Back to race calendar - Main results

Pocklington Snake Lane 10, E. Yorks

26th February 2012

   1 718  Andy Norman          M   (001/122) Altrincham + Dist. AC     00:50:28
   2 500  Carl Ryde            M   (002/122) Doncaster AC              00:52:25
   3 117  Paul Marchant        M   (003/122) Rothwell & District Harr. 00:52:38
   4 323  Stuart Carmichael    M40 (001/083) City of Hull AC           00:52:58
   5 491  Steven Bateson       M   (004/122) East Hull Harriers        00:53:03
   6 783  James Pearson        M   (005/122) Beverley AC               00:54:07
   7 352  Guy Bracken          M50 (001/059) North Shields Poly AC     00:55:22
   8 31   Tom Danby            M   (006/122) Pocklington Runners       00:55:27
   9 108  James Wardman        M   (007/122) Rothwell & District Harr. 00:55:45
  10 285  Ben Bennett          M40 (002/083) Redhill Road Runners      00:56:10
  11 62   Dennis Speck         M   (008/122) [Unattached]              00:56:25
  12 183  Michael Appleton     M   (009/122) Ripon Runners             00:56:54
  13 420  Andrew Dobby         M40 (003/083) Harrogate Harriers        00:57:05
  14 225  Gary Moore           M40 (004/083) North Shields Poly AC     00:57:06
  15 217  Simon Lambert        M   (010/122) [Unattached]              00:57:22
  16 764  Ross Flood           M   (011/122) Beverley AC               00:57:25
  17 319  Paul Kaiser          M   (012/122) Valley Striders           00:57:57
  18 280  Ben Hamilton         M   (013/122) Selby Striders            00:57:59
  19 426  Andrew Masterman     M40 (005/083) Goole Viking Striders     00:58:12
  20 417  Peter Baker          M   (014/122) City of Hull AC           00:58:19
  21 792  Rob Snaith           M   (015/122) Beverley AC               00:58:21
  22 574  Tony Burgin          M45 (001/070) Hull Springhead Harriers  00:58:37
  23 379  Andrew Lawtey        M   (016/122) City of Hull AC           00:58:51
  24 738  Antony Bradford      M45 (002/070) Spenborough & District AC 00:58:53
  25 493  Chris Roberts        M   (017/122) York Knavesmire Harriers  00:59:09
  26 492  Gavin Duffy          M   (018/122) Billingham Marsh House H. 00:59:14
  27 214  Ian Whitehouse       M40 (006/083) Halifax Harriers & AC     00:59:16
  28 704  Nick Hardy           M   (019/122) Birchfield Harriers       00:59:20
  29 782  Steve Peacock        M45 (003/070) Beverley AC               00:59:21
  30 848  Steve Weston         M40 (007/083) Ilkley Harriers           00:59:31
  31 839  Graham Bell          M40 (008/083) Elswick Harriers          00:59:43
  32 836  John Comrie          M45 (004/070) Rotherham Harriers        00:59:44
  33 177  Jon Morgan           M45 (005/070) Driffield Striders        00:59:50
  34 256  Phil Teece           M50 (002/059) Billingham Marsh House H. 00:59:53
  35 536  Phil Tucker          M   (020/122) Stainland Lions RC        00:59:59
  36 328  Philip Utley         M40 (009/083) Thirsk + Sowerby Harriers 01:00:04
  37 252  Mark Pigford         M40 (010/083) Stainland Lions RC        01:00:12
  38 476  Nathan Crossley      M45 (006/070) Horsforth Harriers        01:00:18
  39 60   Richard Ginn         M40 (011/083) Pocklington Runners       01:00:27
  40 774  Stuart Little        M   (021/122) Beverley AC               01:00:40
  41 331  Peter Gulc           M   (022/122) Bridlington Road Runners  01:00:43
  42 103  Jonathan Ball        M   (023/122) Rothwell & District Harr. 01:00:57
  43 232  Robert Gray          M45 (007/070) Wetherby Runners AC       01:01:00
  44 121  Mick Brearley        M50 (003/059) Saltaire Striders         01:01:04
  45 272  Kevin McMullan       M40 (012/083) Valley Striders           01:01:19
  46 724  Ross Blackburn       M   (024/122) Rothwell & District Harr. 01:01:22
  47 785  Jim McGivern         M45 (008/070) Beverley AC               01:01:24
  48 149  Andrew Wiggins       M40 (013/083) Halifax Harriers & AC     01:01:27
  49 650  Ted Kraft            M55 (001/041) Scarborough AC            01:01:37
  50 655  Mark Leggett         M45 (009/070) Denby Dale Travellers     01:01:46
  51 162  Melissa Neal         F35 (001/046) March AC                  01:01:47
  52 365  Bryan Astill         M45 (010/070) Hartlepool Burn Road Harr 01:01:57
  53 273  Craig Empsall        M40 (014/083) Halifax Harriers & AC     01:02:08
  54 212  Paul Stockburn       M50 (004/059) Harrogate Harriers        01:02:12
  55 197  Kim Brown            M   (025/122) [Unattached]              01:02:14
  56 570  Steve Large          M45 (011/070) Horsforth Harriers        01:02:15
  57 576  Alan Squire          M45 (012/070) Horsforth Harriers        01:02:41
  58 674  Terry Eastwood       M50 (005/059) Rotherham Harriers        01:02:45
  59 598  Ben Coop             M   (026/122) Bury AC                   01:02:57
  60 684  Walter Busuttil      M45 (013/070) Thirsk + Sowerby Harriers 01:03:07
  61 159  Michael Craig        M50 (006/059) White City Hull           01:03:10
  62 394  Phil Wilson          M   (027/122) Wakefield Tri Club        01:03:13
  63 643  Christopher Butcher  M40 (015/083) [Unattached]              01:03:13
  64 800  Rob Barkley          M40 (016/083) Blyth Running Club        01:03:15
  65 187  Sarah Cumber         F40 (001/049) Halifax Harriers & AC     01:03:19
  66 124  Mark Crabtree        M50 (007/059) Halifax Harriers & AC     01:03:33
  67 515  Kevin Lister         M   (028/122) North East Veterans       01:03:34
  68 234  Pete Downes          M45 (014/070) York Knavesmire Harriers  01:03:42
  69 461  Robert Peacock       M   (029/122) [Unattached]              01:04:01
  70 54   Steven Worth         M   (030/122) Pocklington Runners       01:04:05
  71 321  Gary Dock            M45 (015/070) Billingham Marsh House H. 01:04:13
  72 276  John Gray            M45 (016/070) Billingham Marsh House H. 01:04:16
  73 313  Ian Robertson        M   (031/122) Selby Striders            01:04:19
  74 377  Paul McGough         M   (032/122) North York Moors AC       01:04:20
  75 317  Jonathon Collins     M   (033/122) Stainland Lions RC        01:04:21
  76 135  Martyn Hewitt        M   (034/122) Kippax & District Harrs.  01:04:23
  77 803  Michael Butters      M40 (017/083) Blyth Running Club        01:04:27
  78 391  Trevor Misson        M50 (008/059) City of Hull AC           01:04:29
  79 10   Andrew Watson        M45 (017/070) East Hull Harriers        01:04:31
  80 649  Martin Smith         M40 (018/083) Bridlington Road Runners  01:04:34
  81 672  Paul Cleasby         M   (035/122) New Marske Harriers       01:04:34
  82 374  Mark Harney          M45 (018/070) York Acorn Running Club   01:04:42
  83 787  Elliott Hakner       M   (036/122) Beverley AC               01:04:43
  84 726  Mark Williams        M50 (009/059) Leeds City AC             01:04:44
  85 264  Dominic Goldthorp    M   (037/122) [Unattached]              01:04:44
  86 30   Kevin Norman         M50 (010/059) Pocklington Runners       01:04:47
