Back to race calendar - Main results

Castle Howard 10k Trail Race

17th June 2012

   1 17   Ben Livesey          M   (001/074) Birchfield Harriers       00:34:01
   2 249  Darran Bilton        M45 (001/036) Leeds City AC             00:34:47
   3 262  Tom Bean             M   (002/074) York Acorn Running Club   00:35:09
   4 391  Ewan Brown           M   (003/074) [Unattached]              00:36:41
   5 153  Paul Lowe            M40 (001/026) North York Moors AC       00:37:06
   6 324  Mike Jefferies       M   (004/074) Swaledale Road Runners    00:37:32
   7 191  Breton Holdsworth    M   (005/074) Clayton le Moors Harriers 00:38:12
   8 301  Pete Baker           M   (006/074) [Unattached]              00:38:52
   9 351  Chris Roberts        M   (007/074) Knavesmire Harriers       00:38:56
  10 10   Ben Hamilton         M   (008/074) Selby Striders            00:39:10
  11 280  Tony Burgin          M45 (002/036) Hull Springhead Harriers  00:39:24
  12 261  Steve  Middleton     M   (009/074) Thirsk + Sowerby Harriers 00:39:56
  13 105  Simon Collins        M   (010/074) Knavesmire Harriers       00:40:45
  14 319  Simon Rycroft        M40 (002/026) Pocklington Runners       00:41:04
  15 310  Ted Kraft            M55 (001/021) Scarborough AC            00:41:13
  16 359  Paul Robertson       M   (011/074) [Unattached]              00:41:20
  17 235  Adam Stirk           M   (012/074) Guilford                  00:41:24
  18 369  Chris Jefferies      M40 (003/026) North York Moors AC       00:41:42
  19 331  Emma Yates           F40 (001/029) Knavesmire Harriers       00:41:56
  20 356  Jayson Cavill        M   (013/074) Pickering Running Club    00:42:15
  21 300  Lee Spink            M40 (004/026) Doncaster AC              00:42:33
  22 171  Richard Buckle       M   (014/074) Scarborough AC            00:42:54
  23 233  Sam Ellis            M   (015/074) Knavesmire Harriers       00:43:24
  24 346  Nicholas Wilson      M45 (003/036) [Unattached]              00:43:45
  25 232  Benjamin Jones       M   (016/074) [Unattached]              00:44:02
  26 190  Pete  Downes         M45 (004/036) Knavesmire Harriers       00:44:22
  27 329  Keith Davies         M40 (005/026) [Unattached]              00:44:47
  28 140  Paul Brown           M45 (005/036) Rothwell & District Harr. 00:44:51
  29 296  Simon Jones          M40 (006/026) [Unattached]              00:44:54
  30 104  Nick Griffin         M45 (006/036) Knavesmire Harriers       00:44:59
  31 216  Paul Smith           M50 (001/020) [Unattached]              00:45:16
  32 88   Dale Forsdyke        M   (017/074) [Unattached]              00:45:16
  33 110  Paul Cartwright      M55 (002/021) Hull Springhead Harriers  00:45:21
  34 16   Lindsay Toulson      M   (018/074) [Unattached]              00:45:40
  35 98   Joe Butler           M   (019/074) [Unattached]              00:45:44
  36 385  Robert Ward          M   (020/074) [Unattached]              00:45:46
  37 312  Graham Bell          M55 (003/021) Darlington Harriers & AC  00:45:52
  38 178  Gerard Byrnes        M50 (002/020) Harrogate Harriers        00:45:54
  39 25   Richard Wilson       M40 (007/026) [Unattached]              00:45:57
  40 238  Peter  Moss          M   (021/074) Knavesmire Harriers       00:46:04
  41 336  Stuart Thompson      M60 (001/012) [Unattached]              00:46:08
  42 51   David Paley          M   (022/074) [Unattached]              00:46:12
  43 279  Martin Smith         M40 (008/026) Knavesmire Harriers       00:46:17
  44 32   Adrian Etchells      M45 (007/036) [Unattached]              00:46:23
  45 26   Stephen Robson       M   (023/074) Knavesmire Harriers       00:46:31
  46 28   Tim Broomfield       M55 (004/021) Harrogate Harriers        00:46:42
