Back to race calendar - Main results

Pendle Fell Race, Barley, Lancashire - Under 12

7th April 2012

   1 225  Joshua Boyle         M11 (001/031) Hyndburn AC               00:14:01
   2 221  Thomas Nelson        M11 (002/031) Wharfedale Harriers       00:14:02
   3 211  Dean Tierney         M11 (003/031) Preston Harriers          00:14:07
   4 269  Alex Stewart         M11 (004/031) Bingley Harriers + AC     00:14:18
   5 264  Joshua Dickinson     M10 (001/022) City of York              00:14:27
   6 283  Joseph Pollard       M11 (005/031) Charnwood AC              00:14:30
   7 216  Jacob Aubrey         M11 (006/031) Helm Hill Runners         00:14:49
   8 235  Ben Green            M10 (002/022) Rossendale Harriers       00:14:57
   9 260  Blythe Fourie        F11 (001/017) Hyndburn AC               00:14:58
  10 241  Lucas Parker         M10 (003/022) Pennine Fell Runners      00:15:05
  11 243  Robbie Johnstone     M11 (007/031) Wharfedale Harriers       00:15:07
  12 210  David Mullarkey      M11 (008/031) Manx Harriers             00:15:17
  13 234  Elliot Brett         M10 (004/022) Keighley + Craven AC      00:15:22
  14 227  Nathan Smith         M11 (009/031) Cumberland Fell Runners   00:15:26
  15 267  Jack Beaumont        M10 (005/022) Keighley + Craven AC      00:15:31
  16 238  Chris Nealon         M10 (006/022) Wreake Runners            00:15:33
  17 250  Harry Shelbourne     M11 (010/031) Penistone Footpath Runnrs 00:15:36
  18 272  Matthew McKay        M10 (007/022) Rossendale Harriers       00:15:38
  19 271  Harley J. Place      M10 (008/022) Rossendale Harriers       00:15:41
  20 254  Joe Edmondson        M11 (011/031) Broughton Runners         00:15:43
  21 232  Jack Walton          M10 (009/022) Keighley + Craven AC      00:15:48
  22 251  Sunnivah Waterman    F10 (001/018) Holmfirth Harriers        00:15:48
  23 273  Isaac Evans          M10 (010/022) Rossendale Harriers       00:15:49
  24 258  Elliot Snape         M11 (012/031) Rossendale Harriers       00:15:51
  25 263  George Carman        M10 (011/022) Wharfedale Harriers       00:15:53
  26 223  Lucy Horrocks        F11 (002/017) Clayton le Moors Harriers 00:16:01
  27 204  Imogen Burrow        F11 (003/017) Helm Hill Runners         00:16:02
  28 209  Luca Ross            M10 (012/022) Ambleside AC              00:16:12
  29 217  Natalya Irvine       F11 (004/017) Clayton le Moors Harriers 00:16:15
  30 213  Bella Reed           F10 (002/018) Notts AC                  00:16:16
  31 212  Florence Reed        F10 (003/018) Notts AC                  00:16:22
  32 255  Joe Lonsdale         M11 (013/031) Pendle AC                 00:16:26
  33 236  Gregan Baker         M11 (014/031) Pendle AC                 00:16:28
  34 220  Joshua Newbold       M11 (015/031) Wharfedale Harriers       00:16:36
  35 275  Timothy Barnes       M11 (016/031) Pendle AC                 00:16:42
  36 219  David Lewis          M11 (017/031) Hallamshire Harriers      00:16:46
  37 208  Alexa McTiffin       F11 (005/017) Hyndburn AC               00:16:47
  38 288  Alexander Townson    M11 (018/031) Clayton le Moors Harriers 00:16:49
  39 259  Ralph Boggis         M11 (019/031) Calder Valley FellRunners 00:16:55
  40 226  Jacob Slough         M11 (020/031) Rossendale Harriers       00:17:02
  41 215  Georgia-Mae Bourke   F11 (006/017) Stockport Harriers        00:17:08
  42 280  Dylan Ross           M10 (013/022) Hyndburn AC               00:17:10
  43 218  Joe Starling         M11 (021/031) Mercia Fell Runners       00:17:23
  44 249  Ryan Clarke          M11 (022/031) Clayton le Moors Harriers 00:17:27
