Fell Runners       00:36:25
  18 514  Eddie Hinchliffe     M16 (011/012) Holmfirth Harriers        00:37:07
  19 528  Molly Traviss        F16 (003/005) Calder Valley FellRunners 00:37:12
  20 508  Ellie Crownshaw      F17 (001/002) Bradfield                 00:37:21
  21 516  Lucy Williamson      F16 (004/005) Ilkley Harriers           00:38:22
  22 520  George Pier          M16 (012/012) Clayton le Moors Harriers 00:40:39
  23 504  Charlotte Milligan   F17 (002/002) Helm Hill Runners         00:43:31
  24 517  Joanne Williamson    F16 (005/005) Ilkley Harriers           00:44:13
Copyright © 2014 John Schofield. Unauthorised copying prohibited