Back to race calendar - Main results

Guy Fawkes 10, Ripley, N. Yorkshire

2nd November 2014

   1 636  Scott Harrington     M   (001/070) Otley AC                  00:57:00
   2 142  Stuart Carmichael    M40 (001/085) City of Hull AC           00:58:15
   3 13   Ross Anderson        M   (002/070) Jarrow + Hebburn AC       00:59:20
   4 387  Mark Hall            M50 (001/130) Otley AC                  00:59:49
   5 978  Chris Williams       M   (003/070) Queensbury Running Club   00:59:56
   6 402  Michael Hargreaves   M   (004/070) East Hull Harriers        01:00:10
   7 1    Christopher Adams    M   (005/070) City of Hull AC           01:00:17
   8 518  Michael Joyeux       M   (006/070) Quakers Running Club      01:00:40
   9 392  Ben Hamilton         M35 (001/057) Selby Striders            01:01:12
  10 422  Matthew Hayes        M40 (002/085) East Hull Harriers        01:01:20
  11 834  Nigel Sisson         M45 (001/064) East Hull Harriers        01:01:31
  12 657  Aubrey Morrell       M45 (002/064) Beverley AC               01:02:16
  13 177  Damian  Cole         M40 (003/085) [Unattached]              01:02:20
  14 648  Mark Monaghan        M35 (002/057) Horsforth Harriers        01:02:23
  15 842  Dave Smith           M45 (003/064) Steel City Striders       01:02:48
  16 583  Warren  Lowcock      M   (007/070) [Unattached]              01:02:53
  17 358  Andrew Grant         M40 (004/085) Harrogate Harriers        01:03:05
  18 343  Richard Ginn         M40 (005/085) Pocklington Runners       01:03:05
  19 363  Robert Gray          M50 (002/130) Wetherby Runners AC       01:03:08
  20 635  Terry Midgley        M40 (006/085) St. Theresa's AC          01:03:20
  21 436  Matt Higham          M40 (007/085) Stainland Lions RC        01:03:27
  22 325  Rob Furness          M   (008/070) Horsforth Harriers        01:04:00
  23 785  John Robson          M35 (003/057) St. Theresa's AC          01:04:20
  24 285  Neal Edmondson       M   (009/070) Horsforth Harriers        01:04:38
  25 576  James Goodall        M   (010/070) Eccleshill Road Runners   01:04:43
  26 721  Ross Phelan          M   (011/070) St. Theresa's AC          01:05:09
  27 27   Rogan Ashton         M40 (008/085) Otley AC                  01:05:20
  28 354  Liam Gough           M   (012/070) Stainland Lions RC        01:05:47
  29 222  Robert Cunningham    M   (013/070) Ilkley Harriers           01:05:55
  30 645  Paul Mitchell        M50 (003/130) Bingley Harriers + AC     01:06:03
  31 372  Michael Greer        M35 (004/057) Steel City Striders       01:06:04
  32 582  Ben Lowans           M40 (009/085) [Unattached]              01:06:15
  33 638  Timothy Richardson   M   (014/070) Harrogate Harriers        01:06:26
  34 377  Ian Grewar           M50 (004/130) East Hull Harriers        01:06:29
  35 1005 Steven Worth         M   (015/070) Pocklington Runners       01:06:56
  36 910  Ryan Thompson        M   (016/070) Stainland Lions RC        01:07:18
  37 917  Stephan Tomaszewski  M50 (005/130) Thirsk + Sowerby Harriers 01:07:21
  38 239  Neil Burton          M40 (010/085) Horsforth Harriers        01:07:48
  39 773  Jonathan Ridge       M35 (005/057) Denby Dale Travellers     01:07:54
  40 969  Darren White         M   (017/070) East Hull Harriers        01:07:56
  41 703  Simon Partridge      M35 (006/057) York Postal Harriers      01:08:00
  42 330  Rob Garbutt          M35 (007/057) Harrogate Harriers        01:08:07
  43 949  Gareth Ward          M35 (008/057) Saltaire Striders         01:08:11
  44 803  Ian Sanderson        M40 (011/085) Valley Striders           01:08:18
  45 651  Darrell Moore        M50 (006/130) [Unattached]              01:08:30
  46 934  Dick Waddington      M45 (004/064) Ilkley Harriers           01:08:35
  47 739  Richard Ebbage       M   (018/070) Goyt Valley Striders      01:08:42
  48 360  Andy Grasby          M   (019/070) National Fire Service Tri 01:08:42
  49 963  Rob Wells            M45 (005/064) [Unattached]              01:08:50
  50 171  Ewan Cochrane        M   (020/070) York Knavesmire Harriers  01:08:50
  51 169  Lindsey Clegg        F   (001/050) Horsforth Harriers        01:08:53
  52 786  Stephen Robson       M   (021/070) York Knavesmire Harriers  01:09:01
  53 859  Caroline Livesey     F35 (001/054) [Unattached]              01:09:11
  54 20   Richard Anness       M50 (007/130) Goole Viking Striders     01:09:13
  55 170  Simon Clothier       M35 (009/057) Kippax & District Harrs.  01:09:14
  56 361  Adam Graves          M   (022/070) Pudsey Pacers RunningClub 01:09:16
  57 900  Michelle Tenwick     F   (002/050) Pudsey Pacers RunningClub 01:09:18
  58 193  Gareth Cooke         M   (023/070) [Unattached]              01:09:26
  59 744  Stuart Preston       M35 (010/057) Keighley + Craven AC      01:09:30
  60 604  Brian Martin         M50 (008/130) Quakers Running Club      01:09:40
  61 613  Nicholas Tutill      M35 (011/057) York Knavesmire Harriers  01:09:45
  62 469  Claire Howard        F40 (001/072) Totley AC                 01:09:46
  63 663  David Moulder        M   (024/070) York Acorn Running Club   01:09:47
  64 1014 Stefan Durkin        M45 (006/064) York Knavesmire Harriers  01:09:50
  65 50   Margaret Beever      F35 (002/054) Stainland Lions RC        01:09:56
  66 406  Patrick Harness      M   (025/070) Goole Viking Striders     01:09:59
  67 196  Bridget Coomber      F50 (001/088) Denby Dale Travellers     01:10:08
  68 616  Jane McCarthy        F40 (002/072) Ilkley Harriers           01:10:14
  69 788  Graeme Walton        M40 (012/085) Elvet Striders            01:10:18
  70 752  Stephen Raby         M50 (009/130) Horsforth Harriers        01:10:22
  71 141  David Carberry       M40 (013/085) Wetherby Runners AC       01:10:30
  72 347  Christopher Glover   M50 (010/130) Kirkstall Harriers        01:10:31
  73 741  Adam Prentis         M50 (011/130) Harrogate Harriers        01:10:33
  74 659  Thomas Mortimer      M   (026/070) [Unattached]              01:10:42
  75 389  Michael Hall         M45 (007/064) NYP Tri                   01:10:48
  76 562  Andy Laycock         M40 (014/085) [Unattached]              01:11:02
  77 960  Neil Charlton        M35 (012/057) Otley AC                  01:11:08
  78 930  Andrew  Vernon       M   (027/070) Quakers Running Club      01:11:12
  79 21   Simon Anthony        M40 (015/085) [Unattached]              01:11:14
  80 796  Max Rusby            M   (028/070) [Unattached]              01:11:19
  81 973  Colin Wild           M50 (012/130) Quakers Running Club      01:11:20
  82 301  Catherine Farrow     F40 (003/072) Ilkley Harriers           01:11:28
  83 380  Katherine Hackett    F35 (003/054) Quakers Running Club      01:11:28
  84 789  Sara Rookyard        F40 (004/072) East Hull Harriers        01:11:34
  85 896  Stephen Taylor       M35 (013/057) East Hull Harriers        01:11:34
  86 919  Darren Townend       M40 (016/085) [Unattached]              01:11:34
  87 502  Chris Johnson        M   (029/070) Sheffield Running Club    01:11:42
  88 906  Howard Thompson      M50 (013/130) Easingwold Running Club   01:11:46
  89 309  Colin Fletcher       M50 (014/130) Easingwold Running Club   01:11:51
  90 850  Robert Smith         M40 (017/085) [Unattached]              01:11:51
  91 1004 Craig Worley         M40 (018/085) Kippax & District Harrs.  01:11:52
  92 836  Allison Skillicorn   F35 (004/054) Abbey Runners             01:11:57
  93 16   Nick Andralojc       M50 (015/130) Harrogate Harriers        01:11:58
  94 489  James Ireland        M   (030/070) [Unattached]              01:12:02
  95 76   Martin Booth         M50 (016/130) Goole Viking Striders     01:12:10
  96 614  Darren McAvinue      M35 (014/057) Stadium Runners           01:12:14
  97 456  Jim Holding          M50 (017/130) Pocklington Runners       01:12:14
  98 514  Andy Brown           M45 (008/064) Horsforth Harriers        01:12:17
  99 781  Alastair Brown       M40 (019/085) [Unattached]              01:12:19
 100 34   Sarah Attwood        F   (003/050) York Knavesmire Harriers  01:12:32
 101 192  James Cook           M50 (018/130) [Unattached]              01:12:36