  87 425  Paul Berry           M40 (019/083) Halifax Harriers & AC     01:04:48
  88 404  Claire Leaver        F   (001/048) Holmfirth Harriers        01:04:50
  89 656  Lesley Leggett       F50 (001/036) Denby Dale Travellers     01:04:51
  90 488  Graham Wilson        M40 (020/083) Crossgates Harriers       01:04:55
  91 247  Anthony Jefford      M   (038/122) Ripon Runners             01:04:57
  92 780  Steve Ostler         M   (039/122) Beverley AC               01:04:57
  93 393  Jason Purdon         M40 (021/083) City of Hull AC           01:05:01
  94 334  Shaun Hobson         M   (040/122) Driffield Striders        01:05:03
  95 49   Warwick Anderson     M40 (022/083) Pocklington Runners       01:05:14
  96 597  Beverley Jackson     F50 (002/036) East Hull Harriers        01:05:22
  97 600  John Nolan           M   (041/122) Bridlington Road Runners  01:05:23
  98 302  Chris Normington     M   (042/122) [Unattached]              01:05:25
  99 43   Lorraine Smith       F40 (002/049) Holmfirth Harriers        01:05:39
 100 546  Shaun Fores          M50 (011/059) East Hull Harriers        01:05:43
 101 652  John Calvert         M45 (019/070) Dewsbury Road Runners     01:05:47
 102 589  David Bancroft       M   (043/122) Halifax Harriers & AC     01:05:51
 103 595  Simon Partridge      M   (044/122) York Postal Harriers      01:05:51
 104 171  Paul Body            M   (045/122) City of Hull AC           01:05:53
 105 188  Geoffrey Cumber      M65 (001/021) Halifax Harriers & AC     01:06:00
 106 70   Jim Holding          M50 (012/059) Pocklington Runners       01:06:02
 107 330  Emma Brown           F35 (002/046) Bridlington Road Runners  01:06:08
 108 265  Robert Allinson      M   (046/122) Redcar Running Club       01:06:08
 109 99   Stuart Rhodes        M45 (020/070) City of Hull AC           01:06:17
 110 435  Richard Hambly       M45 (021/070) Hartlepool Burn Road Harr 01:06:24
 111 676  Mike Baggott         M55 (002/041) Goole Viking Striders     01:06:27
 112 467  Mark Jordan          M55 (003/041) Harrogate Harriers        01:06:29
 113 452  David Brown          M45 (022/070) [Unattached]              01:06:35
 114 517  Liz Wood             F35 (003/046) Valley Striders           01:06:40
 115 210  John Halliwell       M45 (023/070) Abbey Runners             01:06:41
 116 101  Keith Pailing        M60 (001/033) Rothwell & District Harr. 01:06:42
 117 26   Richard Ramshaw      M40 (023/083) Pocklington Runners       01:06:45
 118 406  Simon Merrin         M   (047/122) Ripon Runners             01:06:46
 119 446  Derrick Swift        M50 (013/059) [Unattached]              01:06:46
 120 275  Martin Hibbert       M40 (024/083) Billingham Marsh House H. 01:06:48
 121 496  Mark Robinson        M   (048/122) Crossgates Harriers       01:06:50
 122 118  Rachard Wilson       M   (049/122) Rothwell & District Harr. 01:06:56
 123 763  Alan Flint           M60 (002/033) Beverley AC               01:06:59
 124 146  Samuel Ellis         M   (050/122) Rothwell & District Harr. 01:06:59
 125 51   Simon Rycroft        M   (051/122) Pocklington Runners       01:07:01
 126 347  David Lake           M40 (025/083) Hartlepool Burn Road Harr 01:07:03
 127 707  Adam Moger           M   (052/122) Kirkstall Harriers        01:07:08
 128 667  Jonathan Henderson   M   (053/122) Kippax & District Harrs.  01:07:09
 129 694  Adrian Messingham    M40 (026/083) Barracuda Tri             01:07:11
 130 447  Paul Nippress        M50 (014/059) East Hull Harriers        01:07:17
 131 514  Tim Blackburn        M   (054/122) [Unattached]              01:07:24
 132 16   Matt Broughton       M   (055/122) Otley AC                  01:07:24
 133 381  Simon Barlow         M40 (027/083) Swaledale Road Runners    01:07:25
 134 557  Tim Wragg            M40 (028/083) [Unattached]              01:07:29
 135 719  Graham Bell          M55 (004/041) Darlington Harriers & AC  01:07:30
 136 35   Edward Rawlings      M   (056/122) Pocklington Runners       01:07:32
 137 169  Stephen Coveney      M60 (003/033) City of Hull AC           01:07:33
 138 342  Beth Massey          F40 (003/049) Barnsley Harriers         01:07:38
 139 504  Richard Alsop        M50 (015/059) East Hull Harriers        01:07:42
 140 46   Stuart Smith         M   (057/122) Pocklington Runners       01:07:46
 141 529  Howard Jeffrey       M55 (005/041) Otley AC                  01:07:53
 142 542  Reece Isaac          M   (058/122) Kippax & District Harrs.  01:07:54
 143 683  Victor Kolodziejczyk M55 (006/041) Spenborough & District AC 01:07:54
 144 631  Richard Bramham      M50 (016/059) Goole Viking Striders     01:07:56
 145 274  Rob Wells            M40 (029/083) [Unattached]              01:08:03
 146 107  Michaela Sill        F35 (004/046) Rothwell & District Harr. 01:08:04
 147 786  Andy Tate            M50 (017/059) Beverley AC               01:08:06
 148 369  Mike Deacon          M45 (024/070) Nidd Valley Road Runners  01:08:07
 149 287  John Bullock         M55 (007/041) York Knavesmire Harriers  01:08:09
 150 384  Martin Randall       M40 (030/083) Swaledale Road Runners    01:08:10
 151 663  David Crossley       M   (059/122) Barnsley Harriers         01:08:12
 152 160  Raymond Hall         M65 (002/021) Halifax Harriers & AC     01:08:12
 153 27   Simon Drew           M   (060/122) Pocklington Runners       01:08:14
 154 471  Simon Matson         M   (061/122) Yorkshire Wolds Runners   01:08:14
 155 469  Garth De Roux        M   (062/122) Horsforth Harriers        01:08:16
 156 361  Michael Good         M45 (025/070) Billingham Marsh House H. 01:08:18
 157 777  Lucas Meagor         M   (063/122) Beverley AC               01:08:31
 158 822  Heather Christopher  F40 (004/049) Blyth Running Club        01:08:35
 159 378  Kath Aspin           F40 (005/049) New Marske Harriers       01:08:38
 160 231  Chris Corcoran       M55 (008/041) Leeds City AC             01:08:42
 161 47   Mike Pullon          M50 (018/059) Pocklington Runners       01:08:43
 162 761  Steve Evins          M40 (031/083) Beverley AC               01:08:45
 163 559  Helen Barber         F40 (006/049) Horsforth Harriers        01:08:46
 164 733  Erin Pearson         F   (002/048) New Marske Harriers       01:08:47
 165 382  Danielle Gloyn       F   (003/048) East Hull Harriers        01:08:50
 166 593  Bill Crowther        M45 (026/070) Barracuda Tri             01:08:50
 167 421  Tim Broomfield       M55 (009/041) Harrogate Harriers        01:08:51
 168 627  Craig Worley         M40 (032/083) Kippax & District Harrs.  01:08:51
 169 621  Ian Ward             M50 (019/059) Tadcaster Harriers        01:09:07
 170 462  Kate Richards        F   (004/048) [Unattached]              01:09:10
 171 241  Peter Farnell        M40 (033/083) Rothwell & District Harr. 01:09:11
 172 586  Nigel Denton         M40 (034/083) Hull Springhead Harriers  01:09:13
 173 850  Nick Griffin         M40 (035/083) York Knavesmire Harriers  01:09:18