  47 388  Zac Snowden          M   (024/074) York Triathlon Club       00:46:46
  48 166  Philip Richardson    M   (025/074) Pickering Running Club    00:46:47
  49 108  David Shipley        M55 (005/021) Scarborough AC            00:46:51
  50 338  Matthew Journee      M40 (009/026) [Unattached]              00:46:54
  51 291  Christopher Wright   M50 (003/020) North York Moors AC       00:46:59
  52 175  Charlotte Ridgen     F   (001/037) [Unattached]              00:47:02
  53 330  Chris Yates          M   (026/074) [Unattached]              00:47:10
  54 277  Rob  Armitage        M   (027/074) [Unattached]              00:47:14
  55 76   Arleen Scholten      F35 (001/019) [Unattached]              00:47:20
  56 36   Luke Etchells        M   (028/074) [Unattached]              00:47:24
  57 276  Dan Wiggle           M   (029/074) [Unattached]              00:47:24
  58 307  Zoe Gmerek           F35 (002/019) Sale Harriers Manchester  00:47:26
  59 335  Aaron Penwill        M   (030/074) [Unattached]              00:47:37
  60 223  Richard Gover        M   (031/074) York Acorn Running Club   00:47:39
  61 271  James Drury          M   (032/074) Scarborough AC            00:47:41
  62 290  Zoe Plummer          F40 (002/029) [Unattached]              00:47:43
  63 332  Stephen Green        M40 (010/026) Knavesmire Harriers       00:47:56
  64 22   Tom Verity           M   (033/074) [Unattached]              00:48:00
  65 24   Robert Hill          M40 (011/026) [Unattached]              00:48:04
  66 360  Bob Horsman          M   (034/074) Pickering Running Club    00:48:05
  67 381  Eric Waton           M55 (006/021) [Unattached]              00:48:06
  68 219  Louise Howard        F40 (003/029) [Unattached]              00:48:08
  69 354  Andy Harvey          M45 (008/036) Pickering Running Club    00:48:17
  70 325  Philip Adderley      M   (035/074) [Unattached]              00:48:20
  71 390  Jon Cooper           M40 (012/026) [Unattached]              00:48:47
  72 100  David Darton         M50 (004/020) Knavesmire Harriers       00:48:59
  73 220  Alan Bartram         M55 (007/021) [Unattached]              00:49:00
  74 320  Alex Palmer          M   (036/074) [Unattached]              00:49:02
  75 213  Mathew Counsell      M40 (013/026) [Unattached]              00:49:16
  76 155  Gary Baker           M   (037/074) [Unattached]              00:49:16
  77 102  Elizabeth Gilley     F   (002/037) York Acorn Running Club   00:49:22
  78 305  Andrew Thurman       M   (038/074) [Unattached]              00:49:29
  79 182  Keith Ross           M55 (008/021) Hull Springhead Harriers  00:49:31
  80 292  Michael Hetherton    M65 (001/005) Pickering Running Club    00:49:34
  81 127  John Lawson          M45 (009/036) [Unattached]              00:49:35
  82 293  Jemima Edwards       F   (003/037) BrisbaneAC                00:49:41
  83 85   Steven Hollingworth  M45 (010/036) [Unattached]              00:49:44
  84 364  Tom Bennett Britton  M   (039/074) [Unattached]              00:49:46
  85 194  David Lee            M45 (011/036) [Unattached]              00:49:48
  86 373  Joff Curtis          M40 (014/026) [Unattached]              00:49:55
  87 242  Pete Marson          M45 (012/036) [Unattached]              00:49:58
  88 117  Howard Winzar        M60 (002/012) York Acorn Running Club   00:50:02
  89 287  Angelina Corner      F45 (001/018) Bridlington Road Runners  00:50:16
  90 109  Anthony Kendrick     M55 (009/021) Knavesmire Harriers       00:50:31
  91 72   Rebecca Clifton      F40 (004/029) Bridlington Road Runners  00:50:33
  92 19   Ian Yapp             M45 (013/036) [Unattached]              00:50:35
  93 316  Clive Reid           M60 (003/012) Pocklington Runners       00:50:38