 102 551  Danielle Kobak       F   (004/050) Stainland Lions RC        01:12:39
 103 72   Jon Blane            M50 (019/130) Harrogate Harriers        01:12:40
 104 310  Dan Foley            M35 (015/057) [Unattached]              01:12:41
 105 750  Gordon Pyrah         M35 (016/057) Valley Hill Runners       01:12:44
 106 923  Andrew Turner        M50 (020/130) Ripon Runners             01:12:49
 107 211  Jon Ayres            M40 (020/085) Elvet Striders            01:12:53
 108 890  Richard Tarrega      M   (031/070) York Knavesmire Harriers  01:13:00
 109 749  Simon Purll          M40 (021/085) [Unattached]              01:13:04
 110 719  Michael Petersen     M35 (017/057) City of Hull AC           01:13:04
 111 861  Paul Stanhope        M50 (021/130) Eccleshill Road Runners   01:13:05
 112 319  Neil Fox             M50 (022/130) [Unattached]              01:13:06
 113 333  Steve Garlick        M50 (023/130) Vocalink Running Club     01:13:09
 114 378  Nick Griffin         M45 (009/064) York Knavesmire Harriers  01:13:13
 115 278  Jonathan  Eagle      M50 (024/130) Horsforth Harriers        01:13:16
 116 77   Richard Bory         M60 (001/046) Valley Hill Runners       01:13:17
 117 340  Michael Gill         M45 (010/064) Harrogate Harriers        01:13:21
 118 823  Ian Sheppard         M   (032/070) St. Theresa's AC          01:13:22
 119 52   Graham Bell          M60 (002/046) Darlington Harriers & AC  01:13:22
 120 682  David Norfolk        M50 (025/130) [Unattached]              01:13:35
 121 499  Howard Jeffrey       M60 (003/046) Otley AC                  01:13:40
 122 176  Jim Coldwell         M   (033/070) [Unattached]              01:13:41
 123 912  Nick Thornton        M50 (026/130) [Unattached]              01:13:47
 124 305  David Fennah         M40 (022/085) Wetherby Runners AC       01:13:50
 125 443  James Hingley        M   (034/070) Horsforth Harriers        01:13:51
 126 146  Chris Carrick        M35 (018/057) Kippax & District Harrs.  01:13:53
 127 705  Graham Pawley        M45 (011/064) Valley Striders           01:13:55
 128 865  Joe Steele           M40 (023/085) Valley Striders           01:13:58
 129 493  Niamh  Jackson       F   (005/050) Kirkstall Harriers        01:13:59
 130 541  Stephen Kirk         M40 (024/085) Harrogate Harriers        01:14:05
 131 253  Gavin Dodd           M40 (025/085) Stainland Lions RC        01:14:06
 132 755  Richard Ramshaw      M40 (026/085) Pocklington Runners       01:14:11
 133 724  Chris Philpott       M35 (019/057) [Unattached]              01:14:12
 134 849  Paul Smith           M40 (027/085) Valley Striders           01:14:18
 135 468  Sally Houghton       F45 (001/067) Harrogate Harriers        01:14:22
 136 490  Ian Jackson          M40 (028/085) East Hull Harriers        01:14:27
 137 261  Ian Downham          M45 (012/064) Kippax & District Harrs.  01:14:29
 138 863  Nicky Steel          F35 (005/054) Wakefield Tri Club        01:14:31
 139 718  Andrew Perkinson     M40 (029/085) Horsforth Harriers        01:14:36
 140 369  Lee Greenhalgh       M40 (030/085) Horsforth Harriers        01:14:47
 141 216  Dennis Crossland     M60 (004/046) Steel City Striders       01:14:48
 142 515  Phil Kimber          M   (035/070) Danum Harriers            01:14:49
 143 769  Graham Robinson      M50 (027/130) Thirsk + Sowerby Harriers 01:14:54
 144 545  Ian Kitching         M50 (028/130) Leeds + Bradford Tri Club 01:14:55
 145 65   David Binks          M40 (031/085) [Unattached]              01:14:56
 146 516  Nick Jovanovic       M   (036/070) Airecentre Pacers         01:15:09
 147 382  Neil Haggas          M40 (032/085) Kippax & District Harrs.  01:15:27
 148 818  Ben Shacklock        M35 (020/057) Harrogate Harriers        01:15:28
 149 66   Philip Birch         M40 (033/085) Harrogate Harriers        01:15:29
 150 397  Sharon E Hardcastle  F40 (005/072) [Unattached]              01:15:33
 151 1006 James Wright         M   (037/070) Knaresborough Striders    01:15:37
 152 855  Steven Snook         M50 (029/130) Quakers Running Club      01:15:39
 153 772  Donna Riddler        F35 (006/054) Ripon Runners             01:15:39
 154 599  Sharon Barlow        F35 (007/054) Ripon Runners             01:15:40
 155 981  Sharon Williams      F50 (002/088) Abbey Runners             01:15:51
 156 341  Sarah Gill           F50 (003/088) Harrogate Harriers        01:15:55
 157 553  Andrew Laird Boldy   M40 (034/085) Stainland Lions RC        01:15:58
 158 444  Geoffrey Hirst       M   (038/070) Harrogate Harriers        01:16:06
 159 571  Rob Lickley          M40 (035/085) Thirsk + Sowerby Harriers 01:16:09
 160 102  Simon Brock          M40 (036/085) [Unattached]              01:16:12
 161 53   Kate Bell            F40 (006/072) Abbey Runners             01:16:20
 162 517  Phil Rutter          M45 (013/064) Quakers Running Club      01:16:21
 163 440  Mark Hinchcliffe     M40 (037/085) Askern District RC        01:16:22
 164 671  Julian Murray        M40 (038/085) Harrogate Harriers        01:16:24
 165 617  Martin McCleave      M45 (014/064) Horsforth Harriers        01:16:26
 166 771  Ross Wilcox          M35 (021/057) [Unattached]              01:16:27
 167 60   Karen Johnson        F35 (008/054) Ripon Runners             01:16:28
 168 561  Simon Lawson         M45 (015/064) Harrogate Harriers        01:16:29
 169 413  James Harris         M40 (039/085) Stainland Lions RC        01:16:30
 170 921  Louise Trainor       F40 (007/072) Quakers Running Club      01:16:35
 171 643  Mark Milner          M40 (040/085) Darlington Harriers & AC  01:16:46
 172 840  Richard Smart        M   (039/070) Ackworth Road Runners &AC 01:16:46
 173 764  Claire Hern          F35 (009/054) Eccleshill Road Runners   01:16:47
 174 762  Craig Redmond        M35 (022/057) Tadcaster Harriers        01:16:50
 175 150  Nicola Carter        F40 (008/072) Knaresborough Striders    01:16:59
 176 1015 David Womersley      M60 (005/046) Hyde Park Harriers        01:17:05
 177 164  Richard Clarke       M50 (030/130) Airecentre Pacers         01:17:07
 178 862  Jonathan Steed       M45 (016/064) Elvet Striders            01:17:09
 179 10   Kevin Malachy        M50 (031/130) Harrogate Harriers        01:17:15
 180 175  Ben Coldwell         M   (040/070) Kirkstall Harriers        01:17:21
 181 676  Tim Neville          M50 (032/130) Stainland Lions RC        01:17:27
 182 482   -unknown-           U   (n/a)     [Unattached]              01:17:29
 183 156  Sally Caton          F40 (009/072) Stainland Lions RC        01:17:29
 184 328  Mark Gadie           M35 (023/057) East Hull Harriers        01:17:31
 185 943  Neil Wallace         M40 (041/085) Pudsey Pacers RunningClub 01:17:39
 186 881  Susan Sunderland     F50 (004/088) Valley Striders           01:17:42
 187 476  Neil Hulse           M50 (033/130) [Unattached]              01:17:46
 188 876  Ian Stow             M50 (034/130) Eccleshill Road Runners   01:17:47
 189 793  Alan Rowell          M60 (006/046) Durham City Harriers      01:17:51
 190 1003 Jo. Worboys-Hodgson  F40 (010/072) Denby Dale Travellers     01:17:54
 191 922  Mark Trayford        M40 (042/085) Harrogate Tri Club        01:17:58
 192 503  Graham Johnson       M50 (035/130) [Unattached]              01:17:59
 193 976  Graham Wilkinson     M50 (036/130) East Hull Harriers        01:18:00
 194 933  Daniel Waas          M   (041/070) Hyde Park Harriers        01:18:02
 195 654  Rosalyn Moore        F35 (010/054) Harrogate Harriers        01:18:08
 196 801  Luke Salmons         M35 (024/057) [Unattached]              01:18:09
 197 190  Hubie  Conway        M35 (025/057) Harrogate Harriers        01:18:17
 198 873  Andrew Stoneley      M50 (037/130) RAF Menwith Hill          01:18:23
 199 760  Gary Read            M   (042/070) Quakers Running Club      01:18:25
 200 524  Michael Kay          M   (043/070) Quakers Running Club      01:18:25
 201 100  Martin Briggs        M40 (043/085) Kippax & District Harrs.  01:18:26
 202 667  Anthony E Murphy     M50 (038/130) Shildon Running & AC      01:18:30
 203 219  Anthony Crowther     M50 (039/130) Knaresborough Striders    01:18:31