 174 484  Sian Morgan          F45 (001/054) Driffield Striders        01:09:25
 175 65   Clive Jeffery        M45 (027/070) Pocklington Runners       01:09:26
 176 39   Stuart Evans         M45 (028/070) Pocklington Runners       01:09:31
 177 74   Richard Walker       M45 (029/070) York Knavesmire Harriers  01:09:32
 178 249  Amanda Zito          F40 (007/049) Stainland Lions RC        01:09:34
 179 106  Paul Brown           M45 (030/070) Rothwell & District Harr. 01:09:42
 180 661  Robert Duxbury       M50 (020/059) Tadcaster Harriers        01:09:54
 181 92   Peter Greenan        M40 (036/083) Billingham Marsh House H. 01:10:08
 182 427  Julie Masterman      F45 (002/054) Goole Viking Striders     01:10:16
 183 727  Martin Wray          M40 (037/083) East Hull Harriers        01:10:21
 184 154  Martin Harris        M   (064/122) [Unattached]              01:10:26
 185 337  Sarah Bibby          F35 (005/046) Redcar Running Club       01:10:28
 186 628  Mick Jeffrey         M55 (010/041) Otley AC                  01:10:31
 187 205  Alexandra Campbell   F35 (006/046) City of Hull AC           01:10:32
 188 312  Lindsay Toulson      M   (065/122) [Unattached]              01:10:33
 189 802  David Bradley        M55 (011/041) Blyth Running Club        01:10:35
 190 260  Al Chapman           M   (066/122) Pudsey Pacers RunningClub 01:10:38
 191 797  Pete Watkinson       M55 (012/041) Beverley AC               01:10:46
 192 235  Mark Estienne        M40 (038/083) York Acorn Running Club   01:10:54
 193 388  Chris Jones          M55 (013/041) Hyde Park Harriers        01:10:56
 194 473  Alan Pollard         M   (067/122) City of Hull AC           01:10:57
 195 823  Susanne Hunter       F45 (003/054) Blyth Running Club        01:10:59
 196 66   Les Hudson           M55 (014/041) East Hull Harriers        01:11:02
 197 760  Julie Donald         F40 (008/049) Beverley AC               01:11:05
 198 104  Tim Tancos           M40 (039/083) Rothwell & District Harr. 01:11:06
 199 109  Louise Allinson      F   (005/048) Valley Striders           01:11:06
 200 151  Sian Davies          F   (006/048) Leeds City AC             01:11:08
 201 229  Lindsay Clegg        F   (007/048) Horsforth Harriers        01:11:12
 202 736  Rob Smith            M40 (040/083) [Unattached]              01:11:19
 203 284  Bill Davies          M40 (041/083) White City Hull           01:11:24
 204 603  Andrew Boyes         M50 (021/059) Driffield Striders        01:11:27
 205 298  Mike Boddy           M40 (042/083) [Unattached]              01:11:30
 206 354  Paul Turner          M   (068/122) Driffield Striders        01:11:33
 207 325  Rob Francis          M45 (031/070) Salford Harriers + AC     01:11:34
 208 734  Jim Whittaker        M40 (043/083) Abbey Runners             01:11:35
 209 179  Wendy Marks          F40 (009/049) Harrogate Harriers        01:11:37
 210 618  Daniel Benjamin      M   (069/122) Wakefield & Dist. Harrs.  01:11:40
 211 439  John Harrison        M50 (022/059) [Unattached]              01:11:43
 212 94   Mark Thompson        M40 (044/083) Goole Viking Striders     01:11:44
 213 480  Andrew Green         M60 (004/033) Keighley + Craven AC      01:11:47
 214 807  Shaun Dodd           M40 (045/083) Blyth Running Club        01:11:50
 215 3    Anthony Tennyson     M40 (046/083) [Unattached]              01:11:52
 216 431  Jonathan Skidmore    M   (070/122) North York Moors AC       01:12:00
 217 750  Sam Allen            F40 (010/049) Beverley AC               01:12:08
 218 596  Alex Potter          M   (071/122) Wakefield & Dist. Harrs.  01:12:09
 219 821  Phillippa Baxter     F   (008/048) Blyth Running Club        01:12:11
 220 815  Darren Noble         M40 (047/083) Blyth Running Club        01:12:11
 221 817  Graeme Stewart       M   (072/122) Blyth Running Club        01:12:13
 222 192  Darren Clarke        M   (073/122) [Unattached]              01:12:13
 223 310  Stephen Robson       M   (074/122) York Knavesmire Harriers  01:12:19
 224 648  Richard Harrison     M   (075/122) [Unattached]              01:12:21
 225 335  Pamela Costello      F55 (001/022) Redcar Running Club       01:12:26
 226 791  Phillip Simmons      M45 (032/070) Beverley AC               01:12:28
 227 358  John Ward            M60 (005/033) Abbey Runners             01:12:31
 228 50   Ian Puckrin          M   (076/122) [Unattached]              01:12:34
 229 606  Graham Cook          M45 (033/070) City of Hull AC           01:12:37
 230 626  Nicola Bettis        F   (009/048) Kippax & District Harrs.  01:12:37
 231 578  Lucy Herring         F   (010/048) [Unattached]              01:12:37
 232 746  Shane Nicholson      M40 (048/083) City of Hull AC           01:12:41
 233 88   Jane Shelmerdine     F45 (004/054) York Knavesmire Harriers  01:12:42
 234 813  Terry McCabe         M60 (006/033) Blyth Running Club        01:12:49
 235 712  Angela Inman         F35 (007/046) Redcar Running Club       01:12:53
 236 290  Paul Hatfield        M   (077/122) [Unattached]              01:12:58
 237 405  Nigel Greaves        M   (078/122) Barnsley Harriers         01:13:03
 238 475  Luke Melesko         M   (079/122) Halifax Harriers & AC     01:13:08
 239 623  Jim Perkins          M40 (049/083) Abbey Runners             01:13:08
 240 784  Graeme Pittaway      M   (080/122) Beverley AC               01:13:09
 241 646  Michael McGrath      M60 (007/033) York Knavesmire Harriers  01:13:16
 242 436  Mark Behrens         M   (081/122) North York Moors AC       01:13:18
 243 801  Ian Baxter           M40 (050/083) Blyth Running Club        01:13:19
 244 454  Mark Berry           M   (082/122) Otley AC                  01:13:20
 245 585  Duncan MacDonald     M   (083/122) Cambridge Hash House Harr 01:13:21
 246 371  Pete Johnson         M60 (008/033) Scarborough AC            01:13:25
 247 316  Garry Keenan         M45 (034/070) Wetherby Runners AC       01:13:28
 248 73   Harry Bryan          M   (084/122) Pocklington Runners       01:13:30
 249 314  Liane Warren         F40 (011/049) Ackworth Road Runners &AC 01:13:36
 250 147  Alan Smith           M40 (051/083) White City Hull           01:13:38
 251 244  Ben Donkin           M   (085/122) [Unattached]              01:13:42
 252 690  Peter Khoo           M45 (035/070) Abbey Runners             01:13:44
 253 448  Michael Beesley      M45 (036/070) [Unattached]              01:13:54
 254 747  Anthony Kendrick     M55 (015/041) York Knavesmire Harriers  01:13:56
 255 236  Jane Clarke          F40 (012/049) Lincoln Wellington AC     01:13:58
 256 793  Lucy Stamford        F35 (008/046) Beverley AC               01:13:59
 257 320  Sharon Tansley       F   (011/048) Valley Striders           01:14:00
 258 57   Sara Stead           F35 (009/046) Pocklington Runners       01:14:01
 259 438  Karon Colley         F45 (005/054) Bridlington Road Runners  01:14:02
 260 133  Carmen Marchant      F35 (010/046) Rothwell & District Harr. 01:14:03
