Back to race calendar - Senior results

Orton Junior Fell Races, Penrith, Cumbria

27th September 2014

>>>>>>>>
NumNameCategoryClubPlace
Under 10 Boys
21James BowenU10BAmbleside AC05:29
20Harry BowenU10BAmbleside AC05:32
40Cameron CoatesU10BLangdale06:18
26William DurkinU10BAmbleside AC06:26
51Isaac RobinsonU10BHowgill06:45
52Alistair BarrU10BHowgill06:49
33Luke SimmondsU10BHoadhill Harriers06:59
31Rory KnowlesU10BAmbleside AC07:55
60Alistair DunkinsonU10BOrton School08:17
3Alex MounseyU10BSt Marys School08:06
28Oliver CornthwaiteU10BOrton School10:11
Under 10 Girls
17Sophie RylanceU10GAmbleside AC06:29
9Rhiannon WinderU10GDent07:23
38Jessica ChadwickU10GOrton School08:52
48Anna MawsonU10GOrton School08:54
1Jenny MounseyU10GOrton School12:37
Under 12 Boys
11James ThornleyU12BAmbleside AC05:55
24Alexander WatsonU12BBackworth07:21
62Seb WidleyU12BOrton School07:28
14Charlie Heyers DixonU12BAmbleside AC07:29
10Ryan WinderU12BDent07:40
19Alex LaidlowU12BOrton School07:00
Under 12 Girls
18Mia Simpson SullivanU12GUllswater06:40
13Holly Glaister U12GAmbleside AC07:06
30Tessa KnowlesU12GAmbleside AC07:17
47Harriet WigleyU12GOrton School07:42
8Molly WoodmassU12GOrton School08:55
46Madeleine BeckU12GOrton School08:56
32Ellie SimmondsU12GHoadhill Harriers08:07
Under 8 Boys
55Jamie WallerU8BDallam AC06:50
15Freddie Heyers DixonU8BAmbleside AC06:55
27William PattersonU8BAmbleside AC06:56
39Theo CoatesU8BLangdale07:22
12Sam ThornleyU8BAmbleside AC07:30
43Finlay AitkenU8BHelm Hill07:52
57Lochlann Cotton-DewU8BOrton School07:01
7Charlie WoodmassU8BOrton School07:05
54Toby GreensmithU8BHowgill08:18
50Theo RobinsonU8BHowgill08:27
25Jacob ChappellU8BOrton School10:22
22George ChappellU8BOrton School10:26
53James VerityU8BWarcop10:27
44Callum SimpsonU8BOrton School10:34
41Lucas HoyleU8BOrton School10:47
2Finn MounseyU8BOrton School10:55
61Jonathan DunkinsonU8BOrton School10:56
23Oliver WatsonU8BBackworth11:14
49Nathan MawsonU8BOrton School13:48
6Eden WatsonU8BOrton School20:25
5Roman WatsonU8BOrton School20:25
Under 8 Girls
16Cristina Jenkin GallegoU8GOrton School07:59
35Amy AtkinsonU8GBrunswick Rd08:52
34Katie WiasaraU8GNorthlakes08:53
37Poppy StewartU8GLong Martin09:17
4Phoebe PickersgillU8GOrton School09:24
59Olivia WoodburnU8GOrton School09:47
56Isla Cotton-DewU8GOrton School10:29
58Issy WoodburnU8GOrton School10:30
36Tilly StewartU8GLong Marton10:35
45Emily SimpsonU8GOrton School11:50
29Fraya OwenU8GOrton School12:50
Under 14s
151Matthew ThornelyU14BAmbleside AC20:21
Under 16s
153Jake HigginbottomU16BDufton19:12
152Will RichardsonU16BHowgill Harriers19:56
Back to race calendar - Top of page