 204 167  Ashley Clayson       M   (044/070) [Unattached]              01:18:33
 205 707  Angela  Peace        F   (006/050) Harrogate Harriers        01:18:36
 206 670  Dominic Murray       M40 (044/085) [Unattached]              01:18:37
 207 200  Richard Cooper       M35 (026/057) St. Theresa's AC          01:18:38
 208 449  Mark Hodgson         M40 (045/085) St. Theresa's AC          01:18:38
 209 113  Russell Brown        M50 (040/130) [Unattached]              01:18:44
 210 7    Richard Alsop        M50 (041/130) East Hull Harriers        01:18:46
 211 661  Sue Moul             F45 (002/067) Harrogate Harriers        01:18:56
 212 694  Howard Paley         M   (045/070) York Knavesmire Harriers  01:18:57
 213 272  Helen Dunlop         F40 (011/072) [Unattached]              01:18:59
 214 997  Martin Wood          M50 (042/130) Stainland Lions RC        01:18:59
 215 618  Paul McCormick       M45 (017/064) Stainland Lions RC        01:19:01
 216 779  Michael Robins       M50 (043/130) Valley Striders           01:19:11
 217 678  Adam Newton          M35 (027/057) Harrogate Harriers        01:19:12
 218 600  Amanda Zito          F45 (003/067) Stainland Lions RC        01:19:14
 219 936  David Waite          M50 (044/130) Stainland Lions RC        01:19:15
 220 312  Steve Ford           M45 (018/064) Tadcaster Harriers        01:19:17
 221 768  Marc Davies          M50 (045/130) Thirsk + Sowerby Harriers 01:19:20
 222 195  John Cooke           M50 (046/130) Tadcaster Harriers        01:19:27
 223 420  Helen Senior         F35 (011/054) Harrogate Harriers        01:19:29
 224 1008 Jeremy Wright        M50 (047/130) Saltaire Striders         01:19:31
 225 446  John Hirst           M45 (019/064) Stainland Lions RC        01:19:40
 226 226  Craig Daniels        M   (046/070) Ackworth Road Runners &AC 01:19:46
 227 950  Trish Wardell        F45 (004/067) [Unattached]              01:19:46
 228 734  Tim Pocock           M50 (048/130) Harrogate Harriers        01:19:50
 229 24   Simon Arnold         M45 (020/064) [Unattached]              01:19:52
 230 998  Steve Wood           M60 (007/046) Horsforth Harriers        01:19:53
 231 777  Charlotte Roberts    F   (007/050) Harrogate Harriers        01:19:55
 232 939  Andrew Walker        M50 (049/130) Quakers Running Club      01:19:56
 233 71   Debbie Bland         F60 (001/022) Baildon Runners           01:19:56
 234 937  Diane Waite          F50 (005/088) Stainland Lions RC        01:20:04
 235 416  Richard Harrison     M45 (021/064) City of Hull AC           01:20:09
 236 488  John Ingles          M45 (022/064) Stainland Lions RC        01:20:11
 237 1002 Will Worboys         M35 (028/057) Ilkley Harriers           01:20:14
 238 57   Mark Bennett         M40 (046/085) [Unattached]              01:20:19
 239 624  David Mclachlan      M50 (050/130) Quakers Running Club      01:20:21
 240 138  Tom Cameron          M   (047/070) Harrogate Tri Club        01:20:23
 241 256  Tim Done             M50 (051/130) Wharfedale Harriers       01:20:27
 242 548  Andreas Kloeppel     M35 (029/057) [Unattached]              01:20:27
 243 980  Matthew Williams     M   (048/070) Serpentine Running Club   01:20:28
 244 535  Vince McGowan        M40 (047/085) East Hull Harriers        01:20:31
 245 560  Emma Lavelle-Wood    F40 (012/072) Kirkstall Harriers        01:20:32
 246 884  Les  Suttonhaigh     M50 (052/130) [Unattached]              01:20:33
 247 902  Caroline Thomas      F35 (012/054) Horsforth Harriers        01:20:34
 248 404  Hannah Harne         F   (008/050) City of Hull AC           01:20:34
 249 821  Marcus Shaw          M40 (048/085) [Unattached]              01:20:47
 250 178  Sarah Cole           F   (009/050) [Unattached]              01:20:52
 251 550  Michael Knowles      M50 (053/130) Ackworth Road Runners &AC 01:20:53
 252 639  Bryan Miller         M   (049/070) Thirsk + Sowerby Harriers 01:20:55
 253 851  Simon Smith          M40 (049/085) Kirkstall Harriers        01:20:58
 254 633  John Middleton       M50 (054/130) York Knavesmire Harriers  01:21:00
 255 536  Mundy Kilner         F35 (013/054) York Triathlon            01:21:01
 256 952  Liane Warren         F40 (013/072) Ackworth Road Runners &AC 01:21:01
 257 313  Tony Foreman         M50 (055/130) [Unattached]              01:21:03
 258 634  Alaistair Macleod    M50 (056/130) York Knavesmire Harriers  01:21:04
 259 697  Graham Park          M50 (057/130) Quakers Running Club      01:21:04
 260 299  Kirstin Farquhar     F45 (005/067) Durham City Harriers      01:21:06
 261 827  Heidi Siddle         F35 (014/054) Leeds + Bradford Tri Club 01:21:08
 262 828  Dan Simmons          M50 (058/130) Harrogate Harriers        01:21:10
 263 675  John Netherway       M35 (030/057) Tadcaster Harriers        01:21:15
 264 228  David Darton         M50 (059/130) York Knavesmire Harriers  01:21:16
 265 883  Rhea Sutcliffe       F   (010/050) Pudsey Pacers RunningClub 01:21:17
 266 118  Peter Bryant         M45 (023/064) Dragons Running Club      01:21:20
 267 280  Paula Eastaugh       F40 (014/072) Harrogate Harriers        01:21:29
 268 36   Aileen  Baldwin      F60 (002/022) Stainland Lions RC        01:21:30
 269 511  Carole-Ann Jones     F45 (006/067) [Unattached]              01:21:37
 270 303  Carole Fee           F40 (015/072) East Hull Harriers        01:21:39
 271 743  Sandy Gee            M50 (060/130) Stainland Lions RC        01:21:41
 272 8    Stuart Ambler        M35 (031/057) York Knavesmire Harriers  01:21:45
 273 437  Dan Hildred          M40 (050/085) [Unattached]              01:21:52
 274 584  Sima Lowery          F40 (016/072) Knaresborough Striders    01:21:55
 275 277  Robert Duxbury       M50 (061/130) Tadcaster Harriers        01:21:56
 276 693  William Overton      M60 (008/046) Pudsey Pacers RunningClub 01:22:00
 277 390  Steve Hallam         M50 (062/130) Stainland Lions RC        01:22:01
 278 184  Keith Conkerton      M50 (063/130) East Hull Harriers        01:22:04
 279 221  Chris Cuningham      M45 (024/064) Ilkley Harriers           01:22:11
 280 54   Richard Bell         M45 (025/064) Wetherby Runners AC       01:22:12
 281 526  Claire Robinson      F   (011/050) Wetherby Runners AC       01:22:16
 282 235  Mark Davis           M35 (032/057) [Unattached]              01:22:19
 283 267  Ian Drury            M45 (026/064) Valley Hill Runners       01:22:20
 284 970  Ruth Wickens         F35 (015/054) [Unattached]              01:22:20
 285 96   Ed Sanders           M   (050/070) Horsforth Harriers        01:22:24
 286 395  Ty Hankinson         M50 (064/130) Quakers Running Club      01:22:25
 287 254  Peter Dods           M50 (065/130) Quakers Running Club      01:22:26
 288 92   Sue Bradford         F45 (007/067) Tadcaster Harriers        01:22:26
 289 1017 David Hutchinson     M60 (009/046) York Knavesmire Harriers  01:22:35
 290 903  Richard Thomas       M50 (066/130) Kirkstall Harriers        01:22:36
 291 888  Mark Sykes-Cook      M35 (033/057) Beverley AC               01:22:37
 292 953  Susie Warris         F40 (017/072) Askern District RC        01:22:37
 293 574  Edward Lisney        M   (051/070) Beverley AC               01:22:38
 294 951  Trish Wardle         F45 (008/067) [Unattached]              01:22:39
 295 450  Tony Hodson          M50 (067/130) [Unattached]              01:22:41
 296 307  Ian Fergusson        M40 (051/085) City of Hull AC           01:22:50
 297 872  Tom Stewart          M35 (034/057) [Unattached]              01:22:51
 298 500  Mark Johns           M45 (027/064) Goole Viking Striders     01:22:54
 299 451  Mick Hogan           M50 (068/130) Eccleshill Road Runners   01:22:55
 300 64   Roger Bilsby         M50 (069/130) York Knavesmire Harriers  01:22:56
 301 753  Kenny Rae            M50 (070/130) Easingwold Running Club   01:23:00
 302 288  Matthew Ellaway      M35 (035/057) [Unattached]              01:23:00
 303 414  Stephen Harris       M40 (052/085) [Unattached]              01:23:01
 304 97   Mark Brennan         M35 (036/057) [Unattached]              01:23:01
 305 1009 Nigel Wright         M50 (071/130) Harrogate Harriers        01:23:03