  94 333  Michael Ward         M50 (005/020) [Unattached]              00:50:51
  95 380  Charles Foster       M   (040/074) [Unattached]              00:51:02
  96 120  Martin Luxton        M60 (004/012) North York Moors AC       00:51:09
  97 256  Philip Harris        M45 (014/036) [Unattached]              00:51:10
  98 177  Roy Smith            M60 (005/012) [Unattached]              00:51:13
  99 180  Mark Dennison        M45 (015/036) [Unattached]              00:51:14
 100 99   Colin  Lea           M45 (016/036) Knavesmire Harriers       00:51:18
 101 6    Simon Arm-Riding     M   (041/074) [Unattached]              00:51:20
 102 66   Nigel Thomas         M50 (006/020) Meltham AC                00:51:21
 103 237  Cassie Holmes        F   (004/037) [Unattached]              00:51:34
 104 141  Amy Oliver           F   (005/037) [Unattached]              00:51:34
 105 14   Chris Gordon         M60 (006/012) [Unattached]              00:51:37
 106 30   Joshua Etchells      M   (042/074) [Unattached]              00:51:39
 107 246  Lynn Humpleby        F   (006/037) Pickering Running Club    00:51:50
 108 159  Simon Weedy          M40 (015/026) Pocklington Runners       00:52:01
 109 138  Jess Wright          M   (043/074) [Unattached]              00:52:05
 110 2    George Mook          M   (044/074) [Unattached]              00:52:10
 111 228  Phil Slater          M   (045/074) [Unattached]              00:52:21
 112 80   Andrew Dakin         M40 (016/026) [Unattached]              00:52:24
 113 184  Matt  Johnson        M45 (017/036) [Unattached]              00:52:30
 114 222  Stuart Jones         M50 (007/020) [Unattached]              00:52:36
 115 74   Abbi Matthews        F   (007/037) [Unattached]              00:52:47
 116 49   Gail Kalsi           F55 (001/007) [Unattached]              00:52:52
 117 371  Alan Drewer          M   (046/074) [Unattached]              00:52:52
 118 326  James O'Neill        M40 (017/026) [Unattached]              00:52:59
 119 211  Paula Clough         F40 (005/029) [Unattached]              00:53:11
 120 254  Mark Robinson        M   (047/074) [Unattached]              00:53:22
 121 154  Andy Rhodes          M   (048/074) [Unattached]              00:53:33
 122 285  Emma Bradbury        F   (008/037) [Unattached]              00:53:35
 123 269  Andrew Wilson        M   (049/074) [Unattached]              00:53:36
 124 65   Ruth Thomas          F45 (002/018) Meltham AC                00:53:41
 125 13   Alan Harman          M55 (010/021) Thirsk + Sowerby Harriers 00:53:43
 126 384  Anthony Roberts      M50 (008/020) [Unattached]              00:54:08
 127 34   Liam Golding         M   (050/074) [Unattached]              00:54:09
 128 343  James MacDonald      M55 (011/021) Knavesmire Harriers       00:54:11
 129 101  Louise Slade         F35 (003/019) [Unattached]              00:54:13
 130 136  Peter  Robinson      M55 (012/021) [Unattached]              00:54:14
 131 358  Liam Vauchan         M   (051/074) [Unattached]              00:54:16
 132 73   Liz Matthews         F50 (001/011) Knavesmire Harriers       00:54:19
 133 234  Tony Rawling         M45 (018/036) Scarborough AC            00:54:20
 134 183  Ian Nicholls         M45 (019/036) [Unattached]              00:54:21
 135 131  Steven Scott         M40 (018/026) [Unattached]              00:54:23
 136 297  Sarah Jones          F40 (006/029) [Unattached]              00:54:28
 137 323  Gregory Anderson     M   (052/074) [Unattached]              00:54:32
 138 81   Kerry  Curtis        F   (009/037) Scarborough AC            00:54:33
 139 103  Tim Critchley        M   (053/074) [Unattached]              00:54:34
 140 264  Reid Haddow          M65 (002/005) Otley AC                  00:54:36
 141 200  Barry Pickering      M65 (003/005) Selby Striders            00:54:37
