Back to year calendar

Elan Valley 10, Elan Village, Rhayader, Wales

24th November 2007

Results submitted by Helen Jenkins for Rhayader AC
(This is a sortable table - click column heading)
Filter (choose one only!)
Name:
Cat: Club:
PosNumNameCategoryCatPosClubTime
170Tim DickinsonMale Senior1Blackheath Harriers00:57:44
23Mark GarrattMale Senior2Road Runners Club00:59:00
31Nick FrostMale 401Pontypridd Roadents00:59:10
467Philip KendrickMale 402Brecon AC00:59:56
527David DaviesMale 501Spatans01:01:04
684Paul ReynoldsMale Senior3Serpentine01:01:17
716Stacey MorganMale Senior4Croft Ambrey01:01:37
880Samuel RyallMale Senior5U/A01:02:35
9108Samuel GoodchildMale Senior6Wye Valley Runners01:02:47
1085James ThomasMale Senior7UWA Harriers01:04:36
1144Stephen KingMale Senior8Aberystwyth Uni Harr01:05:21
12112Paul BowenMale Senior9Sospan Road Runners01:05:30
1373Glyn FletcherMale 403Maldwyn Harriers01:06:21
1490Phoebe WebsterFemale Senior1UWA Harriers01:06:29
1520Robert EdwardsMale 404Road Runners Club01:06:58
1625Colin DaviesMale 405Brecon AC01:07:09
1795Sean GrosvenorMale Senior10U/A01:07:23
1858Owain JonesMale Senior11Maldwyn Harriers01:07:36
1997Lenny HughesMale 502Maldwyn Harriers01:07:50
2056Gwilym BatchelderMale Senior12Maldwyn Harriers01:08:30
2147Lee DaviesMale Senior13Pontypridd Roadents01:08:48
22101Clifford EvansMale 406Aberystwyth Uni01:08:54
2360Adrian NorsworthyMale Senior14U/A01:09:30
2486Gary RichardsMale 503Builth and District01:09:56
259Paddy NugentMale 407Wye Valley Runners01:10:13
2643Jon SmithMale Senior15U/A01:10:26
27107Gwyn GodfreyMale Senior16Wye Valley Runners01:11:12
2868Andrew CromieMale 408Rhayader AC01:12:06
2987John ParryMale 504Builth and District01:12:38
30109Kenneth SearsMale 505Almost Athletes01:12:43
3199Daniel BurgessMale Senior17Aberystwyth AC01:12:59
3296Emma GrosvenorFemale Senior2U/A01:13:16
3329Dawn KenwrightFemale 451Sarn Helen01:13:43
3481David JonesMale Senior18Builth and District01:14:13
35106Ian DaviesMale 506Builth and District01:14:31
36102Rita AbrahamsenFemale 351Aberystwyth Uni01:15:20
3769Clive EvansMale 601Aberystwyth AC01:15:23
382Brian HardcastleMale 507Rhayader AC01:16:27
3923Kevin PreeceMale 409U/A01:17:17
4093John EvansMale 602Aberystwyth AC01:17:33
41113Dean BirtMale Senior19U/A01:17:42
4228Chris BennettMale Senior20Rhayader Ac01:17:52
4389Chris CopusMale 508Maldwyn Harriers01:18:05
4494Mike LewisMale 4010U/A01:18:34
4522Celia SpeakeFemale 352Builth and District01:18:40
4645Philip CashmanMale 4011U/A01:19:21
4732Peter ShortMale 509Forest of Dean01:19:41
48104Tony WenlockMale 5010Aberystwyth AC01:19:47
4917Neil HendryMale 5011Penarth and Dinas Ru01:20:09
5012Paul O SullivanMale 4012Carneddau Triathlon01:20:18
5121Cliff ThomasMale 603Aberystwyth AC01:20:52
5230Rob WilliamsMale 5012Maldwyn Harriers01:21:26
5375Judith ParkFemale 353Hereford AC01:21:39
5450Ken SmithMale 5013Oswestry Olympians01:21:55
5519Tony PhillipsMale 5014Griffithstown Harrie01:22:11
564Anna GarrattFemale 354Road Runners Club01:22:22
5746Keith SouthallMale 4013U/A01:23:09
5855Anneliese GilbertFemale 355U/A01:23:35
5910Anita WorthingFemale 452Aberystwyth AC01:23:43
605Kathleen BradburyFemale 453Amman Valley Harrier01:24:36
6135Christina MckayFemale Senior3U/A01:25:18
6231Sian WilliamsFemale 454Maldwyn Harriers01:25:52
6379Colin ProsserMale 4014Chepstow Harriers01:26:39
6477Gina LeachFemale Senior4Maldwyn Harriers01:26:55
6533Colin DowneyMale 4015Dudley and Kingswinf01:27:15
66105Julie KirbyFemale 455Beaumont RC01:27:59
6776Daniel KingMale Senior21Hereford County01:28:15
687Carl MorrisMale Senior22U/A01:29:13
6982Sarah EvansFemale Senior5Builth and District01:29:25
7078Dave AndrewsMale 604Chepstow Harriers01:29:27
71100Michael WilliamsMale 4016U/A01:29:35
72110Elizabeth Hamer DaviesFemale 356Winston Runners01:30:31
738Sarah JamesFemale 357Builth and District01:30:50
7488Nigel WilliamsMale 4017U/A01:31:00
7513Reg RookeMale 4018U/A01:31:31
7672Sarah AstonFemale 358Wrekin Road Runners01:31:38
7726Simon McIntoshMale 5015U/A01:31:44
78103Bill WhalleyMale 605U/A01:31:49
7940Sarah ReesFemale 359U/A01:33:55
8024Caroline JonesFemale 3510Builth and District01:34:12
8171Jon AstonMale 4019Wrekin Road Runners01:34:21
8283Joanne MorganFemale 3511U/A01:34:45
8392Paul HillmanMale 5016Maldwyn Harriers01:38:02
8498Peter JacksonMale 4020U/A01:38:30
8518Joanna HendryFemale 3512Penarth and Dinas Ru01:39:22
866James BradburyMale 4021U/A01:39:53
8739Stuart ReesMale 4022U/A01:39:53
8891Jill HillmanFemale 456Maldwyn Harriers01:40:15
8936Graeme ThelwellMale 5017U/A01:41:30
9037Robert HortonMale 606U/A01:43:57
9166Sian MillsFemale 3513Rhayader AC01:44:40
92111Joanne Ritson WaltonFemale 3514Rhayader AC02:01:23
9314Susan MahonFemale 457U/A02:02:47
9415Anthony MahonMale 5018U/A02:02:47
9548Nigel DaviesMale Senior23Tattenhall Runners02:13:29
9674Allen WattsMale 607Sarn Helen02:14:06
Back to year calendar - Top of page