 306 11   David Anderson       M50 (072/130) East Hull Harriers        01:23:14
 307 279  James Eaglen         M   (052/070) [Unattached]              01:23:16
 308 386  Simeon Haigh         M   (053/070) Stainland Lions RC        01:23:18
 309 373  Michael Greer        M35 (037/057) Stainland Lions RC        01:23:19
 310 384  Emma Hagues          F35 (016/054) [Unattached]              01:23:21
 311 302  Helen Fay            F50 (006/088) Stainland Lions RC        01:23:23
 312 393  Damien Handslip      M45 (028/064) [Unattached]              01:23:23
 313 106  Dominic Brown        M40 (053/085) [Unattached]              01:23:24
 314 357  Robin Graham         M40 (054/085) Baildon Runners           01:23:25
 315 461  Sarah Hood           F40 (018/072) Ripon Runners             01:23:29
 316 971  Paul Wigby           M45 (029/064) [Unattached]              01:23:31
 317 711  Lyndon Peasley       M35 (038/057) [Unattached]              01:23:32
 318 605  Mercedes Martin      F40 (019/072) Horsforth Harriers        01:23:38
 319 147  Peter Carson         M35 (039/057) Blackhill Bounders        01:23:41
 320 642  Joanna Millican      F40 (020/072) Tadcaster Harriers        01:23:43
 321 462  Jo Hope              F45 (009/067) Ripon Runners             01:23:44
 322 431  Jo Heseltine         F45 (010/067) Rothwell & District Harr. 01:23:45
 323 485  Stephen Hutchinson   M45 (030/064) Wakefield Tri Club        01:23:48
 324 653  Emma Moore           F   (012/050) [Unattached]              01:23:54
 325 250  Paul Dixon           M50 (073/130) St. Theresa's AC          01:24:02
 326 191  James Cook           M45 (031/064) [Unattached]              01:24:05
 327 26   John Ashcroft        M45 (032/064) [Unattached]              01:24:09
 328 880  Jean Sullivan        F40 (021/072) Ilkley Harriers           01:24:14
 329 860  Christopher Stanhope M50 (074/130) [Unattached]              01:24:15
 330 631  John A Messenger     M60 (010/046) Kippax & District Harrs.  01:24:16
 331 472  Steven Howe          M45 (033/064) Hartlepool Burn Road Harr 01:24:19
 332 398  Alex Harding         M   (054/070) Valley Hill Runners       01:24:21
 333 495  Alastair Jakeman     M50 (075/130) [Unattached]              01:24:21
 334 131  Terry Bussey         M40 (055/085) [Unattached]              01:24:23
 335 198  Philip Coop          M50 (076/130) St. Theresa's AC          01:24:24
 336 783  Phil Robinson        M50 (077/130) Nidd Valley Road Runners  01:24:25
 337 188  Brian Conroy         M60 (011/046) Stainland Lions RC        01:24:30
 338 119  Thomas J Bunn        M50 (078/130) New Marske Harriers       01:24:34
 339 460  Matthew Holt         M40 (056/085) Ripon Runners             01:24:35
 340 696  Adela Reperecky      F50 (007/088) Ilkley Harriers           01:24:35
 341 344  Steph Gledhill       F35 (017/054) Valley Striders           01:24:37
 342 623  Jackie McKenna       F45 (011/067) Elvet Striders            01:24:42
 343 439  Stephen Hillas       M50 (079/130) [Unattached]              01:24:44
 344 964  Robert Wells         M35 (040/057) East Hull Harriers        01:24:45
 345 457  Paul  Holliday       M40 (057/085) [Unattached]              01:24:46
 346 180  Wendy Colling        F45 (012/067) Quakers Running Club      01:24:48
 347 78   Alex Boryslawsky     M35 (041/057) Spenborough & District AC 01:24:49
 348 766  Laura Rhodes         F   (013/050) [Unattached]              01:24:51
 349 621  Iain McGowan         M40 (058/085) East Hull Harriers        01:24:52
 350 474  Helen Hudson         F45 (013/067) Stainland Lions RC        01:24:56
 351 992  Frank Wilson         M45 (034/064) [Unattached]              01:24:57
 352 761  James Read           M35 (042/057) [Unattached]              01:24:59
 353 692  Melissa Osborne      F40 (022/072) York Postal Harriers      01:25:01
 354 799  Debbie Rycroft       F40 (023/072) Pocklington Runners       01:25:04
 355 687  Michelle Oates       F   (014/050) [Unattached]              01:25:07
 356 733  Howard Plaut         M50 (080/130) Tadcaster Harriers        01:25:10
 357 504  Louise Johnson       F50 (008/088) Dragons Running Club      01:25:12
 358 89   Gillian Boynton      F50 (009/088) York Acorn Running Club   01:25:13
 359 620  Peter McEvoy         M60 (012/046) Denby Dale Travellers     01:25:15
 360 403  Alan Harman          M50 (081/130) Thirsk + Sowerby Harriers 01:25:16
 361 846  Mark Smith           M45 (035/064) Pudsey Pacers RunningClub 01:25:18
 362 893  John Tattersall      M60 (013/046) York Acorn Running Club   01:25:24
 363 864  Rob Steel            M   (055/070) [Unattached]              01:25:26
 364 722  Tim Phillips         M35 (043/057) [Unattached]              01:25:26
 365 322  Janette Freeman      F45 (014/067) Horsforth Harriers        01:25:27
 366 611  Renna Mistry         F   (015/050) Eccleshill Road Runners   01:25:31
 367 691  Michael Oliver       M45 (036/064) Quakers Running Club      01:25:37
 368 266  Graham Driver        M45 (037/064) Baildon Runners           01:25:39
 369 816  Hilary Seward        F50 (010/088) Skipton AC                01:25:41
 370 899  Kelly Temple         F35 (018/054) York Knavesmire Harriers  01:25:43
 371 242  Philip Dennis        M40 (059/085) [Unattached]              01:25:44
 372 225  Mike Dales           M50 (082/130) Perth Road Runners        01:25:44
 373 168  Steven Clayson       M   (056/070) Dragons Running Club      01:25:44
 374 867  Marc Steele          M   (057/070) Eccleshill Road Runners   01:25:48
 375 563  Colin Lea            M45 (038/064) York Knavesmire Harriers  01:25:53
 376 592  Wanda MacDonald      F50 (011/088) St. Theresa's AC          01:25:55
 377 598  Fiona Manson         F45 (015/067) Perth Road Runners        01:25:59
 378 805  Ian Sargent          M40 (060/085) Denby Dale Travellers     01:26:01
 379 575  Helen Williams       F35 (019/054) Elvet Striders            01:26:05
 380 905  Emma Thompson        F35 (020/054) Stainland Lions RC        01:26:06
 381 813  Caroline Ford        F35 (021/054) Stainland Lions RC        01:26:06
 382 409  Tim Harper           M45 (039/064) Goole Viking Striders     01:26:07
 383 23   Gavin Armstrong      M   (058/070) Quakers Running Club      01:26:10
 384 367  Vicky Green          F35 (022/054) York Knavesmire Harriers  01:26:16
 385 388  Michael Hall         M50 (083/130) Holmfirth Harriers        01:26:17
 386 400  Jackie Hardman       F60 (003/022) Beverley AC               01:26:20
 387 70   Tania Blackburn      F40 (024/072) Stainland Lions RC        01:26:20
 388 374  Karen Gregory        F50 (012/088) Tickhill Running Club     01:26:21
 389 269  Claire Louise Guest  F35 (023/054) Stainland Lions RC        01:26:23
 390 609  Frances Mawson       F   (016/050) Selby Striders            01:26:28
 391 28   Rob Athey            M40 (061/085) Harrogate Harriers        01:26:29
 392 479  Beverly Hurst        F50 (013/088) Horsforth Harriers        01:26:31
 393 665  Marion Muir          F35 (024/054) Kirkstall Harriers        01:26:31
 394 40   A. Barker-Charleton  F45 (016/067) Harrogate Harriers        01:26:33
 395 627  Celia McRoyall       F45 (017/067) Tadcaster Harriers        01:26:34
 396 58   Peter Bennison       M50 (084/130) [Unattached]              01:26:39
 397 738  Bill Powis           M50 (085/130) Ripley RC                 01:26:46
 398 967  Alexandra Whapples   F45 (018/067) Vocalink Running Club     01:26:47
 399 929  Philip Ventress      M40 (062/085) [Unattached]              01:26:52
 400 459  Jill Holt            F45 (019/067) Ripon Runners             01:26:58
 401 961  Jane Webster         F45 (020/067) Horsforth Harriers        01:27:04
 402 411  Billy Harris         M50 (086/130) Quakers Running Club      01:27:06
 403 757  Andrew Rayner        M45 (040/064) Otley AC                  01:27:08
 404 892  John Tate            M50 (087/130) Airecentre Pacers         01:27:11
 405 243  Andrea Denny         F45 (021/067) NYP Tri                   01:27:13
 406 125  Alison Burnett       F35 (025/054) East Hull Harriers        01:27:17
 407 658  Shaun Morrison       M   (059/070) Harrogate Harriers        01:27:24