 261 281  Mark Moir            M   (086/122) White City Hull           01:14:12
 262 125  Linda Crabtree       F50 (003/036) Halifax Harriers & AC     01:14:12
 263 324  Matthew Ripley       M40 (052/083) Selby Striders            01:14:19
 264 468  Flora Skidmore       F50 (004/036) Dewsbury Road Runners     01:14:21
 265 513  Susan Ransome        F55 (002/022) Pudsey Pacers RunningClub 01:14:23
 266 228  Graham Naylor        M60 (009/033) White City Hull           01:14:26
 267 349  Wanda MacDonald      F50 (005/036) Crossgates Harriers       01:14:31
 268 368  Fiona Deacon         F45 (006/054) Nidd Valley Road Runners  01:14:32
 269 375  Christine Holleran   F45 (007/054) Nidd Valley Road Runners  01:14:35
 270 808  David Potts          M   (087/122) Blyth Running Club        01:14:37
 271 178  Paul Smith           M50 (023/059) [Unattached]              01:14:40
 272 609  Ian Tasker           M40 (053/083) White City Hull           01:14:40
 273 193  Ian Petrie           M50 (024/059) Rothwell & District Harr. 01:14:43
 274 832  James Pearson        M   (088/122) East Hull Harriers        01:14:44
 275 827  Hayley Masterman     F35 (011/046) Blyth Running Club        01:14:45
 276 339  Lee Thompson         M   (089/122) Crossgates Harriers       01:14:51
 277 215  Paul Hopkinson       M50 (025/059) Halifax Harriers & AC     01:14:54
 278 418  Joanne Goldsmith     F40 (013/049) New Marske Harriers       01:14:56
 279 44   Clive Reid           M60 (010/033) Pocklington Runners       01:15:03
 280 53   Marcus Bourne        M40 (054/083) Pocklington Runners       01:15:04
 281 451  Sue Simpson          F50 (006/036) Harrogate Harriers        01:15:05
 282 64   Andrew Gill          M   (090/122) Pocklington Runners       01:15:11
 283 775  Neil Maddon          M55 (016/041) Beverley AC               01:15:17
 284 326  Chris Martin         M40 (055/083) Wetherby Runners AC       01:15:19
 285 486  Mark Dennison        M45 (037/070) [Unattached]              01:15:20
 286 432  Howard Winzar        M60 (011/033) York Acorn Running Club   01:15:23
 287 148  Jeanette Wilson      F45 (008/054) East Hull Harriers        01:15:28
 288 659  Mark Askew           M   (091/122) Scunthorpe AC             01:15:33
 289 15   Paul Holliday        M40 (056/083) [Unattached]              01:15:33
 290 362  Craig Lightfoot      M45 (038/070) Billingham Marsh House H. 01:15:36
 291 637  Elizabeth Mitchel    F55 (003/022) Halifax Harriers & AC     01:15:37
 292 641  Nigel Warner         M60 (012/033) Goole Viking Striders     01:15:39
 293 390  Jayde Bond           F35 (012/046) City of Hull AC           01:15:42
 294 614  Liz Gilley           F   (012/048) York Acorn Running Club   01:15:44
 295 69   Andrea Normington    F50 (007/036) Wetherby Runners AC       01:15:45
 296 731  Lennie Bramley       M   (092/122) [Unattached]              01:15:48
 297 186  Diane Waite          F45 (009/054) Stainland Lions RC        01:15:51
 298 458  Dawn Downie          F40 (014/049) Wetherby Runners AC       01:15:52
 299 318  Jane Raper           F45 (010/054) Billingham Marsh House H. 01:15:52
 300 364  David Butt           M55 (017/041) [Unattached]              01:15:52
 301 691  Oliver Downing       M65 (003/021) Bingley Harriers + AC     01:15:57
 302 220  Andrew Kay           M45 (039/070) Selby Striders            01:15:58
 303 526  David Brookes        M55 (018/041) [Unattached]              01:15:59
 304 705  Chris Peach          M40 (057/083) [Unattached]              01:16:02
 305 590  David Ryan           M40 (058/083) Goole Viking Striders     01:16:03
 306 437  Kath Blakey          F45 (011/054) North York Moors AC       01:16:04
 307 830  Catherine Young      F55 (004/022) Blyth Running Club        01:16:06
 308 739  Michael Pollard      M   (093/122) Goole Viking Striders     01:16:06
 309 414  David Edwards        M50 (026/059) Hartlepool Burn Road Harr 01:16:06
 310 472  Lynn Temperton       F50 (008/036) Scunthorpe AC             01:16:08
 311 478  Andrew Stoneley      M50 (027/059) RAF Menwith Hill          01:16:09
 312 360  Darren Evans         M40 (059/083) Pontefract AC             01:16:15
 313 357  Kelvin Westerman     M55 (019/041) East Hull Harriers        01:16:18
 314 565  Jenny Chambers       F55 (005/022) Hallamshire Harriers      01:16:19
 315 535  David Foster         M55 (020/041) Bridlington Road Runners  01:16:23
 316 658  Steve Hallem         M50 (028/059) Stainland Lions RC        01:16:26
 317 566  Neil Watson          M60 (013/033) [Unattached]              01:16:30
 318 615  Alison Calvert       F45 (012/054) Thirsk + Sowerby Harriers 01:16:33
 319 102  Peter Mullery        M50 (029/059) Rothwell & District Harr. 01:16:34
 320 530  Andy Blake           M40 (060/083) East Hull Harriers        01:16:37
 321 723  John McCarthy        M50 (030/059) Rodillian Runners         01:16:39
 322 113  Martin Davies        M   (094/122) [Unattached]              01:16:42
 323 296  Rob Hartley          M40 (061/083) Redcar Running Club       01:16:43
 324 796  Tina Wardropper      F45 (013/054) Beverley AC               01:16:46
 325 204  Kathryn Sygrove      F45 (014/054) Elvet Striders            01:16:49
 326 697  Peter Broadbent      M40 (062/083) [Unattached]              01:16:52
 327 686  Elizabeth Sowter     F50 (009/036) Swaledale Road Runners    01:16:52
 328 201  Mike Bayston         M45 (040/070) East Hull Harriers        01:16:57
 329 243  Abigail Huxtable     F   (013/048) [Unattached]              01:17:09
 330 551  Rob Grafton          M50 (031/059) Airecentre Pacers         01:17:12
 331 434  Gary Lynch           M45 (041/070) Billingham Marsh House H. 01:17:16
 332 161  Martin Young         M50 (032/059) White City Hull           01:17:17
 333 794  Helen Storr          F45 (015/054) Beverley AC               01:17:23
 334 28   Paul Sheridan        M45 (042/070) Pocklington Runners       01:17:33
 335 190  Howard Roddie        M50 (033/059) [Unattached]              01:17:38
 336 632  Mark Swinden         M55 (021/041) Tadcaster Harriers        01:17:41
 337 442  Rob Smith            M40 (063/083) [Unattached]              01:17:42
 338 577  Robert Oxley         M45 (043/070) [Unattached]              01:17:42
 339 144  Subhash Sharma       M   (095/122) Halifax Harriers & AC     01:17:45
 340 78   Lindsay Cameron      F   (014/048) Pocklington Runners       01:17:47
 341 166  Shirley Gibson       F65 (001/003) Darlington Harriers & AC  01:17:49
 342 278  Frank Chislett       M60 (014/033) Halifax Harriers & AC     01:17:51
 343 440  Richard Iveson       M40 (064/083) [Unattached]              01:17:53
 344 32   Brian Perkins        M50 (034/059) Pocklington Runners       01:17:53
 345 271  Gareth Botterill     M   (096/122) [Unattached]              01:18:01
 346 729  Chris Wade           M50 (035/059) Scarborough AC            01:18:09
 347 13   Brian Thomson        M45 (044/070) [Unattached]              01:18:16
