Back to year calendar

Tattenhall Tough Team Challenge

18th June 2004

Results courtesy of Dave Knott for Tattenhall Runners
PosTeamNamesCatTime
1WEST CHESHIREP. Frodsham; G. McNeil; D. Bell1st Senior Men58.12
2THE BAY LEAF BUNCHS. Owen; P. Benson; J. Donohay1st Mixed58.50
3OLIVIA'S ARMYG. Miles; D. Gough; O. Renshaw2nd Mixed59.41
4BUCKLEY BOYS ON A MISSIONP. Stinton; J. Montgomery; J. Bayliss3rd Mixed60.27
5HELSBYJ. Wycherley; S. Dobbs; R. Stradling4th Mixed (Vets team mistakenly entered as Mixed!)62.14
660's,70's + 80'sN. Haywood; M. Thornley; I. Rutherford2nd Senior Men63.09
7ELLESMERE ALL STARSI. Cooper; N. Bird; S. Crowe5th Mixed63.53
8NO NAMEL. Foster; P. Scarratt; M. Hulmston3rd Senior Men64.12
9THAT'S ANDYA. Garnett; A. Cresswell; A. James4th Senior Men65.44
10SPORTSMAN'S ARMS + LEGSR. Ball; R. Beeston; T. Jones1st Veterans66.17
11DENZIL DEXTER'S MIDDAY RUNNERSA. Smith; J. Kewley; K. Middleman5th Senior Men66.46
12FLYING HORSESD. Legg; J. Jennings; M. Whitfield2nd Veterans66.58
13THE SCRATCH TEAMS. Saunders; E. Lowry; B. Hawkins3rd Veterans67.46
14PENSBY PLODDERSJ. Keyworth; F. Roberts; A. Smith4th Veterans68.08
15THE BUCKLEY THREEJ. Huggins; H. Lewis; P. Donoghue6th Mixed68.14
16NO NAMET. Smith; C. Marshal; M. Morris6th Senior men68.42
17THUNDERBIRDS 'R' USB. Benson; C. Rhodes; R. Batterham5th Veterans68.46
18LAST IN-FIRST OUTA. Heaton; W. Heaton; R. McHarry7th Senior Men69.57
19THE MAIN MENC. Goff; A. Poyner; S. Gidman8th Senior Men70.14
20CAMPIONS CHAMPIONSM. Brown; D. Stevens; J. Campion7th Mixed71.09
21NO NAMEG. Morgan; T. White; G. Bickerton6th Veterans71.41
22FREDDIES FELONSF. Aird; B. McDonnell; C. Jones7th Veterans72.40
23SHROPSHIRE STRAGGLERSH. Dolphin; C. Richardson; D. Woodvine9th Senior Men73.27
24HELP THE AGEDP. Molyneux; J. Kennett; B. Bright10th Senior Men73.24
25FACTD. Ryan; F. Adlen; S. Tilby 8th Veterans73.47
26UNDER 20'S (WE WISH)D. Thomas; L. Hardy; S. Candy1st Ladies74.25
27ONE SEVEN FOURR. Dear; T. Coles; J. Dooley9th Veterans74.37
28PENSBY LADIESH. Cross; L. Ryan; N. Pooke2nd Ladies74.43
29ALAN'S POTTERSA. Morris; C. Williamson; J. York8th Mixed75.10
30THE THREE HAPPY AMIGOSJ. Gouldbourn; R. Johnson; C. Lane10th Veterans75.13
31PORT PLODDERSS. Blaylock; A. MacDonald; L. Fleetwood9th Mixed75.25
32CRASH TEST DUMMIESB. Flannery; A. Morriss; D. Herod11th Senior Men75.46
33BYRNE BABY BYRNE? Isaacs; J. Byrne; N. Byrne12th Senior Men75.48
34THE SURVIVORSR. Paddock; D. Rowley; M. Donnelly11th Veterans76.00
35THE CLUB FOOTERSV. Kinvig; J. Edwards; D. Topping10th Mixed76.24
36TRESAMIGASR. Isaacs; T. Jones; M. Muir3rd Ladies76.29
37WAR BABIES + JUST AFTERT. Burke; J. McGlyn; D. Clarkson12th Veterans76.48
38LADY + TWO TRAMPSS. Roberts; P. Martin; P. Alday11th Mixed76.57
39THE CAN-DOESE. Phillipson; A. Phillipson; D. Haddad12th Mixed77.26
40WEST KIRBY WOBBLERSS. Killeen R. Broadbelt; L. Isaacs13th Senior Men77.36
41EASY LISTENINGK. Bennion; S. Young; R. Keeling13th Mixed77.44
42LAST OF THE SUMMER WINET. Snowden; J. Morris; P. Roberts13th Veterans77.57
43NO NAMEJ. Moffatt; D. Bromley; S. Edwards14th Mixed78.01
44NO NAMEG. Williams; M. McDeath; P. Gilbert15th Mixed78.15
45HELBY'S HASTIESK. Roberts; C. Shae; L. Gallon4th Ladies78.55
46NO NAMEM. Searle; I. Johnstone; G. Lloyd14th Senior Men79.23
47BILLY NO MATESA. Rowlands; S. Jones; I. Shorthose15th Senior Men80.06
48PENSBY DYNAMITESD. Easthope; A. Rogerson; M. Rayson14th Veterans80.42
49SOUTH CHESHIRE UNKNOWNSS. Bickerton; K. Stoneley; M. Monkton16th Mixed80.43
50THE USUAL SUSPECTSK. Benson; H. Rankin; J. Dyer5th Ladies80.51
51SIRA STRUGGLERS + JonB. Allen; I. Hulse; J. Lowe15th Veterans80.53
52THE HILLBILLY KIDSS. Felton; J. Reston; M. Potts17th Mixed81.50
53HELSBY PLODDERSL. Dobson; J. Bartimote; S. Gooda6th Ladies82.45
54THE KEEP AHEAD OF IAN TEAML. Keyworth; L. Cummings; J. Janaway7th Ladies82.55
55PAUL'S PEDESTRIANSP. Price; L. Leech; W. Edwards16th Veterans84.48
56PAINTER'S PLODDERSI. Painter; S. Brimfield; C. Lloyd16th Senior Men85.02
57TAIL ENDERSP. Bedford; G. Henson; A. O'Connor17th Senior Men85.32
58DIGESTIVE BISCUITSB. Chambers; J. Snow; K. Morley18th Mixed86.16
59VATNA JOKULLS. Girling; R. Fisher; F. Mottram17th Veterans87.31
60JUST FOR FUNP. McVeigh; B. Miles; M. Ottey18th Senior Men87.57
61THREE LIONSD. Pierce; K. Gillespie; A. Morley18th Veterans89.30
62NORFOLK 'N CHANCEA. Evans; H. Gillespie; S. Southern8th Ladies89.30
63JJCJ. Fraser; C. Platt; J. Robinson9th Ladies90.10
64TROTTERS DELIGHTA. Clarkson; E. Burke; S. McGarvey10th Ladies92.11
65BLIND LEADING THE BLINDI. Chalmers; J. Fedigan; N. Thomson19th Veterans92.31
66WRENBURY WHIP-ITSC. Jones; M. Sumner; N. Palmer19th Mixed96.18
 Incomplete teams
 J. Spencer 35th 65.14
 D. Southern 38th 65.44 Julian + Two Runners 3rd runner retired hurt
 C. Brennan 159th 80.55
 K. Purcell 160th 81.04
 M. Newby 205th 96.18
 A. Cookson 206th 99.19
Back to year index - Top of page