  45 282  Gemma Johnson        F11 (007/017) Calder Valley FellRunners 00:17:31
  46 233  Rowan Greenwood      M10 (014/022) Clayton le Moors Harriers 00:17:37
  47 224  Sam Clapton          M10 (015/022) Scarborough AC            00:17:55
  48 244  Jack Wilkinson       M11 (023/031) Blackburn Harriers        00:17:58
  49 299  Tiras Waterman       M11 (024/031) Holmfirth Harriers        00:18:06
  50 229  Alice Pier           F11 (008/017) Clayton le Moors Harriers 00:18:06
  51 256  Callum Mawby         M11 (025/031) Calder Valley FellRunners 00:18:09
  52 285  Isaac Mitchell       M11 (026/031) Calder Valley FellRunners 00:18:10
  53 268  Stella Cross         F11 (009/017) Wetherby Runners AC       00:18:16
  54 287  Dylan Charlesworth   M11 (027/031) Wharfedale Harriers       00:18:20
  55 230  Laura Knowles        F10 (004/018) Keighley + Craven AC      00:18:22
  56 257  Sam Thom             M10 (016/022) Keighley + Craven AC      00:18:25
  57 246  Robert Albion        M11 (028/031) Broughton Runners         00:18:27
  58 284  Laurie Milligan      F10 (005/018) Bury AC                   00:18:28
  59 277  Joe Alderman         M10 (017/022) Pendle AC                 00:18:28
  60 286  Beth Morley          F10 (006/018) Ilkley Harriers           00:18:34
  61 276  Thomas Hopley        M10 (018/022) Rossendale Harriers       00:18:36
  62 222  Keera Nelson         F10 (007/018) Wharfedale Harriers       00:18:38
  63 202  Hannah Cookson       F10 (008/018) Blackburn Harriers        00:18:42
  64 214  Eilidh Miller        F11 (010/017) Broughton Runners         00:18:55
  65 206  Mia Walsh            F10 (009/018) Helm Hill Runners         00:19:01
  66 289  Olivia Roper         F11 (011/017) Bingley Harriers + AC     00:19:29
  67 252  Dominic Rutter       M11 (029/031) Hyndburn AC               00:19:33
  68 247  Leah Albion          F11 (012/017) Broughton Runners         00:19:36
  69 261  Nathan Sharkey       M10 (019/022) Calder Valley FellRunners 00:19:39
  70 274  Esme Pearse          F11 (013/017) Blackburn Harriers        00:19:40
  71 242  Susan Lloyd          F10 (010/018) Keighley + Craven AC      00:19:41
  72 237  Alex Baker           F10 (011/018) Pendle AC                 00:19:43
  73 245  Lucy Shutt           F10 (012/018) Bingley Harriers + AC     00:19:47
  74 207  Luke J. Gregson      M11 (030/031) Bowland Fell Runners      00:20:04
  75 240  Harry Hobbs          M10 (020/022) Holmfirth Harriers        00:20:12
  76 248  Daniel Moore         M11 (031/031) Rossendale Harriers       00:20:22
  77 231  Emily Cox            F11 (014/017) Keighley + Craven AC      00:20:29
  78 327  Teegan Brady         F10 (013/018) Bury AC                   00:20:36
  79 290  Lucy Whitworth       F10 (014/018) Holmfirth Harriers        00:20:37
  80 228  Emily Robinson       F11 (015/017) Keighley + Craven AC      00:20:52
  81 279  Lucie Wood           F10 (015/018) Rossendale Harriers       00:20:54
  82 205  Hannah Thompson      F10 (016/018) [Unattached]              00:21:02
  83 266  Tegan Knappy         F11 (016/017) Keighley + Craven AC      00:21:28
  84 239  Jenna AllenCartwrigh F10 (017/018) Bury AC                   00:22:27
  85 262  Ewan Heneghan        M10 (021/022) Rossendale Harriers       00:23:23
  86 265  Fiona Hodgson        F11 (017/017) Holmfirth Harriers        00:23:40
  87 281  Stephanie Targett    F10 (018/018) [Unattached]              00:23:49
  88 253  William Bennison     M10 (022/022) [Unattached]              00:25:51
Copyright © 2012 John Schofield. Unauthorised copying prohibited