 348 136  Mark Allitt          M50 (036/059) Selby Striders            01:18:17
 349 380  Paul Shepherd        M40 (065/083) [Unattached]              01:18:20
 350 189  Alison Burnett       F35 (013/046) East Hull Harriers        01:18:21
 351 22   David Lord           M50 (037/059) Trawden AC                01:18:21
 352 781  Jeroen Pasman        M   (097/122) Beverley AC               01:18:37
 353 134  Janet Beecroft       F45 (016/054) Rothwell & District Harr. 01:18:39
 354 445  Paula Eastaugh       F40 (015/049) Harrogate Harriers        01:18:40
 355 545  Alan Couldwell       M55 (022/041) Harrogate Harriers        01:18:44
 356 612  Howard Thompson      M50 (038/059) Easingwold Running Club   01:18:44
 357 395  Stephen Headley      M45 (045/070) Selby Striders            01:18:53
 358 422  Kay Stokes           F50 (010/036) Billingham Marsh House H. 01:19:02
 359 685  Emma Taylor          F   (015/048) York Acorn Running Club   01:19:03
 360 297  Ian Harris           M40 (066/083) Billingham Marsh House H. 01:19:08
 361 765  Francesca Giutini    F40 (016/049) Beverley AC               01:19:13
 362 820  Haether Barras       F35 (014/046) Blyth Running Club        01:19:14
 363 611  John Simpson         M60 (015/033) Wetherby Runners AC       01:19:16
 364 270  Derek Martin         M65 (004/021) Abbey Runners             01:19:22
 365 552  Guy Gibson           M45 (046/070) East Hull Harriers        01:19:23
 366 709  Michael Whiteley     M50 (039/059) Scarborough AC            01:19:28
 367 460  Louise Skidmore      F   (016/048) [Unattached]              01:19:30
 368 268  Ian Welch            M65 (005/021) Redcar Running Club       01:19:37
 369 277  Simon Simms          M40 (067/083) Selby Striders            01:19:40
 370 635  John Middleton       M50 (040/059) York Knavesmire Harriers  01:19:42
 371 463  Stuart Ambler        M   (098/122) York Knavesmire Harriers  01:19:45
 372 735  David Bisby          M55 (023/041) York Acorn Running Club   01:19:47
 373 511  Chris Meadley        M   (099/122) Crossgates Harriers       01:19:48
 374 762  John Fewing          M60 (016/033) Beverley AC               01:19:49
 375 805  Ralph Dickinson      M60 (017/033) Blyth Running Club        01:19:50
 376 482  Julie Smith          F45 (017/054) Crossgates Harriers       01:19:50
 377 834  Tom Hannah           M60 (018/033) Otley AC                  01:19:54
 378 677  Mark Nurse           M45 (047/070) Withernsea Harriers       01:19:55
 379 779  David Muchamp        M65 (006/021) Beverley AC               01:19:57
 380 512  Stuart Clarkson      M   (100/122) Swaledale Road Runners    01:20:00
 381 533  Ryan Innes           M   (101/122) [Unattached]              01:20:06
 382 158  Marc Rocheteau       M45 (048/070) Halifax Harriers & AC     01:20:06
 383 266  Louise Bibby         F   (017/048) Redcar Running Club       01:20:13
 384 768  Steve Hadley         M45 (049/070) Beverley AC               01:20:21
 385 82   Dave Bygrave         M50 (041/059) York Knavesmire Harriers  01:20:26
 386 788  Christopher Matthews M45 (050/070) Beverley AC               01:20:29
 387 630  Laura Wood           F   (018/048) St. Theresa's AC          01:20:33
 388 730  Tony Gallilee        M45 (051/070) [Unattached]              01:20:34
 389 814  Martin Scott         M   (102/122) Blyth Running Club        01:20:34
 390 156  Raymond McCarthy     M45 (052/070) Halifax Harriers & AC     01:20:36
 391 155  David Cooper         M50 (042/059) Stainland Lions RC        01:20:36
 392 767  Andy Grainger        M45 (053/070) Beverley AC               01:20:43
 393 701  Mik Lambert          M50 (043/059) Scarborough AC            01:20:44
 394 140  Louise  Brown        F35 (015/046) Rothwell & District Harr. 01:20:47
 395 754  Angie Collins        F45 (018/054) Beverley AC               01:20:47
 396 385  Anne Mortimer        F45 (019/054) Wolds Vets Running Club   01:20:48
 397 470  Ken Dart             M60 (019/033) Easingwold Running Club   01:20:50
 398 8    Gareth Davies        M40 (068/083) [Unattached]              01:20:52
 399 625  Kathryn Watson       F40 (017/049) [Unattached]              01:20:57
 400 36   Adrian Smith         M   (103/122) Holmfirth Harriers        01:21:06
 401 120  Clarence Harrison    M50 (044/059) Rothwell & District Harr. 01:21:12
 402 510  John Stuttard        M   (104/122) Crossgates Harriers       01:21:13
 403 579  Jane Hallam          F45 (020/054) Abbey Runners             01:21:14
 404 145  Robert Young         M   (105/122) Aycliffe Running Club     01:21:15
 405 825  Julie Lemin          F35 (016/046) Blyth Running Club        01:21:15
 406 722  Carlie Payling       F   (019/048) Goole Viking Striders     01:21:15
 407 826  Davina Lonsdale      F35 (017/046) Blyth Running Club        01:21:15
 408 180  Gerry Orchard        M55 (024/041) York Acorn Running Club   01:21:20
 409 532  James O'Neill        M40 (069/083) [Unattached]              01:21:24
 410 455  Robin Kehoe          M55 (025/041) Ripon Runners             01:21:26
 411 456  Alan Harman          M50 (045/059) Thirsk + Sowerby Harriers 01:21:29
 412 419  John Fenwick         M55 (026/041) Ilkley Harriers           01:21:29
 413 428  John Wilbor          M50 (046/059) [Unattached]              01:21:34
 414 741  Sara Sheard          F   (020/048) [Unattached]              01:21:34
 415 311  Patsy Fenelon        F60 (001/007) [Unattached]              01:21:36
 416 483  Karen Gordon         F50 (011/036) Driffield Striders        01:21:37
 417 115  Jo Heseltine         F45 (021/054) Rothwell & District Harr. 01:21:43
 418 562  Ian Bithell          M65 (007/021) York Knavesmire Harriers  01:21:47
 419 770  Jackie Hardman       F55 (006/022) Beverley AC               01:21:51
 420 286  Stella Dinsdale      F60 (002/007) White City Hull           01:21:53
 421 67   Darren Reevell       M40 (070/083) Pocklington Runners       01:22:02
 422 453  Neil Leetham         M   (106/122) Goole Viking Striders     01:22:07
 423 444  Toby Eastaugh        M45 (054/070) [Unattached]              01:22:08
 424 195  Fiona Brennan        F40 (018/049) Billingham Marsh House H. 01:22:12
 425 56   Paul Holmes          M   (107/122) Pocklington Runners       01:22:18
 426 660  Eliz. Smith-Calvert  F40 (019/049) Dewsbury Road Runners     01:22:25
 427 539  Melanie Padgham      F45 (022/054) Scarborough AC            01:22:36
 428 494  Joanne Wheatley      F40 (020/049) New Marske Harriers       01:22:37
 429 7    Paul Evans           M45 (055/070) [Unattached]              01:22:39
 430 441  Karen Saward         F35 (018/046) Swaledale Road Runners    01:22:40
 431 756  Jayne Dale           F50 (012/036) Beverley AC               01:22:41
 432 758  Jo Dewar             F55 (007/022) Beverley AC               01:22:41
 433 804  Leon Savage          M   (108/122) Blyth Running Club        01:22:50
 434 477  Beverley Smith       F45 (023/054) Horsforth Harriers        01:22:52