 408 995  Tom Wilson           M   (060/070) [Unattached]              01:27:26
 409 217  Paul Crossley        M60 (014/046) [Unattached]              01:27:33
 410 336  Mark Gibson          M50 (088/130) [Unattached]              01:27:38
 411 257  Val Done             F50 (014/088) Wharfedale Harriers       01:27:54
 412 90   Alan Bracken         M35 (044/057) [Unattached]              01:27:54
 413 297  Emma Fambely         F   (017/050) [Unattached]              01:27:56
 414 475  Ashley Hughes        M   (061/070) [Unattached]              01:27:58
 415 234  Phil Davies          M40 (063/085) [Unattached]              01:27:59
 416 811  Mark Scott           M40 (064/085) [Unattached]              01:27:59
 417 244  Jill Hobson          F40 (025/072) Horsforth Harriers        01:28:04
 418 669  Caroline Murray      F45 (022/067) Blackhill Bounders        01:28:07
 419 590  Peter Lyth           M50 (089/130) York Knavesmire Harriers  01:28:07
 420 48   Rosalind Bedford     F50 (015/088) Denby Dale Travellers     01:28:09
 421 533  Kevin Kerrigan       M45 (041/064) Low Fell Running Club     01:28:09
 422 59   Neil Berry           M35 (045/057) Pudsey Pacers RunningClub 01:28:13
 423 320  Stephanie Fox        F40 (026/072) Ilkley Harriers           01:28:21
 424 706  Richard Payne        M50 (090/130) Quakers Running Club      01:28:23
 425 201  Anthony Corbett      M45 (042/064) Quakers Running Club      01:28:25
 426 334  Rose George          F40 (027/072) Kirkstall Harriers        01:28:31
 427 916  Marta Rybarczyk      F   (018/050) Quakers Running Club      01:28:35
 428 699  Keith Park           M50 (091/130) Horsforth Harriers        01:28:41
 429 891  Michael Tasker       M70 (001/004) York Acorn Running Club   01:28:41
 430 538  John Kinvig          M60 (015/046) [Unattached]              01:28:48
 431 956  Sarah Watson         F   (019/050) Quakers Running Club      01:28:49
 432 650  Raymond Mooney       M50 (092/130) Stainland Lions RC        01:28:50
 433 966  Anne Hartley         F50 (016/088) Easingwold Running Club   01:28:51
 434 454  Kim Holden           F50 (017/088) Ripon Runners             01:28:54
 435 990  Christopher Wilson   M50 (093/130) [Unattached]              01:28:54
 436 877  Chris Strowbridge    M   (062/070) Kirkstall Harriers        01:29:01
 437 410  Neil Harrington      M50 (094/130) Quakers Running Club      01:29:05
 438 160  Wendy Chapman        F50 (018/088) Kippax & District Harrs.  01:29:10
 439 520  Elaine Kavanagh      F50 (019/088) Tadcaster Harriers        01:29:12
 440 273  Michael Dunning      M40 (065/085) Stainland Lions RC        01:29:13
 441 260  Bill Dowling         M40 (066/085) [Unattached]              01:29:15
 442 163  Tony Clancy          M50 (095/130) [Unattached]              01:29:19
 443 353  Danny Gordon         M70 (002/004) Quakers Running Club      01:29:21
 444 826  Richard Shrimpton    M50 (096/130) RAF Menwith Hill          01:29:21
 445 79   Samantha Boryslawsky F35 (026/054) Spenborough & District AC 01:29:22
 446 791  Kristina Rose        F   (020/050) East Hull Harriers        01:29:22
 447 795  Andre Ruigrok        M50 (097/130) [Unattached]              01:29:24
 448 539  Louise Kinvig        F45 (023/067) [Unattached]              01:29:26
 449 337  Shirley Gibson       F60 (004/022) Darlington Harriers & AC  01:29:38
 450 858  Nathaniel Southworth M35 (046/057) [Unattached]              01:29:38
 451 817  Lyndsay Sewell       F   (021/050) Blackhill Bounders        01:29:38
 452 926  Kati Tyler           F45 (024/067) [Unattached]              01:29:40
 453 1007 Janet Wright         F45 (025/067) [Unattached]              01:29:47
 454 505  Malcolm Johnson      M60 (016/046) Horsforth Harriers        01:29:48
 455 672  Rhona Neilson        F35 (027/054) Airecentre Pacers         01:29:49
 456 735  Sarah Podesta        F40 (028/072) Airecentre Pacers         01:29:49
 457 63   Stephen Billings     M50 (098/130) Thirsk + Sowerby Harriers 01:30:00
 458 717  Brian Perkins        M50 (099/130) Pocklington Runners       01:30:03
 459 758  David Rayson         M45 (043/064) Abbey Runners             01:30:03
 460 271  Jodie Dunkley        F   (022/050) Harrogate Harriers        01:30:10
 461 14   Jill Dowson          F50 (020/088) Pocklington Runners       01:30:12
 462 281  Toby Eastaugh        M50 (100/130) Harrogate Harriers        01:30:16
 463 238  Julia Day            F45 (026/067) Horsforth Harriers        01:30:27
 464 139  John Campbell        M60 (017/046) [Unattached]              01:30:28
 465 126  Andrew Burns         M70 (003/004) Kippax & District Harrs.  01:30:35
 466 349  Duncan Fothergill    M35 (047/057) Thirsk + Sowerby Harriers 01:30:40
 467 56   Keith Bennett        M45 (044/064) Idle AC                   01:30:44
 468 641  Lesley Miller        F45 (027/067) Quakers Running Club      01:30:44
 469 712  Valerie Pell         F50 (021/088) Kippax & District Harrs.  01:30:46
 470 790  Norman Roper         M60 (018/046) Denby Dale Travellers     01:30:51
 471 366  Georgina Green       F   (023/050) Wetherby Runners AC       01:30:53
 472 202  April Corbett        F45 (028/067) Quakers Running Club      01:30:59
 473 144  Julian Carr          M40 (067/085) [Unattached]              01:31:04
 474 133  Jane Butler          F50 (022/088) Otley AC                  01:31:04
 475 530  Steve Kelsey         M60 (019/046) [Unattached]              01:31:04
 476 258  Alison Dooley        F50 (023/088) Wetherby Runners AC       01:31:10
 477 608  Liz Matthews         F50 (024/088) York Knavesmire Harriers  01:31:10
 478 628  Maureen Medlar       F60 (005/022) York Knavesmire Harriers  01:31:10
 479 898  Graham Teal          M50 (101/130) Stainland Lions RC        01:31:12
 480 987  Rachel Parker        F40 (029/072) Saltaire Striders         01:31:18
 481 748  Andy Purll           M40 (068/085) [Unattached]              01:31:20
 482 714  Katherine Penrose    F60 (006/022) Kippax & District Harrs.  01:31:23
 483 632  Neil Metcalfe        M40 (069/085) [Unattached]              01:31:32
 484 136  David Bygrave        M50 (102/130) York Knavesmire Harriers  01:31:38
 485 988  Andrew Simpson       M   (063/070) [Unattached]              01:31:39
 486 983  Timothy Williamson   M45 (045/064) [Unattached]              01:31:41
 487 938  Gary Waite           M45 (046/064) Dragons Running Club      01:31:46
 488 368  Simon Greene         M60 (020/046) Northern Vets AC          01:31:50
 489 429  Veronica King        F   (024/050) Kippax & District Harrs.  01:31:51
 490 438  Lindsey Hill         F40 (030/072) St. Theresa's AC          01:31:51
 491 304  Gary  Fee            M50 (103/130) [Unattached]              01:31:52
 492 88   Julie James          F50 (025/088) St. Theresa's AC          01:31:55
 493 287  Chris Edwards        M40 (070/085) [Unattached]              01:31:58
 494 975  Claire Wilkinson     F40 (031/072) Denby Dale Travellers     01:32:04
 495 206  John Cowan           M35 (048/057) Otley AC                  01:32:12
 496 486  Susan Hutchinson     F40 (032/072) Wakefield Tri Club        01:32:14
 497 415  Jon. Harris-Douglas  M45 (047/064) Easingwold Running Club   01:32:19
 498 47   Graham Baylis        M50 (104/130) York Knavesmire Harriers  01:32:21
 499 37   Roy Bamford          M60 (021/046) Pudsey Pacers RunningClub 01:32:22
 500 968  Hayley Whipp         F40 (033/072) Ripon Runners             01:32:25
 501 362  Catherine Gray       F50 (026/088) Horsforth Harriers        01:32:27
 502 716  Geoffrey Perigo      M50 (105/130) Baildon Runners           01:32:28
 503 84   David Bower          M50 (106/130) [Unattached]              01:32:29
 504 577  Gordon Little        M60 (022/046) Horsforth Harriers        01:32:32
 505 508  Philip Johnston      M   (064/070) Bedale + Aiskew Runners   01:32:33
 506 774  Liona Riding         F45 (029/067) Blackburn Road Runners    01:32:36
 507 932  Ian Vogan            M50 (107/130) Ackworth Road Runners &AC 01:32:39
 508 465  Vicky Horrocks       F40 (034/072) [Unattached]              01:32:51
 509 101  Margaret Britton     F60 (007/022) Airecentre Pacers         01:32:53