 142 315  Fiona Needham        F45 (003/018) Thirsk + Sowerby Harriers 00:54:40
 143 321  Gillian Barker       F50 (002/011) Knavesmire Harriers       00:54:43
 144 352  Ric Fisher           M   (054/074) [Unattached]              00:54:52
 145 143  David Ellison        M55 (013/021) [Unattached]              00:54:55
 146 355  Chris Urwin          M   (055/074) [Unattached]              00:55:05
 147 106  Christine Calvert    F45 (004/018) [Unattached]              00:55:12
 148 245  Alison Heblich       F45 (005/018) [Unattached]              00:55:13
 149 340  Alistair McQueen     M   (056/074) Knavesmire Harriers       00:55:23
 150 112  Helen Beal           F45 (006/018) [Unattached]              00:55:28
 151 208  Colin  Packer        M50 (009/020) [Unattached]              00:55:31
 152 206  Sally Precious       F40 (007/029) Hull Achilles             00:55:33
 153 18   Hayley Livesey       F35 (004/019) Lincoln + District RC     00:55:39
 154 217  Peter  Roberts       M55 (014/021) Griffithstown             00:55:44
 155 370  Jessica Gill         F   (010/037) [Unattached]              00:55:45
 156 134  Iain Baldwin         M45 (020/036) Knavesmire Harriers       00:55:53
 157 90   Dan Mayo             M40 (019/026) [Unattached]              00:55:54
 158 31   Chris Cox            M   (057/074) [Unattached]              00:55:57
 159 111  Philip  Hanson       M55 (015/021) Holmfirth Harriers        00:56:02
 160 56   Karl Gerhardsen      M50 (010/020) Scarborough AC            00:56:11
 161 126  Mik  Lambert         M50 (011/020) Scarborough AC            00:56:14
 162 366  Adrian Leach         M45 (021/036) Ackworth Road Runners &AC 00:56:25
 163 255  Andy Prout           M   (058/074) [Unattached]              00:56:25
 164 302  David Paver          M55 (016/021) York Acorn Running Club   00:56:32
 165 327  Wendy O'Neill        F35 (005/019) [Unattached]              00:56:35
 166 174  Dick Hunter          M65 (004/005) Knavesmire Harriers       00:56:36
 167 349  Tim Sykes            M   (059/074) [Unattached]              00:56:42
 168 44   Jane Burgess         F45 (007/018) [Unattached]              00:56:44
 169 107  Emma Hossell         F35 (006/019) [Unattached]              00:56:45
 170 75   S Gaunt-Edwards      M40 (020/026) [Unattached]              00:56:46
 171 253  Anna Robinson        F   (011/037) [Unattached]              00:56:49
 172 197  Andy Twyman          M50 (012/020) [Unattached]              00:57:06
 173 3    Maureen Medlar       F55 (002/007) Knavesmire Harriers       00:57:11
 174 377  Simon Hunter         M45 (022/036) [Unattached]              00:57:20
 175 70   Sam Shepherdson      F40 (008/029) Scarborough AC            00:57:29
 176 113  Jane Maloney         F50 (003/011) Easingwold Running Club   00:57:36
 177 46   Mark Lowry           M55 (017/021) [Unattached]              00:57:45
 178 179  Stephanie Byrnes     F50 (004/011) Harrogate Harriers        00:57:48
 179 383  Philip Quilan        M55 (018/021) [Unattached]              00:57:52
 180 210  Paul Schofield       M   (060/074) [Unattached]              00:57:54
 181 250  Chris Leese          M60 (007/012) [Unattached]              00:58:14
 182 7    Claire Schofield     F35 (007/019) [Unattached]              00:58:15
 183 145  David Geddes         M45 (023/036) [Unattached]              00:58:16
 184 158  Brian Long           M50 (013/020) Hull Springhead Harriers  00:58:18
 185 267  Debbie Procter       F50 (005/011) Kimberworth Striders      00:58:23
 186 160  Nick Thompson        M50 (014/020) Meltham AC                00:58:23
 187 272  David Mogie          M45 (024/036) [Unattached]              00:58:25
 188 214  Barry Sinar          M65 (005/005) Ackworth Road Runners &AC 00:58:30