 435 657  Dave Ward            M40 (071/083) Pickering Running Club    01:22:55
 436 141  Deborah Tee          F35 (019/046) Rothwell & District Harr. 01:22:57
 437 170  Geoff Lodge          M50 (047/059) [Unattached]              01:23:04
 438 172  Ray Schofield        M65 (008/021) [Unattached]              01:23:04
 439 725  Peter Devlin         M50 (048/059) Swaledale Road Runners    01:23:09
 440 771  Jed Holden           M55 (027/041) Beverley AC               01:23:10
 441 100  Liz Matthews         F50 (013/036) York Knavesmire Harriers  01:23:22
 442 837  Charlotte Ellis      F35 (020/046) New Marske Harriers       01:23:22
 443 19   Louise Danby         F   (021/048) New Marske Harriers       01:23:22
 444 670  Dick Hunter          M65 (009/021) York Knavesmire Harriers  01:23:26
 445 474  Brett Britton        M   (109/122) [Unattached]              01:23:33
 446 633  Carl Schumacher      M   (110/122) York Postal Harriers      01:23:34
 447 300  Claire Stringer      F   (022/048) York Acorn Running Club   01:23:38
 448 716  David Pullman        M60 (020/033) Goole Viking Striders     01:23:39
 449 242  Mark Anrews          M   (111/122) [Unattached]              01:23:40
 450 68   Helen Pickersgill    F40 (021/049) Pocklington Runners       01:23:43
 451 295  Donna Roe            F   (023/048) Redcar Running Club       01:23:44
 452 86   Barry Pickering      M65 (010/021) Selby Striders            01:23:44
 453 604  Benita Jones         F40 (022/049) Driffield Striders        01:23:47
 454 573  Sally Precious       F40 (023/049) Hull Achilles             01:23:49
 455 185  David Waite          M45 (056/070) [Unattached]              01:23:56
 456 495  John Tattersall      M60 (021/033) York Acorn Running Club   01:24:08
 457 584  Susan Tupling        F40 (024/049) Otley AC                  01:24:08
 458 168  Deborah Dunkerley    F50 (014/036) Hull Springhead Harriers  01:24:09
 459 443  Martin Haigh         M55 (028/041) Halifax Harriers & AC     01:24:10
 460 223  David Coulthard      M45 (057/070) [Unattached]              01:24:12
 461 353  Keith Wilson         M65 (011/021) Goole Viking Striders     01:24:15
 462 253  Stuart Smith         M60 (022/033) [Unattached]              01:24:21
 463 450  Geoff Cromack        M50 (049/059) [Unattached]              01:24:29
 464 338  Helen Gregory        F35 (021/046) Nidd Valley Road Runners  01:24:33
 465 61   Shelley Green        F35 (022/046) Pocklington Runners       01:24:33
 466 348  Helen Swallows       F45 (024/054) Crossgates Harriers       01:24:33
 467 332  Sarah Wood           F   (024/048) Bridlington Road Runners  01:24:43
 468 708  Mark Hudson          M40 (072/083) Doncaster AC              01:24:43
 469 842  Joy Allen            F50 (015/036) York Knavesmire Harriers  01:24:45
 470 227  Ken Upshall          M55 (029/041) [Unattached]              01:24:45
 471 680  Gillian Barker       F50 (016/036) York Knavesmire Harriers  01:24:48
 472 400  Angela Currid        F45 (025/054) Holmfirth Harriers        01:24:49
 473 401  Anne Gowing          F35 (023/046) Pudsey Pacers RunningClub 01:24:49
 474 198  David Kellett        M55 (030/041) Selby Striders            01:24:56
 475 248  Mark Gadie           M   (112/122) East Hull Harriers        01:24:58
 476 9    Peter Dawson         M45 (058/070) [Unattached]              01:24:58
 477 138  Martin Shevill       M55 (031/041) [Unattached]              01:24:58
 478 370  Mark Ponton          M40 (073/083) [Unattached]              01:24:58
 479 45   Steve Eastoe         M50 (050/059) Pocklington Runners       01:24:59
 480 98   Caroline Richards    F40 (025/049) White City Hull           01:25:05
 481 199  Penny Darmody        F50 (017/036) East Hull Harriers        01:25:06
 482 555  Ian Wilson           M40 (074/083) Ackworth Road Runners &AC 01:25:09
 483 163  Michael Spence       M65 (012/021) Halifax Harriers & AC     01:25:17
 484 305  Cliff Gale           M60 (023/033) Hull Springhead Harriers  01:25:36
 485 651  Gary Crisp           M   (113/122) [Unattached]              01:25:36
 486 617  Tim Harper           M45 (059/070) Goole Viking Striders     01:25:43
 487 363  Jim Conaghan         M75 (001/001) New Marske Harriers       01:25:53
 488 740  Sarah Allars         F   (025/048) [Unattached]              01:25:58
 489 681  Andy Trotter         M40 (075/083) Goole Viking Striders     01:26:03
 490 208  Roger Hellings       M60 (024/033) Lincoln Wellington AC     01:26:15
 491 250  Zoe Milnes           F35 (024/046) [Unattached]              01:26:16
 492 835  Ian Meade            M60 (025/033) Barnsley Harriers         01:26:17
 493 479  David McKechnie      M   (114/122) Keighley + Craven AC      01:26:24
 494 789  David Robinson       M60 (026/033) Beverley AC               01:26:32
 495 673  Emma Hossell         F35 (025/046) [Unattached]              01:26:34
 496 398  Vivianne Fraser      M45 (060/070) York Knavesmire Harriers  01:26:38
 497 748  Eddie Meehan         M60 (027/033) North York Moors AC       01:26:40
 498 591  Kay Ryan             F50 (018/036) Goole Viking Striders     01:26:46
 499 79   Michael Smith        M40 (076/083) Pocklington Runners       01:26:47
 500 392  Jayne Batt           F50 (019/036) York Postal Harriers      01:26:50
 501 653  Rob Athey            M   (115/122) Harrogate Harriers        01:26:55
 502 351  Simon Barrett        M45 (061/070) [Unattached]              01:26:56
 503 383  Lisa Davis           F40 (026/049) East Hull Harriers        01:27:03
 504 516  Rachael Laughton     F40 (027/049) West Hull Ladies RRC      01:27:15
 505 207  David Elliott        M55 (032/041) York Acorn Running Club   01:27:19
 506 429  Sara Ellis           F35 (026/046) West Hull Ladies RRC      01:27:21
 507 811  Ron Ingram           M55 (033/041) Blyth Running Club        01:27:28
 508 810  Aynsley Herron       M50 (051/059) Blyth Running Club        01:27:28
 509 556  Suzanne Riordan      F40 (028/049) Horsforth Harriers        01:27:29
 510 554  Zena Boreman         F35 (027/046) Bridlington Road Runners  01:27:30
 511 424  Diane Simmons        F50 (020/036) Wakefield & Dist. Harrs.  01:27:30
 512 629  Valerie Pell         F55 (008/022) Kippax & District Harrs.  01:27:37
 513 299  Denise Walker        F45 (026/054) [Unattached]              01:27:39
 514 230  Debbie Scott         F45 (027/054) Selby Striders            01:27:40
 515 233  Zoey Heneachon       F35 (028/046) Selby Striders            01:27:40
 516 184  John Young           M55 (034/041) Aycliffe Running Club     01:27:51
 517 415  Colin Forster        M45 (062/070) [Unattached]              01:27:53
 518 662  Graham Walker        M55 (035/041) Goole Viking Striders     01:27:54
 519 717  Nigel Kirkby         M40 (077/083) Goole Viking Striders     01:27:54
 520 519  Kelly Palmer         F55 (009/022) Kippax & District Harrs.  01:27:58
 521 17   Sam Shepherd         F40 (029/049) Scarborough AC            01:28:02
 522 713  Paul Greene          M50 (052/059) Abbey Runners             01:28:10