 510 737  Judith Porter        F60 (008/022) Aycliffe Running Club     01:32:56
 511 942  Tim Walker           M50 (108/130) Stainland Lions RC        01:32:57
 512 205  Hilda Coulsey        F60 (009/022) Ilkley Harriers           01:33:04
 513 674  Dairine Nethercott   F45 (030/067) Saltaire Striders         01:33:05
 514 603  Philip Marsland      M60 (023/046) [Unattached]              01:33:13
 515 491  Kate Jackson         F45 (031/067) [Unattached]              01:33:14
 516 595  Judith Mallon        F45 (032/067) Valley Hill Runners       01:33:17
 517 107  Stan Appleton        M60 (024/046) Ripon Runners             01:33:19
 518 993  Ian R. Wilson        M40 (071/085) Ackworth Road Runners &AC 01:33:21
 519 615  John McBurnie        M   (065/070) Easingwold Running Club   01:33:24
 520 915  Nicky Anness         F40 (035/072) Pudsey Pacers RunningClub 01:33:26
 521 351  Vince Gonzalez       M35 (049/057) [Unattached]              01:33:31
 522 268  Paul Drury           M45 (048/064) [Unattached]              01:33:43
 523 247  Ruddy Dilasser       F40 (036/072) [Unattached]              01:33:45
 524 246  Debbie Dilasser      F35 (028/054) Harrogate Harriers        01:33:45
 525 894  Paul Fawkes          M60 (025/046) [Unattached]              01:33:46
 526 941  Lucy Walker          F   (025/050) [Unattached]              01:33:49
 527 982  Tom Williams         M40 (072/085) Hyde Park Harriers        01:33:53
 528 396  Ian Swinscoe         M45 (049/064) Ripon Runners             01:33:54
 529 832  Malcolm Simpson      M45 (050/064) [Unattached]              01:33:55
 530 123  Jamie Burn           M40 (073/085) Quakers Running Club      01:33:56
 531 62   Petra Bijsterveld    F50 (027/088) Ilkley Harriers           01:33:57
 532 529  Kevin Kelly          M40 (074/085) Kirkstall Harriers        01:33:59
 533 646  Clare Moffatt        F40 (037/072) York Knavesmire Harriers  01:34:00
 534 869  Andrea Stevenson     F45 (033/067) Dragons Running Club      01:34:01
 535 845  Jen Smith            F   (026/050) [Unattached]              01:34:04
 536 820  Joanne Shaw          F40 (038/072) Kippax & District Harrs.  01:34:09
 537 610  Andrea May           F45 (034/067) Selby Striders            01:34:12
 538 736  Catherine Pope       F40 (039/072) Selby Striders            01:34:12
 539 99   Ellen V Briggs       F45 (035/067) Selby Striders            01:34:12
 540 116  Lindsay Bruce        F45 (036/067) [Unattached]              01:34:16
 541 308  Chris Aldred         M50 (109/130) [Unattached]              01:34:17
 542 810  Jeremy Scott         M45 (051/064) [Unattached]              01:34:17
 543 342  Claire  Gillan       F   (027/050) Thirsk + Sowerby Harriers 01:34:19
 544 41   Pamela Barrass       F40 (040/072) Quakers Running Club      01:34:24
 545 991  Faye Wilson          F   (028/050) [Unattached]              01:34:31
 546 800  Alex Rymer           M40 (075/085) [Unattached]              01:34:38
 547 425  Stephen Headley      M50 (110/130) Selby Striders            01:34:40
 548 424  Fiona Headley        F50 (028/088) Selby Striders            01:34:40
 549 44   Samantha Barrett     F40 (041/072) [Unattached]              01:34:42
 550 593  Ian Malkin           M45 (052/064) [Unattached]              01:34:44
 551 ?     -unknown-           U   (n/a)     [Unattached]              01:34:48
 552 194  Joanne Cooke         F40 (042/072) Stainland Lions RC        01:34:51
 553 784  Gary Robson          M45 (053/064) [Unattached]              01:34:54
 554 996  Annabel Wood         F35 (029/054) [Unattached]              01:34:54
 555 165  Tina Clarke          F40 (043/072) [Unattached]              01:34:56
 556 145  Martin Carr          M40 (076/085) Stainland Lions RC        01:35:01
 557 775  Anthony Riley        M50 (111/130) Sutton in Ashfield Harrs  01:35:03
 558 885  Nik Suttonhaigh      F45 (037/067) [Unattached]              01:35:09
 559 245  Stephen Daniel       M40 (077/085) Easingwold Running Club   01:35:11
 560 549  John  Knowles        M50 (112/130) Ackworth Road Runners &AC 01:35:26
 561 296  Eliza Eyre           F   (029/050) Valley Hill Runners       01:35:32
 562 528  Margaret Keighley    F40 (044/072) Blackburn Road Runners    01:35:37
 563 568  Laurence Lennon      M50 (113/130) Abbey Runners             01:35:42
 564 625  Jessica McMullan     F35 (030/054) St. Theresa's AC          01:35:49
 565 470  Emma Howard          F   (030/050) [Unattached]              01:35:50
 566 564  Helen Leach          F45 (038/067) York Knavesmire Harriers  01:35:53
 567 962  Emma Wells           F40 (045/072) East Hull Harriers        01:35:54
 568 6    Caroline Allison     F50 (029/088) [Unattached]              01:36:02
 569 166  Abigail Clay         F35 (031/054) [Unattached]              01:36:04
 570 94   Richard Bradley      M45 (054/064) Denby Dale Travellers     01:36:05
 571 837  Sarah Skitt          F35 (032/054) Leeds + Bradford Tri Club 01:36:06
 572 501  Angela Johnson       F60 (010/022) Horsforth Harriers        01:36:08
 573 999  John Woodhead        M60 (026/046) Pudsey Pacers RunningClub 01:36:10
 574 152  Sandra Cass          F45 (039/067) Quakers Running Club      01:36:12
 575 401  Sarah Hargreaves     F50 (030/088) Pocklington Runners       01:36:14
 576 85   Lorna Bowes          F45 (040/067) Blackburn Road Runners    01:36:19
 577 565  Hannah Lee           F   (031/050) Kirkstall Harriers        01:36:22
 578 33   Rebecca Attwell      F35 (033/054) [Unattached]              01:36:24
 579 339  Leigh Gill           F45 (041/067) Pudsey Pacers RunningClub 01:36:30
 580 209  James Cox            M40 (078/085) [Unattached]              01:36:30
 581 573  Garry  Linsley       M45 (055/064) [Unattached]              01:36:30
 582 704  Martin Parvin        M60 (027/046) York Knavesmire Harriers  01:36:36
 583 559  Jon Laud             M40 (079/085) [Unattached]              01:36:36
 584 494  Gillian  Jago        F35 (034/054) Eccleshill Road Runners   01:36:41
 585 629  Dawn Medlock         F50 (031/088) Stainland Lions RC        01:36:42
 586 742  Jillie Townend       F50 (032/088) Harrogate Harriers        01:36:45
 587 9    Andrew Hewison       M35 (050/057) [Unattached]              01:36:46
 588 782  Michele Robinson     F50 (033/088) Dragons Running Club      01:36:46
 589 580  John Long            M50 (114/130) East Hull Harriers        01:36:47
 590 579  Ann Long             F60 (011/022) East Hull Harriers        01:36:53
 591 920  Helen Townend        F35 (035/054) [Unattached]              01:36:55
 592 622  Rebecca McGuinness   F   (032/050) Tadcaster Harriers        01:36:59
 593 155  John Cassells        M60 (028/046) Stowmarket Striders       01:37:01
 594 471  Nicola Howe          F   (033/050) Quakers Running Club      01:37:02
 595 86   Janet Bowlby         F45 (042/067) Quakers Running Club      01:37:10
 596 236  Mandy Davison        F50 (034/088) East Hull Harriers        01:37:19
 597 186  Amanda Connolly      F40 (046/072) Airecentre Pacers         01:37:21
 598 185  Lena Conlin          F45 (043/067) Ripon Runners             01:37:28
 599 311  Jackie Ford          F50 (035/088) Horsforth Harriers        01:37:33
 600 870  Nicky Stevenson      F40 (047/072) Dragons Running Club      01:37:36
 601 819  Anna Sharrott        F35 (036/054) St. Theresa's AC          01:37:37
 602 660  John Rushworth       M45 (056/064) Stainland Lions RC        01:37:41
 603 569  Alex Lester          F35 (037/054) [Unattached]              01:37:44
 604 274  Linda Durkin         F50 (036/088) Kippax & District Harrs.  01:37:46
 605 435  Peter Hey            M60 (029/046) Kirkstall Harriers        01:37:49
 606 270  Wendy Duggan         F40 (048/072) Valley Hill Runners       01:37:51
 607 848  Norma Smith          F60 (012/022) Blackburn Road Runners    01:37:52
 608 767  Julie Dorling        F40 (049/072) Otley AC                  01:37:55
 609 153  Toni Cassara         F45 (044/067) [Unattached]              01:37:57
 610 847  Neil Smith           M45 (057/064) Valley Hill Runners       01:37:57
 611 286  Claire Edson         F35 (038/054) Kippax & District Harrs.  01:37:57
 612 977  Andrea F Willbond    F60 (013/022) Dragons Running Club      01:38:09