 189 260  Emma Raw             F   (012/037) [Unattached]              00:58:41
 190 368  Raymond Archer       M50 (015/020) Barnsley AC               00:58:43
 191 48   Jan  Foster          F50 (006/011) [Unattached]              00:58:46
 192 203  John Richard Smith   M60 (008/012) New Marske Harriers       00:58:47
 193 275  Michelle Larner      F40 (009/029) [Unattached]              00:58:48
 194 278  Faron Hartley        M   (061/074) [Unattached]              00:58:58
 195 311  Sam Leng             M   (062/074) [Unattached]              00:59:02
 196 165  Garry Moss           M45 (025/036) Knavesmire Harriers       00:59:07
 197 221  Maureen Kirby        F70 (001/002) Hull Springhead Harriers  00:59:11
 198 71   Richard Cotterill    M45 (026/036) [Unattached]              00:59:13
 199 224  Simon Moffatt        M45 (027/036) Brit Lib Boston Spa AC    00:59:15
 200 348  Lorraine Botterill   F40 (010/029) [Unattached]              00:59:18
 201 347  Steve Botterill      M45 (028/036) [Unattached]              00:59:18
 202 144  Suzie Gillon         F   (013/037) Roundhay Runners          00:59:34
 203 189  Sarah Kocinski       F35 (008/019) [Unattached]              00:59:38
 204 130  Vicky Clayton        F35 (009/019) Ripon Runners             00:59:40
 205 244  Dane Heblich         M40 (021/026) [Unattached]              00:59:43
 206 114  Eleanor Bryans       F55 (003/007) [Unattached]              00:59:49
 207 61   Tracey Holden        F40 (011/029) Pocklington Runners       00:59:58
 208 299  Val Gaughan          F45 (008/018) [Unattached]              01:00:07
 209 199  Sue Rich             F40 (012/029) [Unattached]              01:00:12
 210 215  Sue Vicary           F50 (007/011) Pocklington Runners       01:00:20
 211 29   Sally Murfitt        F40 (013/029) [Unattached]              01:00:25
 212 62   Adrian Holden        M45 (029/036) Pocklington Runners       01:00:30
 213 363  Sally Kingscott      F45 (009/018) Scarborough AC            01:00:47
 214 147  Vivianne Fraser      F45 (010/018) Knavesmire Harriers       01:00:51
 215 33   Phillip Ellerington  M   (063/074) [Unattached]              01:00:52
 216 124  Jackie Robinson      F65 (001/003) Pocklington Runners       01:00:53
 217 288  John Elliott         M50 (016/020) [Unattached]              01:00:54
 218 84   Liz Raper            F60 (001/006) Scarborough AC            01:00:59
 219 341  Sian Foster          F45 (011/018) [Unattached]              01:01:02
 220 379  Susannah Coole       F   (014/037) [Unattached]              01:01:08
 221 27   Patricia Brobyn      F60 (002/006) [Unattached]              01:01:16
 222 122  Emma Allitt          F45 (012/018) [Unattached]              01:01:17
 223 121  Mark Allitt          M50 (017/020) Selby Striders            01:01:17
 224 367  M McDonald-Leach     F40 (014/029) Ackworth Road Runners &AC 01:01:19
 225 365  John Edwards         M60 (009/012) [Unattached]              01:01:21
 226 15   Sue Hartfield        F40 (015/029) York Acorn Running Club   01:01:32
 227 337  Sarah Ratliffe       F   (015/037) [Unattached]              01:01:42
 228 361  Stuart Collins       M   (064/074) [Unattached]              01:01:58
 229 353  Jodie Tate           F   (016/037) Pocklington Runners       01:02:01
 230 142  Diane Ellison        F55 (004/007) [Unattached]              01:02:03
 231 357  Philippa Moase       F   (017/037) Charnwood AC              01:02:05
 232 58   Chris Sykes          M60 (010/012) Thirsk + Sowerby Harriers 01:02:07
 233 54   Mark Pitman          M45 (030/036) [Unattached]              01:02:10
 234 55   Darren Hall          M   (065/074) [Unattached]              01:02:11
 235 52   Ian Appleby          M45 (031/036) [Unattached]              01:02:11
