Back to race calendar - Fun Run results

Baildon Carnival Canter 3.5, Bradford, West Yorkshire

9th July 2011

Results courtesy of John Cawley for Baildon Runners
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNameCatClubTime
1Tom AdamsMIlkley Harriers AC17:32
2Quentin LewisMBaildon Runners18:24
3Matthew LockyerMPudsey & Bramley AC18:35
4Gareth HeardMWharfedale Harriers19:34
5Shaun WilkinsonMVKeighley & Craven AC20:04
6Steve WebbMVValley Striders AC20:19
7David McGuireMVHyde Park Harriers20:58
8Chris StubbsMVUnattached21:18
9Matthew GurneyMBaildon Runners21:30
10Eirik StangneiMValley Striders AC21:45
11Mark WoodheadMVValley Striders AC21:57
12Richard QuinnMHyde Park Harriers22:58
13Kevin BrainMVUnattached23:07
14Peter GallagherMBaildon Runners23:13
15Chris JonesMVHyde Park Harriers23:18
16Sally Corbin-SmithFVPudsey & Bramley AC23:23
17Martin StebbettMVHorsforth Fellandale23:40
18Diana CampbellFBaildon Runners23:45
19Gary NaylorMIdle AC23:46
20David CoppingMVKeighley & Craven AC23:49
21Gerald PaxfordMVFell Runners Association24:12
22John CoatesMVIlkley Harriers AC24:27
23Dave TaitMVDark Peak Fell Runners Club24:47
24Chris TaylorMHyde Park Harriers24:49
25Edward EastMBaildon Runners25:08
26Tim WhitecombeMVIdle AC25:10
27Philip ThackrayMVUnattached25:28
28Ken FoxMVHyde Park Harriers25:46
29Ralph KidnerMVHyde Park Harriers25:55
30Dave ArmstrongMVSaltaire Striders26:10
31Arthur LengMVKeighley & Craven AC26:20
32Pete LoganMVUnattached26:33
33John CrabtreeMVBaildon Runners27:13
34Sam ScurfieldMVUnattached27:16
35Peter YatesMVRothwell Harriers & AC27:18
36Nick MurphyMVUnattached27:46
37David WormersleyMVHyde Park Harriers28:23
38Ben DawsonMSaltaire Striders28:24
39Joanne MartinFVUnattached29:07
40Alec DobbieMUnattached29:19
41James HynesMHyde Park Harriers29:42
42Janet GlynnFVHyde Park Harriers31:36
43Clive BoothmanMVBaildon Runners32:34
44Victoria TaylorFHyde Park Harriers32:46
45Steve TayorMVUnattached32:55
46Derek MitchellMVEccleshill Road Runners34:23
47Linda GlendinningFVHyde Park Harriers34:46
48Geoff RenderMHyde Park Harriers35:50
49Les BradshawMVHyde Park Harriers36:12
50Susan SmithFVHyde Park Harriers37:10
51Bernadette ButlerFVHyde Park Harriers37:14
52Kay JefferiesFVHyde Park Harriers39:09
53Liz JonesFVHyde Park Harriers39:27
54Anastasia LincolnFVIdle AC40:16
Back to race calendar - Top of page