 613 797  David Rushworth      M45 (058/064) Stainland Lions RC        01:38:10
 614 321  Vivianne Fraser      F45 (045/067) York Knavesmire Harriers  01:38:17
 615 809  Debbie Scott         F50 (037/088) Selby Striders            01:38:18
 616 291  Stephen Ellis        M50 (115/130) [Unattached]              01:38:40
 617 506  Philip Johnson       M50 (116/130) [Unattached]              01:38:40
 618 662  Sam Mould            M35 (051/057) City of Hull AC           01:38:45
 619 478  Dick Hunter          M60 (030/046) York Knavesmire Harriers  01:38:47
 620 626  Kevin McNerney       M45 (059/064) [Unattached]              01:38:49
 621 578  Joanne Loftus        F35 (039/054) St. Theresa's AC          01:38:51
 622 525  David Kaye           M35 (052/057) [Unattached]              01:38:55
 623 853  Tony Smitheman       M60 (031/046) [Unattached]              01:38:56
 624 596  Jane Maloney         F50 (038/088) Easingwold Running Club   01:38:57
 625 230  Arlene  Davies       F50 (039/088) Dragons Running Club      01:38:58
 626 695  Kelly Palmer         F50 (040/088) Kippax & District Harrs.  01:39:08
 627 149  Paula Fawcett        F45 (046/067) York Knavesmire Harriers  01:39:09
 628 542  Richard Yeomans      M40 (080/085) York Knavesmire Harriers  01:39:09
 629 467  Fay Horton           F   (034/050) [Unattached]              01:39:13
 630 442  Laura Hind           F35 (040/054) Otley AC                  01:39:15
 631 466  Amy Horton           F   (035/050) Vocalink Running Club     01:39:19
 632 332  Heather Gardner      F40 (050/072) [Unattached]              01:39:21
 633 428  Andy Hedges          M35 (053/057) [Unattached]              01:39:22
 634 408  Karen Harper         F50 (041/088) Goole Viking Striders     01:39:24
 635 702  Anjuli  Parmar       F   (036/050) Pudsey Pacers RunningClub 01:39:30
 636 240  Claire Dearie        F40 (051/072) Dewsbury Road Runners     01:39:30
 637 292  Jean Ellison         F50 (042/088) Horsforth Harriers        01:39:31
 638 232  Jenny Davies         F40 (052/072) [Unattached]              01:39:39
 639 318  Gillian Fox          F40 (053/072) Wetherby Runners AC       01:39:41
 640 677  Susan New            F45 (047/067) Quakers Running Club      01:39:43
 641 637  Emma Longfellow      F35 (041/054) St. Theresa's AC          01:39:47
 642 708  Alison Pearson       F50 (043/088) Stainland Lions RC        01:39:51
 643 984  Elizabeth Willis     F50 (044/088) Abbey Runners             01:39:57
 644 830  James Simpson        M35 (054/057) Quakers Running Club      01:39:58
 645 959  Peter Weatherhead    M50 (117/130) [Unattached]              01:40:02
 646 947  Dave Ward            M45 (060/064) [Unattached]              01:40:08
 647 295  Caroline English     F45 (048/067) Roberttown Road Runners   01:40:15
 648 103  Amanda Brown         F45 (049/067) [Unattached]              01:40:19
 649 370  Daniel Greenwood     M   (066/070) [Unattached]              01:40:19
 650 673  Patrick Nesden       M60 (032/046) Kirkstall Harriers        01:40:24
 651 453  Alison Hoggarth      F45 (050/067) Goole Viking Striders     01:40:30
 652 42   Lesley Barratt       F60 (014/022) [Unattached]              01:40:31
 653 355  Angela Goulden       F50 (045/088) Stainland Lions RC        01:40:32
 654 95   Helen Brant          F   (037/050) Eccleshill Road Runners   01:40:42
 655 866  Julie Steele         F50 (046/088) Eccleshill Road Runners   01:40:43
 656 630  Julie Merrin         F40 (054/072) Ripon Runners             01:40:45
 657 689  Dawn O'hara          F45 (051/067) Dragons Running Club      01:40:49
 658 587  Hilary M Z Lund      F50 (047/088) Hyde Park Harriers        01:40:50
 659 730  Clare Pierce         F60 (015/022) Dragons Running Club      01:41:00
 660 726  Paula Pickersgill    F45 (052/067) Stainland Lions RC        01:41:01
 661 534  Mick  Kershaw        M50 (118/130) [Unattached]              01:41:06
 662 948  Drew Ward            M60 (033/046) Wetherby Runners AC       01:41:07
 663 207  Helen Cowley         F40 (055/072) Kippax & District Harrs.  01:41:09
 664 426  Christopher Healey   M50 (119/130) [Unattached]              01:41:09
 665 477  Alison Hunter        F50 (048/088) Kippax & District Harrs.  01:41:11
 666 519  Katherine Judge      F   (038/050) St. Theresa's AC          01:41:25
 667 946  Nicola Walton        F40 (056/072) Harrogate Harriers        01:41:27
 668 227  Jacky Darley         F50 (049/088) Wetherby Runners AC       01:41:32
 669 306  Bob Fenton           M35 (055/057) [Unattached]              01:41:35
 670 276  Sarah Dutson         F35 (042/054) Pudsey Pacers RunningClub 01:41:40
 671 924  Jackie Turner        F50 (050/088) Ripon Runners             01:41:53
 672 688  Susan Odai           F50 (051/088) [Unattached]              01:41:58
 673 179  Gill Colling         F50 (052/088) Quakers Running Club      01:42:02
 674 18   Hilary Andrews       F50 (053/088) [Unattached]              01:42:04
 675 448  Joanna Hobson        F50 (054/088) Otley AC                  01:42:04
 676 394  Debbie Handslip      F40 (057/072) [Unattached]              01:42:09
 677 546  Les Kitching         M60 (034/046) Kippax & District Harrs.  01:42:13
 678 331  Andrew Gardner       M60 (035/046) St. Theresa's AC          01:42:18
 679 543  Carole Kitchen       F50 (055/088) Kippax & District Harrs.  01:42:20
 680 464  Mya Hornsby          F45 (053/067) [Unattached]              01:42:21
 681 594  Hannah Mallinson     F35 (043/054) Otley AC                  01:42:23
 682 22   Paul Armitage        M50 (120/130) Stainland Lions RC        01:42:30
 683 317  Sue Foster           F40 (058/072) [Unattached]              01:42:31
 684 82   Julie Bottomley      F40 (059/072) [Unattached]              01:42:33
 685 371  Judith Greenwood     F60 (016/022) Stainland Lions RC        01:42:39
 686 746  Lee Puchala          M60 (036/046) [Unattached]              01:42:40
 687 986  Amanda Wilson        F   (039/050) Ackworth Road Runners &AC 01:42:41
 688 729  Roger Pickles        M60 (037/046) Northern Vets AC          01:42:48
 689 727  Elizabeth  Pickles   F   (040/050) [Unattached]              01:42:48
 690 557  Burjor Langdana      M45 (061/064) Kirkstall Harriers        01:42:58
 691 81   Andrew Bottomley     M40 (081/085) [Unattached]              01:42:59
 692 825  Karen Sherras        F40 (060/072) St. Theresa's AC          01:43:22
 693 427  Tracey Healey        F50 (056/088) [Unattached]              01:43:25
 694 284  Angela  Eddison      F45 (054/067) Tadcaster Harriers        01:43:28
 695 122  Christine Burn       F60 (017/022) Thirsk + Sowerby Harriers 01:43:29
 696 19   Jim Andrews          M45 (062/064) [Unattached]              01:43:31
 697 91   Amanda Canning       F50 (057/088) Dragons Running Club      01:43:47
 698 346  Alyson Glover        F45 (055/067) Kirkstall Harriers        01:43:55
 699 839  Michelle Smale       F50 (058/088) St. Theresa's AC          01:43:58
 700 652  Emma Moore           F35 (044/054) Harrogate Harriers        01:44:02
 701 807  Jaysson Sawyer       M35 (056/057) Hull Achilles             01:44:02
 702 740  Gareth Preece        M40 (082/085) York Knavesmire Harriers  01:44:06
 703 911  Les Thornton         M50 (121/130) [Unattached]              01:44:08
 704 554  Sue Lakin            F50 (059/088) Kippax & District Harrs.  01:44:32
 705 329  Peter Galley         M60 (038/046) Wetherby Runners AC       01:44:32
 706 544  Jay  Kitchen         M50 (122/130) Kippax & District Harrs.  01:44:41
 707 433  Peter Hewitson       M50 (123/130) [Unattached]              01:44:51
 708 383  Suzanne Hague        F45 (056/067) Eccleshill Road Runners   01:44:57
 709 985  Jo Thwaites          F40 (061/072) Ripon Runners             01:45:00
 710 83   Philippa Bottomley   F35 (045/054) [Unattached]              01:45:00
 711 918  Daren Topham         M45 (063/064) [Unattached]              01:45:00
 712 532  Tracey Piper         F   (041/050) St. Theresa's AC          01:45:04
 713 927  Lynne Tyson          F50 (060/088) Kippax & District Harrs.  01:45:19
 714 375  Peter Taylor         M40 (083/085) Valley Hill Runners       01:45:35