 523 587  Helen Farrell        F40 (030/049) York Knavesmire Harriers  01:28:11
 524 622  Susan Tennant        F50 (021/036) Tadcaster Harriers        01:28:13
 525 844  Melanie Conaghan     F35 (029/046) [Unattached]              01:28:13
 526 12   Caroline Hollick     F35 (030/046) [Unattached]              01:28:14
 527 563  Martin Stables       M   (116/122) [Unattached]              01:28:16
 528 96   Jane Wood            F35 (031/046) [Unattached]              01:28:16
 529 261  Cath. Postlethwaite  F   (026/048) [Unattached]              01:28:16
 530 282  Andrea May           F45 (028/054) Selby Striders            01:28:16
 531 262  Ellen Briggs         F40 (031/049) Selby Striders            01:28:16
 532 2    Neil Plummer         M50 (053/059) Haltemprice RRC           01:28:21
 533 678  Janet Davis          F55 (010/022) Ackworth Road Runners &AC 01:28:29
 534 21   Tracey Holden        F40 (032/049) Pocklington Runners       01:28:30
 535 306  Stuart Hatfield      M50 (054/059) Nidd Valley Road Runners  01:28:30
 536 645  Louise Slade         F35 (032/046) [Unattached]              01:28:38
 537 773  Kate Ladell          F   (027/048) Beverley AC               01:28:43
 538 698  Jenny Hardiston      F   (028/048) [Unattached]              01:28:45
 539 569  Karen Large          F45 (029/054) Horsforth Harriers        01:28:49
 540 4    Patricia Marley      F35 (033/046) [Unattached]              01:28:52
 541 181  Julie Bushell        F40 (033/049) York Acorn Running Club   01:28:53
 542 550  Katherine Penrose    F55 (011/022) Kippax & District Harrs.  01:28:54
 543 152  Simon Elmy           M40 (078/083) [Unattached]              01:28:55
 544 18   Tracey Brown         F45 (030/054) Louth AC                  01:28:57
 545 620  Gaye Oliver          F45 (031/054) Halifax Harriers & AC     01:29:01
 546 503  Andrea Ackroyd       F40 (034/049) Halifax Harriers & AC     01:29:02
 547 139  Lynne Fallon         F55 (012/022) St. Theresa's AC          01:29:03
 548 638  Christine Calvert    F45 (032/054) [Unattached]              01:29:05
 549 613  Matthew Burton       M   (117/122) York Acorn Running Club   01:29:10
 550 137  Pippa Shevill        F45 (033/054) [Unattached]              01:29:17
 551 167  Annie Burns          F50 (022/036) Nidd Valley Road Runners  01:29:21
 552 743  Orna O'Toole         F35 (034/046) [Unattached]              01:29:28
 553 509  Debra Tomlinson      F45 (034/054) Pudsey Pacers RunningClub 01:29:30
 554 502  Wendy Hadgraft       F40 (035/049) East Hull Harriers        01:29:37
 555 506  Patricia Brobyn      F60 (003/007) [Unattached]              01:29:40
 556 52   Debbie Rycroft       F40 (036/049) Pocklington Runners       01:29:42
 557 501  Peter Hadgraft       M50 (055/059) East Hull Harriers        01:29:46
 558 128  David Turnbull       M   (118/122) White City Hull           01:29:47
 559 130  Barry Inzani         M50 (056/059) White City Hull           01:29:49
 560 387  Sally Cass           F   (029/048) [Unattached]              01:29:54
 561 721  John Kaye            M45 (063/070) Goole Viking Striders     01:29:55
 562 85   Darren Leaf          M   (119/122) York Knavesmire Harriers  01:29:57
 563 59   Julien Wilkinson     M60 (028/033) New Marske Harriers       01:29:57
 564 636  Gillian Hall         F55 (013/022) Crossgates Harriers       01:30:00
 565 42   Jackie Robinson      F60 (004/007) Pocklington Runners       01:30:01
 566 196  Leslie Holmes        M45 (064/070) Redcar Running Club       01:30:23
 567 679  Martin Medlar        M55 (036/041) York Knavesmire Harriers  01:30:24
 568 699  Jane Hardiston       F40 (037/049) [Unattached]              01:30:24
 569 5    Kevin Marley         M45 (065/070) [Unattached]              01:30:28
 570 41   Rod Robinson         M65 (013/021) Pocklington Runners       01:30:30
 571 407  Jon. Harris-Douglas  M45 (066/070) Easingwold Running Club   01:30:44
 572 795  Denise Thompson      F50 (023/036) Beverley AC               01:30:49
 573 77   Janice Hudson        F50 (024/036) East Hull Harriers        01:30:50
 574 605  Martin Parvin        M55 (037/041) York Knavesmire Harriers  01:30:55
 575 459  Clare Moffatt        F35 (035/046) [Unattached]              01:30:56
 576 413  Martin Helbrow       M40 (079/083) [Unattached]              01:30:58
 577 239  Michelle Atkins      F45 (035/054) York Knavesmire Harriers  01:31:17
 578 799  Jackie Wright        F45 (036/054) Beverley AC               01:31:33
 579 37   Helen Crowle         F45 (037/054) Pocklington Runners       01:31:42
 580 599  Linda Durkin         F45 (038/054) Kippax & District Harrs.  01:31:44
 581 263  Kristina Rose        F   (030/048) White City Hull           01:31:48
 582 237  Gikkian Kellett      F50 (025/036) Selby Striders            01:32:01
 583 751  Pam Atkins           F65 (002/003) Beverley AC               01:32:11
 584 816  Colin Seccombe       M45 (067/070) Blyth Running Club        01:32:19
 585 63   Nicola Jenkins       F   (031/048) Pocklington Runners       01:32:20
 586 222  Barrie Evans         M65 (014/021) Elvet Striders            01:32:24
 587 93   Alison Hoggarth      F45 (039/054) Goole Viking Striders     01:32:34
 588 412  Jo Nicholson         F45 (040/054) [Unattached]              01:32:36
 589 715  Dorothy Pullman      F50 (026/036) Goole Viking Striders     01:32:42
 590 540  Nicky Wright         F35 (036/046) [Unattached]              01:32:50
 591 411  Sue Newton           F50 (027/036) [Unattached]              01:32:51
 592 457  Adrian Marks         M45 (068/070) Wetherby Runners AC       01:32:56
 593 164  Adrienne Stanfield   F40 (038/049) White City Hull           01:32:58
 594 710  Fiona Sutherland     F50 (028/036) [Unattached]              01:33:02
 595 766  Jane Goodchild       F   (032/048) Beverley AC               01:33:08
 596 213  Lee Carson           M40 (080/083) FetchEveryone RC          01:33:20
 597 194  Christopher Brennan  M40 (081/083) [Unattached]              01:33:25
 598 687  Joanne Mouncey       F40 (039/049) Goole Viking Striders     01:33:34
 599 647  Sue Dundas           F40 (040/049) [Unattached]              01:33:45
 600 706  Anna Hollingworth    F   (033/048) York Knavesmire Harriers  01:33:47
 601 752  Tony Beck            M40 (082/083) Beverley AC               01:33:52
 602 191  Linda Coull          F50 (029/036) Billingham Marsh House H. 01:33:57
 603 25   Lyn Ackroyd          F50 (030/036) [Unattached]              01:34:00
 604 396  Fiona Headley        F45 (041/054) Selby Striders            01:34:01
 605 700  Debra Andrew         F45 (042/054) Goole Viking Striders     01:34:23
 606 14   Neil Fennell         M55 (038/041) [Unattached]              01:34:27
 607 665  Margaret Brown       F50 (031/036) York Knavesmire Harriers  01:34:38
 608 824  Beverley Jennison    F45 (043/054) Blyth Running Club        01:34:38
 609 226  Alan Smith           M65 (015/021) Elvet Striders            01:34:50
