Back to year calendar

VIGA THIRSTY THREE (and GALLOP)

2nd July 2000

Results courtesy of Terry Dickenson
PosNameCatClubTime
1Paul MullerM40Wrekin RR17.03
2Chris WilsonMWigan Phoenix17.59
3Neil TattersallMHyndburn18.19
4Simon WrightMV40Wigan Phoenix18.28
5Paul CorlettMV40Chorley AC18.42
6Peter DickensonMJChorley AC19.02
7Adrian FearnleyMV40Accrington Road Runners19.07
8Alan NewmanMV45Medway19.10
9James SimmoniteMHorwich19.13
10Nathan LawtonMJChorley AC19.46
11Victoria SnapeFJChorley Harriers19.56
12Jon BellMChorley Harriers20.08
13Stephe FletcherMV50Chorley AC20.16
14Stephen MarshMLCFRS20.34
15Ben StubbsMJChorley A.C.20.40
16William UnsworthMJChorley Harriers20.45
17Michael UnsworthMJChorley Harriers20.54
18Katie IngramFJChorley Harriers21.04
19Mike LearyMV55Wigan Phoenix21.09
20Adrian FairhurstMChorley AC21.23
21Tony BoltonMV50Accrington Road Runners21.26
22Bernadette CarterFChorley Harriers21.30
23Nick RadcliffeMU/A21.32
24Ian WrightMLeeds21.53
25Dean HarrisMV50U/A22.11
26Daniel YarrowMJChorley Harriers22.20
27Janet PoundFV40Chorley AC22.35
28Sue JamesFV45Paddock Wood22.52
29Joanne KellyFChorley Harriers23.21
30Jon TusonMU/A23.38
31Tom GidmanMV55Horwich23.51
32Shaun CollinsonMJChorley Harriers24.07
33Matthew ChristieMJChorley Harriers25.18
34Terry RadcliffeMV65Bury25.37
35Jenny SimmoniteFHorwich25.39
36Bernice GreenhalghF40West Pennine25.42
37Les PaulMV50Chorley AC25.45
38Rachael GroveFU/A26.04
39Michael A GroveMV45U/A26.12
40Laurence LoftMV55U/A24.13
41Tracey IllingsworthF35U/A28.09
42Maureen RobertsFV65Darwen34.57
43Jim SmithMV50Horwich36.36

Teams - 1st - 5th, 6th, 10th - Chorley AC
        2nd - 2nd, 4th, 19th - Wigan Phoenix
        3rd - 11th, 12th, 16th - Chorley Harriers

GALLOP

PosNameCatClubTime
1Andrew ThompsonM12Chorley Harriers5.33
2Stephanie SnapeF12Chorley Harriers5.47
3Scott EvansM11Chorley Harriers5.55
4Tara BleasdaleF11Buckshaw CP5.59
5Dominic MyerscoughM10Abbey Village6.04
6William DeardenM10Abbey Village6.14
7Amy PedleyF12Chorley Harriers6.15
8Chris BellM11Chorley Harriers6.18
9Stuart HaldonM11Ladybridge6.22
10Sarah ShorrockF10Chorley AC/Abbey Village6.23
11Phillip UnsworthM11Chorley Harriers6.26
12Anthony PedleyM12Chorley Harriers6.48
13Ben NicholasM11U/A6.5
14Hayley EvansF8Chorley Harriers6.54
15George HarrisM9Withnell Fold6.57
16Charlotte BleasdaleF8Buckshaw CP6.58
17Elizabeth BellF9Chorley Harriers7.03
18Helena CarrF8Abbey Village7.18
19Rachael BaxterF10N. Walkden7.21
20Sam NicholasM9Withnell Fold7.22
21James BrownM9Abbey Village7.31
22Anna MyerscoughF7Abbey Village7.47
23Jayne BlacklidgeF10Bolton School7.55
24Luke DeardenM6Abbey Village8.03
25Ruth ShorrockF9Abbey Village8.12
26Lauren IllingsworthF9U/A8.14
27Jack EvansM9Withnell Fold8.33
28Steven ShorrockM7Abbey Village8.57
29Jonathan CarrM10Abbey Village9.15
30Catlin DownesF6Abbey Village9.24
1st Male - Andrew Thompson
1st Female - Stephanie Snape
1st Male Under 10 - George Hrris
1st Female Under 10 - Hayley Evans
1st Male Under 8 - Luke Dearden
1st Female Under 8 - Anna Myerscough
1st Local Primary - Abbey Village - Dominic Myerscough, William Dearden, Sarah Shorrock