 715 989  Bethany Wilson       F   (042/050) [Unattached]              01:45:38
 716 32   Stephanie Atkinson   F   (043/050) [Unattached]              01:45:45
 717 838  Louise Slade         F40 (062/072) [Unattached]              01:45:46
 718 901  Emma Thackwray       F   (044/050) Harrogate Harriers        01:45:46
 719 686  Andrea Nuttall       F40 (063/072) [Unattached]              01:45:48
 720 856  Michelle Snow        F35 (046/054) Ilkley Harriers           01:46:01
 721 935  Helen Wainwright     F35 (047/054) Ackworth Road Runners &AC 01:46:30
 722 231  Helen Davies         F50 (061/088) Pudsey Pacers RunningClub 01:46:33
 723 1013 Guide Runner         M   (067/070) [Unattached]              01:46:33
 724 197  Nicki Coop           F45 (057/067) St. Theresa's AC          01:46:36
 725 804  Baldish Sandhu       F45 (058/067) Kirkstall Harriers        01:46:41
 726 93   Caroline Bradley     F50 (062/088) Dragons Running Club      01:46:41
 727 237  Jane Day             F50 (063/088) Knaresborough Striders    01:46:43
 728 698  Karen Park           F50 (064/088) Hull Springhead Harriers  01:46:59
 729 540  Maureen  Kirby       F70 (001/003) Hull Springhead Harriers  01:46:59
 730 129  Margaret  Bushnell   F50 (065/088) Hull Springhead Harriers  01:46:59
 731 352  Michael Goode        M   (068/070) [Unattached]              01:47:05
 732 940  Jenny Walker         F50 (066/088) Stainland Lions RC        01:47:08
 733 606  Sandra Martin        F50 (067/088) Quakers Running Club      01:47:09
 734 831  Kevin Simpson        M50 (124/130) Quakers Running Club      01:47:09
 735 12   Kirsty Anderson      F35 (048/054) Elvet Striders            01:47:13
 736 364  Anna Greaves         F40 (064/072) [Unattached]              01:47:19
 737 914  Sue Shepherd         F50 (068/088) Stainland Lions RC        01:47:25
 738 80   Glyn Botfield        M50 (125/130) North Derbyshire RR       01:47:30
 739 723  Alison Philpott      F   (045/050) [Unattached]              01:47:40
 740 725  Mary Philpott        F50 (069/088) [Unattached]              01:47:40
 741 684  Jill Budsley         F35 (049/054) Kirkstall Harriers        01:47:50
 742 887  Elizabeth Swinney    F40 (065/072) Dragons Running Club      01:47:57
 743 833  Owen D Simpson       M   (069/070) [Unattached]              01:48:01
 744 251  Steve Dixon          M50 (126/130) Goole Viking Striders     01:48:03
 745 345  Linda Glendinning    F50 (070/088) Hyde Park Harriers        01:48:12
 746 264  Jessica Doyle        F   (046/050) Stainland Lions RC        01:48:16
 747 105  Debra Brown          F40 (066/072) Otley AC                  01:48:23
 748 282  Carolyn Easton       F   (047/050) [Unattached]              01:48:25
 749 17   Eryl Andrew          F50 (071/088) Easingwold Running Club   01:48:29
 750 857  Helen Snowden        F40 (067/072) [Unattached]              01:48:30
 751 67   Michael Bird         M60 (039/046) Sutton in Ashfield Harrs  01:48:33
 752 701  Dilip Parmar         M50 (127/130) Pudsey Pacers RunningClub 01:48:41
 753 316  Neil Foster          M40 (084/085) [Unattached]              01:48:47
 754 512  Catherine Jones      F35 (050/054) Tickhill Running Club     01:48:50
 755 159  Anne Cawdron         F50 (072/088) Stainland Lions RC        01:49:09
 756 994  Linda Wilson         F50 (073/088) Ilkley Harriers           01:49:11
 757 289  Julia Elliott        F45 (059/067) [Unattached]              01:49:11
 758 114  Sarah Brown          F40 (068/072) [Unattached]              01:49:29
 759 379  Vanessa Groom        F45 (060/067) Eccleshill Road Runners   01:49:32
 760 135  Louise Byass         F45 (061/067) [Unattached]              01:49:33
 761 581  Karen Longfellow     F45 (062/067) Kirkstall Harriers        01:49:46
 762 418  Alison Hartley       F50 (074/088) Eccleshill Road Runners   01:49:54
 763 965  David Wetherell      M50 (128/130) Stainland Lions RC        01:50:14
 764 700  Carol Parkinson      F40 (069/072) Pudsey Pacers RunningClub 01:50:31
 765 555  Samira Lambert       F60 (018/022) Kippax & District Harrs.  01:50:43
 766 513  Gill Jones           F60 (019/022) Eccleshill Road Runners   01:50:55
 767 931  Sue Vicary           F50 (075/088) Pocklington Runners       01:50:56
 768 776  Anna Roberts         F   (048/050) York Triathlon            01:51:14
 769 182  Michael Collins      M60 (040/046) York Knavesmire Harriers  01:51:48
 770 128  Steve Burton         M45 (064/064) [Unattached]              01:52:02
 771 157  Julie Cave           F35 (051/054) RAF Menwith Hill          01:52:07
 772 158  Leslie Cave          M60 (041/046) [Unattached]              01:52:07
 773 173  Ian Codling          M70 (004/004) Thirsk + Sowerby Harriers 01:52:14
 774 473  Keith Hoyle          M60 (042/046) [Unattached]              01:52:15
 775 556  Phil Lamprey         M60 (043/046) [Unattached]              01:52:19
 776 154  Joanna Cassells      F50 (076/088) Stowmarket Striders       01:52:26
 777 39   Jackie Barker        F50 (077/088) Stainland Lions RC        01:52:30
 778 496  Clive James          M40 (085/085) [Unattached]              01:52:57
 779 787  Colin Rodgers        M60 (044/046) [Unattached]              01:53:00
 780 944  Lorraine Wallis      F50 (078/088) [Unattached]              01:53:16
 781 423  Allen Hazlett        M50 (129/130) [Unattached]              01:53:20
 782 763  Linda Reeves         F45 (063/067) [Unattached]              01:53:20
 783 73   Lizzie Blundell      F50 (079/088) [Unattached]              01:53:21
 784 591  Samantha Lyth        F45 (064/067) York Knavesmire Harriers  01:53:49
 785 732  Lindsay Pinder       F45 (065/067) Ackworth Road Runners &AC 01:53:59
 786 430  Nicola Henshaw       F35 (052/054) Ackworth Road Runners &AC 01:53:59
 787 558  Judy Lankester       F35 (053/054) Kippax & District Harrs.  01:54:08
 788 69   Melanie Black        F35 (054/054) Kippax & District Harrs.  01:54:09
 789 792  Dawn Hogan           F45 (066/067) Eccleshill Road Runners   01:54:33
 790 38   Helen Reevell        F40 (070/072) Pocklington Runners       01:55:16
 791 399  Bernie Harding       F45 (067/067) Valley Hill Runners       01:56:51
 792 265  Helen Drinkall       F   (049/050) [Unattached]              01:57:42
 793 829  Trefor Simmons       M   (070/070) [Unattached]              01:57:51
 794 780  Joyce Robinson       F70 (002/003) Kippax & District Harrs.  01:58:00
 795 567  Moira Lenaghan       F70 (003/003) Kippax & District Harrs.  01:58:00
 796 497  Kim James            F50 (080/088) Eccleshill Road Runners   01:58:16
 797 875  Sharon Stott         F40 (071/072) Stainland Lions RC        01:58:45
 798 445  Joanne Hirst         F50 (081/088) Stainland Lions RC        01:58:45
 799 29   Emily Atkinson       F   (050/050) [Unattached]              01:58:57
 800 359  Brenda Grant         F60 (020/022) Knaresborough Striders    01:59:05
 801 798  Elaine Rushworth     F50 (082/088) [Unattached]              01:59:38
 802 913  Susan Thornton       F50 (083/088) [Unattached]              02:00:04
 803 619  Dorothy McDonald     F50 (084/088) Kippax & District Harrs.  02:00:23
 804 108  Ian Brown            M60 (045/046) Kirkstall Harriers        02:00:26
 805 897  Ashley Tazzyman      M35 (057/057) Ackworth Road Runners &AC 02:00:32
 806 904  Diana Thompson       F50 (085/088) Pocklington Runners       02:00:46
 807 143  Dot Carr             F60 (021/022) [Unattached]              02:00:57
 808 294  Maria Elmieh         F50 (086/088) Kippax & District Harrs.  02:04:56
 809 3    Susan Adams          F60 (022/022) York Knavesmire Harriers  02:05:02
 810 2    Paul Adams           M60 (046/046) York Knavesmire Harriers  02:05:49
 811 972  Fiona Wilby          F50 (087/088) [Unattached]              02:05:57
 812 794  Peter Rudd           M50 (130/130) [Unattached]              02:06:25
 813 1016 John Gentle          M80 (001/001) [Unattached]              02:27:56
 814 376  Sue Gregson          F50 (088/088) Eccleshill Road Runners   02:29:36
 815 130  Linda Bussey         F40 (072/072) Eccleshill Road Runners   02:29:36
Copyright © 2014 John Schofield. Unauthorised copying prohibited