 236 236  Emma Bech            F   (018/037) [Unattached]              01:02:15
 237 314  Paul Taylor          M45 (032/036) [Unattached]              01:02:26
 238 97   Diane Allman         F35 (010/019) [Unattached]              01:02:32
 239 193  Tracey A Stainthorpe F40 (016/029) Ripon Runners             01:02:36
 240 339  Louise Ratliffe      F   (019/037) [Unattached]              01:02:37
 241 283  Darren Leaf          M   (066/074) Knavesmire Harriers       01:02:41
 242 186  Garry Pickup         M   (067/074) [Unattached]              01:02:56
 243 389  Phillip Hilling      M60 (011/012) [Unattached]              01:02:58
 244 252  Carolyn Hardman      F45 (013/018) PSUK                      01:03:00
 245 265  John Gray            M40 (022/026) Meltham AC                01:03:19
 246 376  David Hoare          M55 (019/021) [Unattached]              01:03:26
 247 23   Nicola Turton        F40 (017/029) [Unattached]              01:03:26
 248 303  Rachel Stone         F35 (011/019) [Unattached]              01:03:33
 249 304  Robin Stone          M   (068/074) [Unattached]              01:03:33
 250 204  Helen Blick          F   (020/037) [Unattached]              01:03:39
 251 162  Philip Jones         M   (069/074) [Unattached]              01:04:01
 252 139  Jonathan Wright      M60 (012/012) [Unattached]              01:04:08
 253 176  Jill Knight          F40 (018/029) [Unattached]              01:04:18
 254 212  Kath Baxter          F50 (008/011) Bridlington Road Runners  01:04:39
 255 207  Martin Baxter        M50 (018/020) Bridlington Road Runners  01:04:39
 256 137  Claire Norman        F35 (012/019) Quakers Running Club      01:04:40
 257 225  Kate Atkin           F   (021/037) Knavesmire Harriers       01:04:41
 258 382  Catherine Lumb       F50 (009/011) Thirsk + Sowerby Harriers 01:05:02
 259 241  Robert Davies        M55 (020/021) [Unattached]              01:05:19
 260 243  Paula Gore-Browne    F40 (019/029) [Unattached]              01:05:20
 261 230  Nicola Milner        F40 (020/029) [Unattached]              01:05:20
 262 298  Kelly Gaughan        F   (022/037) [Unattached]              01:05:29
 263 386  Sam Oldfield         M   (070/074) [Unattached]              01:05:37
 264 164  Linda Moss           F45 (014/018) Knavesmire Harriers       01:05:41
 265 284  Andrew Davis         M45 (033/036) Brit Lib Boston Spa AC    01:05:46
 266 195  Janice Padley        F45 (015/018) [Unattached]              01:06:09
 267 231  Kathryn Brame        F   (023/037) [Unattached]              01:06:21
 268 309  Liz Kraft            F50 (010/011) Scarborough AC            01:06:28
 269 93   Michael Collins      M55 (021/021) [Unattached]              01:06:36
 270 251  Claire Read          F   (024/037) York Triathlon Club       01:06:38
 271 334  Rachael Saifi        F   (025/037) [Unattached]              01:06:45
 272 374  Sian Fraser          F   (026/037) [Unattached]              01:06:46
 273 43   David Burgess        M50 (019/020) [Unattached]              01:06:48
 274 248  Ian Codling          M70 (001/002) Thirsk + Sowerby Harriers 01:07:09
 275 257  Jon  Richards        M40 (023/026) [Unattached]              01:07:30
 276 89   Sarah Burton         F   (027/037) [Unattached]              01:07:36
 277 227  Marion Buchanan      F40 (021/029) [Unattached]              01:07:39
 278 129  Laura Boddy          F40 (022/029) [Unattached]              01:07:40
 279 196  Sharon Twyman        F45 (016/018) [Unattached]              01:07:54
 280 258  Josephine Holleran   F45 (017/018) [Unattached]              01:07:55
 281 161  Melissa Keeble       F35 (013/019) [Unattached]              01:07:58
 282 79   Clare Jenyns         F35 (014/019) York Triathlon Club       01:08:12
 283 328  Tara Wallis          F40 (023/029) [Unattached]              01:08:14
