Back to year calendar

Rydal Round, Cumbria

29th July 2004

Results courtesy of Jeremy Britten
PosNameCatClubTime
1Joe BlackettV40N York M1h:19:53
2Billy ProctorV40Helm Hill1h:20:00
3Pete Brittleton u/a1h:24:03
4Danny Hope Pudsey + B1h:26:35
5Steve FreemanV40Ambleside1h:26:41
6Brian WaltonV50Horw RMI1h:27:11
7Neil Ashcroft Ambleside1h:28:24
8David LoanV50Keswick1h:28:56
9Chris Waters Ambleside1h:29:32
10Chris Near Eryri1h:30:48
11Robt Proud u/a1h:19:53
12Keith HolmesV50DPFR1h:31:14
13Steve BouldV40Denby Dale1h:32:04
14Pete WilkinV40Thirsk + S1h:32:08
15Neil HoldingV40West Pennine1h:32:15
16John Murfin Settle1h:32:26
17Pete Pollitt CFR1h:32:17
18Fred SmithV40Saltwell1h:32:30
19Stephen WhittakerV40ClM1h:32:34
20Paul Singleton Ambleside1h:32:55
21Bob BlythV40Helm Hill1h:32:56
22David TaitV50DPFR1h:33:41
23Paul Burnett Wharfedale1h:33:57
24Shaun AddisonV40Helm Hill1h:34:03
25Colin ShuttleworthV40ClM1h:34:13
26Mike Birchill (or 60th) Tius Boys1h:34:25
27Ray MaynardV40Durham FR1h:34:25
28Keith WoodV40Saltwell1h:34:42
29Maureen LaneyLV50ClM1h:35:11
30Paul TusonV40Kendal1h:35:14
31Bob JamesV50CFR1h:35:19
32R Hall u/a1h:36:12
33John LeesV50u/a1h:36:48
34Eric ParkerV50Ambleside1h:36:54
35Dave Blackshaw u/a1h:37:20
36Jennifer DunnLHelm Hill1h:38:36
37Charles Sproson u/a1h:38:38
38Robert HuttonV40DPFR1h:38:46
39Jim Thompson Saltwell1h:39:12
40Tim Hall Tius Boys1h:40:04
41Dick ByersV40Trafford1h:40:06
42Alan MillerV40Kendal1h:40:11
43Lynn CloughLWigan Ph1h:40:17
44Nevil BolerV50DPFR1h:40:21
45Mike WynnV40Settle1h:41:01
46Scott Umpleby L+M1h:41:08
47Antony ShephardV40Settle1h:41:27
48P PearsonV40Saltwell1h:41:53
49Peter O'Brien Eryri1h:41:57
50Ruth MetcalfLEryri1h:42:25
51Mike Horn Settle1h:43:30
52Helen SedgewickLIlkley1h:43:52
53Neil Thompson Keswick1h:44:20
54Jim Evans Ambleside1h:45:10
55John SpencerV40Rotherham1h:45:33
56Ian GreenwoodV40ClM1h:46:02
57Nick HarryV50Rossendale1h:46:05
58Lynn HamelLKendal1h:46:49
59Denis KearnsV50Bolton UH1h:47:17
60Gary Potts (or 26th) u/a1h:47:26
61Andrew HindeV40Settle1h:47:46
62Ian DaviesV40Mercia1h:48:12
63Kevin WalkerV40u/a1h:49:52
64Keith Geldert Harrogate1h:50:27
65Barrie LaycockV50Ambleside1h:50:30
66Barry SlaterV40Settle1h:50:32
67Brian KennedyV40Settle1h:51:47
68Chris SpeightV40Ambleside1h:52:06
69Nigel DewhurstV40CLM1h:53:41
70Robt Cranston Teviotdale1h:54:16
71Kate AyresLWilmslow1h:54:18
72Peter BellisV40Bolton UH1h:54:20
73David RawardV50Ambleside1h:54:31
74Judith BellisLV45Bolton UH1h:54:32
75David WhiteV40Helm Hill1h:55:04
76Christine PrestonLKeigh + C1h-55-34
77Chris SmithV40u/a1h:56:45
78Denis Gildea Calder V1h:57:33
79Clare KennyLV40u/a1h:58:42
80Andy Young u/a1h:58:56
81Patric GilchristV50Keswick1h:59:04
82David WoodV50N Fylde1h:59:10
83Carrol GrahamV50Helm Hill1h:59:39
84Paul AyresV50Wilmslow1h:59:52
85James GeorgeV50Blackpool + F2h-00-11
86Bob MurrayV40u/a2h:00:35
87Raymond JohnsonV50CFR2h:01:05
88Dave TillV40Helm Hill2h:03:48
89A FrameV40Bingley2h:04:41
90Mike PolandV40u/a2h:05:55
91Antony Chamley Gritstone2h:06:14
92Kevin RoganV40Wharfedale2h:07:13
93Tony StewardV50u/a2h:07:58
94Andy BuckV40u/a2h:09:00
95K WoodheadLDenby Dale2h:09:57
96Paul SturtridgeV50u/a2h:11:30
97John TaylorV50Ambleside2h:12:24
98David AblittV50Ambleside2h:13:20
99Terry LowdenV50CFR2h:16:10
100Mark SkinnerV40u/a2h:16:55
101Rebecca ParkerLu/a2h:17:04
102Bryan PycroftV50FRA2h:17:27
103Matt Swaine u/a2h:17:33
104Andrew BiddleV50W Pennine2h:18:17
105Steve Ralston L+M2h:18:29
106David CattanachV50Otley2h:26:10
107Sue AllenLV40ClM2h:57:55
108Vinny BrodrickV40ClM2h:57:57
109Paul BuckleyV40u/a2h:59:31
RetDenis WoodV50u/a 
Back to year index - Top of page