 610 567  Brenda Watson        F55 (014/022) [Unattached]              01:35:00
 611 688  Ian Conway           M65 (016/021) [Unattached]              01:35:16
 612 175  Judy Greenwood       F50 (032/036) Nidd Valley Road Runners  01:35:26
 613 33   Tracey Baty          F45 (044/054) Pocklington Runners       01:35:29
 614 522  Joan Heron           F55 (015/022) York Knavesmire Harriers  01:35:30
 615 505  Matthew Knight       M55 (039/041) [Unattached]              01:35:41
 616 24   Sue Murphy           F55 (016/022) Pocklington Runners       01:35:43
 617 812  Dawn Phillips        F   (034/048) Blyth Running Club        01:35:50
 618 173  Sue Hatfield         F40 (041/049) York Acorn Running Club   01:36:19
 619 644  Alastair White       M45 (069/070) Abbey Runners             01:36:23
 620 315  Jo Keenan            F40 (042/049) Wetherby Runners AC       01:36:24
 621 341  Shirley Walker       F60 (005/007) Horsforth Harriers        01:36:24
 622 682  Sandra Brooks        F50 (033/036) Goole Viking Striders     01:36:33
 623 150  Zena Wiggins         F35 (037/046) [Unattached]              01:36:37
 624 238  Sarah Mattocks       F45 (045/054) Nidd Valley Road Runners  01:36:45
 625 95   Cathy Moores         F55 (017/022) Wetherby Runners AC       01:36:55
 626 831  Matthew England      M   (120/122) Crossgates Harriers       01:36:59
 627 616  Karen Harper         F45 (046/054) Goole Viking Striders     01:37:01
 628 601  Amy-Jane Beer        F40 (043/049) [Unattached]              01:37:06
 629 288  Ruth Da Silva        F   (035/048) White City Hull           01:37:08
 630 219  Rebecca Ventress     F35 (038/046) Nidd Valley Road Runners  01:37:17
 631 798  Rachel Woolner       F35 (039/046) Beverley AC               01:37:38
 632 1    David Crapper        M65 (017/021) Swaledale Road Runners    01:37:40
 633 755  Rachel Cope          F   (036/048) Beverley AC               01:37:59
 634 294  Christine Oliver     F45 (047/054) Billingham Marsh House H. 01:38:25
 635 753  John Boardley        M65 (018/021) Beverley AC               01:38:26
 636 399  Louise Butcher       F55 (018/022) [Unattached]              01:38:29
 637 703  Victoria Lockey      F   (037/048) Scarborough AC            01:38:42
 638 84   David Hitchen        M60 (029/033) Burnden Road Runners      01:38:45
 639 123  Angela Banks         F35 (040/046) Easingwold Running Club   01:39:02
 640 293  Michael Oliver       M60 (030/033) Billingham Marsh House H. 01:39:14
 641 594  Elaine Kelsey        F45 (048/054) Scunthorpe AC             01:39:14
 642 174  Andy Heppell         M55 (040/041) York Acorn Running Club   01:39:27
 643 366  Lisa Patel           F   (038/048) West Hull Ladies RRC      01:39:49
 644 367  Kay Rhodes           F45 (049/054) Wetherby Runners AC       01:40:09
 645 356  Yendis Westerman     F55 (019/022) West Hull Ladies RRC      01:40:17
 646 549  Holly Sanderson      F   (039/048) [Unattached]              01:40:27
 647 547  Kelly Lancaster      F   (040/048) [Unattached]              01:40:27
 648 829  Andrea Scott         F35 (041/046) Blyth Running Club        01:40:45
 649 182  Angela Greene        F50 (034/036) [Unattached]              01:40:46
 650 410  David Newton         M50 (057/059) [Unattached]              01:40:52
 651 408  Alison Ramage        F   (041/048) Billingham Marsh House H. 01:42:01
 652 259  Coralin Harrison     F65 (003/003) Nidd Valley Road Runners  01:42:03
 653 409  Suscha Brume         M40 (083/083) Billingham Marsh House H. 01:42:03
 654 105  Anthony Beskwith     M   (121/122) Rothwell & District Harr. 01:42:13
 655 200  Graham Benton        M55 (041/041) Maltby Running Club       01:42:26
 656 345  Sue Neary            F   (042/048) [Unattached]              01:42:33
 657 346  Tony Neary           M   (122/122) [Unattached]              01:42:33
 658 71   Emma Barker          F   (043/048) Pocklington Runners       01:42:35
 659 776  Pete McNally         M65 (019/021) Beverley AC               01:42:50
 660 430  Fiona Smith          F35 (042/046) [Unattached]              01:43:58
 661 279  Lindsay Lockwood     F50 (035/036) [Unattached]              01:44:02
 662 38   Di Thompson          F45 (050/054) Pocklington Runners       01:44:03
 663 58   Hilary Baker         F45 (051/054) Sweat Equity              01:44:17
 664 224  Aimi Blueman         F35 (043/046) Nidd Valley Road Runners  01:44:22
 665 833  Robert Pearson       M60 (031/033) [Unattached]              01:44:29
 666 211  Kath. Darcy-Brown    F45 (052/054) [Unattached]              01:44:58
 667 634  Liz Johnson          F   (044/048) [Unattached]              01:44:58
 668 664  Jo Moorwood          F35 (044/046) Barnsley Harriers         01:45:13
 669 350  Jane Keely           F40 (044/049) [Unattached]              01:46:10
 670 828  Sharon Richardson    F45 (053/054) Blyth Running Club        01:46:51
 671 153  Paula Harris         F35 (045/046) [Unattached]              01:47:01
 672 221  Christine Farnsworth F60 (006/007) Elvet Striders            01:47:07
 673 131  Karen Towner         F55 (020/022) White City Hull           01:49:04
 674 499  Vanessa Starkey      F40 (045/049) [Unattached]              01:49:52
 675 624  Carole McDonald      F40 (046/049) Kippax & District Harrs.  01:50:05
 676 255  Lynda Carter         F40 (047/049) Billingham Marsh House H. 01:50:11
 677 202  Beryl Rhodes         F55 (021/022) White City Hull           01:50:30
 678 129  Fiona Hampton        F45 (054/054) White City Hull           01:50:36
 679 132  Kevin Robinson       M50 (058/059) White City Hull           01:50:57
 680 669  Catherine Marsden    F   (045/048) Crossgates Harriers       01:51:41
 681 737  Chantelle Smith      F   (046/048) Goole Viking Striders     01:52:38
 682 498  Lisa Abel            F35 (046/046) Easingwold Running Club   01:52:43
 683 48   Sharron Anderson     F40 (048/049) Pocklington Runners       01:53:04
 684 558  Samuel Black         M65 (020/021) Abbey Runners             01:53:27
 685 142  Jeanette Chambers    F40 (049/049) White City Hull           01:54:27
 686 465  Paul Adams           M60 (032/033) York Knavesmire Harriers  01:55:02
 687 389  Liz Jones            F50 (036/036) Hyde Park Harriers        01:55:29
 688 744  Gillian Gill         F60 (007/007) York Knavesmire Harriers  01:56:57
 689 745  Frank Holden         M65 (021/021) York Knavesmire Harriers  01:56:57
 690 849  Samantha Fennell     F   (047/048) [Unattached]              01:57:29
 691 666  Paul Wheeler         M50 (059/059) [Unattached]              01:58:13
 692 464  Susan Adams          F55 (022/022) York Knavesmire Harriers  01:58:31
 693 89   Andy Young           M60 (033/033) York Knavesmire Harriers  01:58:46
 694 336  Cheryl Froggatt      F   (048/048) [Unattached]              02:05:54
 695 76   Gordon Mellor        M45 (070/070) Pocklington Runners       02:05:54
Copyright © 2012 John Schofield. Unauthorised copying prohibited