 284 205  Sophie McMaster      F   (028/037) [Unattached]              01:08:21
 285 268  Clare Walker         F35 (015/019) [Unattached]              01:08:32
 286 282  Andrew Emmott        M40 (024/026) [Unattached]              01:08:43
 287 281  Lucy Emmott          F40 (024/029) [Unattached]              01:08:43
 288 20   Philippa Lightowler  F   (029/037) [Unattached]              01:08:50
 289 318  Peter  Gibson        M   (071/074) [Unattached]              01:09:14
 290 317  Gareth Dadd          M40 (025/026) [Unattached]              01:09:15
 291 96   Heather Robinson     F   (030/037) [Unattached]              01:09:17
 292 91   Patricia Warran      F60 (003/006) Hull Springhead Harriers  01:09:24
 293 169  Katrine Denley       F60 (004/006) Hull Springhead Harriers  01:09:29
 294 378  Emma Humphreys       F40 (025/029) [Unattached]              01:09:32
 295 372  Caroline Walker      F55 (005/007) Goole Viking Striders     01:09:43
 296 350  Ellen E Jordan       F   (031/037) [Unattached]              01:09:54
 297 274  Sallyanne Reed       F55 (006/007) [Unattached]              01:10:01
 298 294  G Sydney Youngson    M75 (001/001) Pickering Running Club    01:10:03
 299 35   Nicky Huntington     M   (072/074) [Unattached]              01:10:08
 300 1    Dot Carr             F65 (002/003) [Unattached]              01:10:32
 301 63   Brian Cooper         M70 (002/002) Wakefield & Dist. Harrs.  01:10:35
 302 313  Aleks Collingwood    F35 (016/019) [Unattached]              01:10:49
 303 263  Michael Hall         M45 (034/036) [Unattached]              01:10:59
 304 82   Lyeanda Robinson     F35 (017/019) [Unattached]              01:10:59
 305 344  Melanie Barrand      F35 (018/019) [Unattached]              01:11:02
 306 185  Ann Pickup           F60 (005/006) [Unattached]              01:11:03
 307 152  Mary Luxton          F   (032/037) [Unattached]              01:11:35
 308 375  Lorna Couper         F50 (011/011) [Unattached]              01:11:40
 309 168  Rachel Devine        F35 (019/019) [Unattached]              01:11:40
 310 150  Bob Unsworth         M45 (035/036) [Unattached]              01:11:42
 311 151  Liz Unsworth         F40 (026/029) [Unattached]              01:11:54
 312 188  Peter  Rudd          M50 (020/020) [Unattached]              01:12:02
 313 266  Marion Bets          F45 (018/018) [Unattached]              01:12:12
 314 201  Jean Pickering       F65 (003/003) Selby Striders            01:12:24
 315 295  Terry Organ          M40 (026/026) [Unattached]              01:13:38
 316 135  Karen Robinson       F55 (007/007) [Unattached]              01:14:02
 317 132  Hilary Turner        F60 (006/006) [Unattached]              01:14:13
 318 308  Claire Agutter       F   (033/037) [Unattached]              01:14:17
 319 306  Kirsty Mohun-Smith   F40 (027/029) [Unattached]              01:14:18
 320 53   Nick Hepplestone     M   (073/074) [Unattached]              01:15:16
 321 40   John Pick            M45 (036/036) [Unattached]              01:15:17
 322 273  Heidi Circus         F40 (028/029) [Unattached]              01:15:41
 323 94   Rebecca Corner       F   (034/037) [Unattached]              01:16:42
 324 95   Emma Rapp            F   (035/037) [Unattached]              01:17:06
 325 247  Marian Codling       F70 (002/002) Thirsk + Sowerby Harriers 01:17:54
 326 39   Sheena Wright        F40 (029/029) [Unattached]              01:18:10
 327 38   G Bulger-Cadenhead   F   (036/037) [Unattached]              01:20:19
 328 42   Ivita Kalnina        F   (037/037) [Unattached]              01:24:32
 329 41   Sam Coverdale        M   (074/074) [Unattached]              01:29:36
Copyright © 2012 John Schofield. Unauthorised copying prohibited